Aldis Gobzems

Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku

2124
(atjaunots 10:58 16.10.2020)
Nedz maska, nedz skafandrs neglābs cilvēku no Covid-19, ja viņam ir slikta imunitāte: Saeimas deputāts Aldis Gobzems ir sašutis par Latvijas Veselības ministrijas prasību.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Saeimas deputāts Aldis Gobzems iepriekš vērsās pie Latvijas veselības ministres Ilzes Viņķeles ar aicinājumu atkāpties no amata Covid-19 pandēmijas fonā. Facebook viņš nodemonstrēja, ka atrodas veikalā bez sejas maskas.

Gobzems paskaidroja Sputnik Latvija, ka sejas aizsargmaskas viņš uzskata par bezjēdzīgām – jautājums ir par imunitāti.

"Ja cilvēks grib valkāt masku – lai valkā. Es, piemēram, ticu, ka nesaslimšu, jo man ir laba imunitāte, un neticu, ka maska man palīdzēs nesaslimt. Nedz maska, nedz skafandrs nepalīdzēs pie sliktas imunitātes. Ja būs imunitāte – viss būs kārtībā," sacīja Gobzems.

Deputāts uzskata, ka Latvijas veselības aprūpē valda haoss, savukārt notiekošajam trūkst veselā saprāta.

"Dzert drīkst, dejot nedrīkst, uz zāli iet nedrīkst, dzert drīkst. Tas ir smieklīgi… Visu vasaru veselības ministrija lielījās ar labiem rādītājiem, bet tagad kļuva skaidrs, ka nekas nav izdarīts. Skandināvijā visu vasaru gatavojās rudenim, un tagad viņiem viss ir kārtībā, un bērni var normāli apmeklēt skolu. Latvijā Veselības ministrija pieņem haotiskus lēmumu, kuri ne pie kā nenoved, un cilvēki to saprot," uzsvēra Gobzems.

Bija laiks, kad pastāvēja dažādi ierobežojumi, atgādināja politiķis.

"Ebrejiem nedrīkstēja iet pa trotuāru, cilvēkus uz Sibīriju sūtīja, radio "Svoboda" nedrīkstēja klausīties – šādu piemēru ir ļoti daudz. Es nevēlos dzīvot šādi. Es uzskatu sevi par brīvu cilvēku un zinu, kā man rīkoties. Viņķele, kurai izglītība ir sliktāka par manējo un pieredzes ir mazāk, nekā man, nevar man aizrādīt par manu veselību. Tā ir mana atbildība," paziņoja politiķis.

Pēc Gobzema domām, ja cilvēks domā, ka maska viņam palīdzēs, lai valkā, taču nevajag nevienam neko uzspiest. Deputāts uzskata, ka cilvēki nesaslims, ja biežāk atradīsies dabā, nodarbosies ar sportu un būs labā garastāvoklī.

"Vēl viena lieta. Ko darīt pensionāram, ja viņam nav naudas, lai nopirktu normālu ēdienu, bet tagad viņam obligāti ir jāpērk masa? Ar ko šalle ir sliktāka? Aptiekā man neviens nedeva garantijas, ka es nesaslimšu ar Covid-19, ja staigāšu maskā. Kāpēc man ir jāpērk manta, kura nesniedz nekādas garantijas?" prāto Gobzems.

Deputāts paziņoja, ka nevalkās masku, un solīja pārsūdzēt tieša potenciālo sodu par tās trūkumu.

"Lai izraksta sodu. Es tiesāšos. Es aiziešu līdz Satversmes tiesai, un paskatīsimies, kurš uzvarēs," piebilda politiķis.

Covid-19 saslimstības pieauguma fonā Latvijas iedzīvotājiem lika no 7. oktobra lietot sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā, savukārt no 14. oktobra tās ir jālieto tirdzniecības vietās, kultūras un reliģijas iestādēs, stacijās, pasta nodaļās un citās cilvēku pulcēšanās vietās.

"Верю, что не заболею COVID": Гобземс объяснил, почему не носит маску
2124
Tagi:
koronavīruss, Aldis Gobzems, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)
Pēc temata
Visi kaut ko dara nepareizi: infekcionists skaidroja Covid-19 uzliesmojumu
"Sporta Latvijā nav un nebūs": sociālajos tīklos kritizē jaunos ierobežojumus Covid-19 dēļ
"Izlīda" no slepenas laboratorijas? Latvijas iedzīvotāji pastāstīja, ko domā par Covid-19
Pašvaldības vēlas saņemt vairāk informācijas par Covid-19 slimniekiem
Kirils Višinskis

Latvijai ir jāpilda likums: Višinskis nosodīja žurnālistu vajāšanu

11
(atjaunots 16:35 27.01.2021)
Nekur citur Eiropā, tikai Latvijā un Igaunijā žurnālistus cenšas saukt pie kriminālatbildības par sadarbību ar Sputnik – tas liecina par aizspriedumainu attieksmi pret Krieviju.

RĪGA, 27. janvāris – Sputnik. Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes loceklis, mediju grupas "Rossija segodņa" izpilddirektors Kirils Višinskis un no amerikāņu cietuma atbrīvotā Krievijas pilsone, Sabiedriskās palātas locekle Marija Butina organizēja individuālos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, protestējot pret Krievijas mediju darbinieku vajāšanu Latvijā un Baltijas valstīs.

"Latvijā tiek rupji pārkāptas ne tikai mūsu kolēģu – žurnālistu, bet arī mūsu tautiešu tiesības. Šiem cilvēkiem aizliedz strādāt tur, kur viņi uzskata par vajadzīgu, pārkāpjot žurnālista galveno noteikumu – iespēju izvēlēties redakciju, kas atbilst viņa iekšējai pārliecībai," Višinskis uzsvēra piketa laikā.

Žurnālists norādīja: Latvijai, kas tagad svin sava neatkarības statusa juridisko atzīšanu, ir jāievēro llikums.

"To, ka Latvijā manipulē ar tādiem jēdzieniem, kā Eiropas sankcijas, esam fiksējuši ne tikai mēs, ne tikai Krievijas ĀM, bet arī organizācija, ko grūti turēt aizdomās par simpātijām pret mūsu valsti, – "Reportieri bez robežām". Tā nāca klajā ar speciālu paziņojumu par represijām, ko Latvija izmanto pret mūsu žurnālistiem un krievvalodīgajiem medijiem," atgādināja Višinskis.

Viņš uzsvēra, ka tādas darbības pret Sputnik žurnālistiem izrādījušās iespējamas tikai Latvijā un Igaunijā.

"Nevienā citā Eiropas valstī mūsu žurnālistus necenšas saukt pie kriminālatbildības pēc tāda sadomāta iegansta. Tas liecina, ka Baltijā valda aizspriedumi ne tikai pret Krieviju, bet arī pret Krievijas tautiešiem," secināja Višinskis.

Decembra sākumā Latvijā tika aizturēti žurnālisti, kas cita starpā sadarbojas ar portāliem Baltnews un Sputnik Latvija. Viņus nopratināja un atlaida pret parakstu par neizbraukšanu no valsts un informācijas neizpaušanu. Viņiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar pantu par ES sankciju režīma pārkāpumu, kas paredz sodu no naudas soda līdz brīvības atņemšanai. Sputnik Latvija un Baltnews ir saistīti ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa", kuras vadītājs Dmitrijs Kiseļovs iekļauts ES sankciju sarakstā. Sankcijas ir individuālas un nevar attiekties uz visiem, kas sadarbojas ar holdingu.

Krievijas ĀM nosauca situāciju par demokrātiskās sabiedrības pamatu – mediju un viedokļu brīvības – pārkāpumu skandalozu gadījumu. Resors atzīmēja, ka Latvijas varasiestāžu soda akcija neatstāj ne mazākās šaubas par safabricēto apsūdzību rusofobo zemtekstu.

Латвия должна уважать закон: Вышинский осудил преследование русских журналистов
11
Tagi:
Kirils Višinskis, žurnālistu vajāšana
Pēc temata
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Krievija aizsargās žurnālistus: Butina pastāstīja par kampaņu #Своихнебросаем
"Nelikt mieru pārkāpējam": Lavrovs par krievu žurnālistu aizstāvēšanu Latvijā
Eiro

"Bēdziet no valsts!" Gobzems vērsies pie uzņēmējiem

43
(atjaunots 12:29 27.01.2021)
Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju var sabojāt, vienu reizi aizejot uz naktsklubu ar meitenēm, - uzņēmējus brīdināja deputāts Aldis Gobzems.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Saeima pirmajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā. Pēc šī soļa parlamenta deputāts Aldis Gobzems publicēja savā lapā Facebook ziņu uzņēmējiem, kurā ieteica slēgt biznesu Latvijā.

"Vienotības valdība grasās atņemt kapitāla daļas vai akcijas, ja Jums, uzņēmēji, viņu (Vienotības) ieskatā nebūs nevainojama reputācija (pirmā bilde no likumprojekta). Jau pirmajā lasījumā ir gatavs. To reputāciju droši vien vērtēs tie pie varas esošie ar kriminālprocesiem vai tie, kurus šos pirmos piesedz," stāsta deputāts.

Deputāts demonstrēja grozījuma tekstu: "Ja uzraudzības un kontroles institūcija konstatē likuma subjekta patiesā labuma guvēja neatbilstību šā panta pirmās daļas prasībām, tā pieņem lēmumu uzdot attiecīgajam likuma subjekta patiesajam labuma guvējam vai personai, ar kuras starpniecību minētais likuma subjekta patiesais labuma guvējs īstoeno kontroli, noteiktā termiņā novērst konkrēto neatbilstību, tostarp atsavināt attiecīgās nozīmīgu vai kontrolējošu līdzdalību nodrošinošās kapitāla daļas vai akcijas.

Pants (..) paredz iespēju atsavināt likuma subjekta patiesajam labuma guvējam kapitāla daļas vai akcijas ne tikai Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2015/849 paredzētajā gadījumā, nepieļaujot sodītu personu ienākšanu un darbību tirgū, bet arī gadījumā, kad patiesā labuma guvējs neatbilst nevainojamas reputācijas kritērijam.

"Man nav ilūziju. Es domāju, ka šis ir turpinājums "labi iesāktām lietām pagātnē". Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju, nevis vienkārši reputāciju, bet nevainojamu, respektīvi, vienreiz uz deju klubu ar meitenēm stringos un .... paliec ar pliku pakaļu," raksta politiķis.

Viņš ieteica atjaunot viduslaikos plaši pielietoto nevainības pārbaudes praksi. "Iesaku Vienotības valdībai, Kariņam un visiem šiem komunistiem ņemt un izlasīt šo grāmatu (otra bilde) - Directorium Inquisitorum. Laba doma ir smelties šajā grāmatā iedvesmu. Judinam no Vienotības vai FIDa vadītājai Znotiņai īpaši patiks. Tā sakot - katras FIDa darbinieces plauktiņā varētu noderēt," norādīja deputāts un advokāts Gobzems.

Savu publikāciju viņs noslēdza at ieteikumu biznesam: "Bet Jūs, uzņēmēji, bēdziet! Kamēr ir Vienotība, bēdziet! TAGAD! Jums visu plāno atņemt. Jo Jums nav nevainojama reputācija, kuru Jums vērtēs Vienotība. Lai atņemtu pēdējo."

Atgādināsim, ka iepriekš Finanšu izlūkošanas dienesta pārstāvji tiesnešiem organizētā seminārā paziņoja, ka ar noziedzīgu kapitālu legalizāciju saistītiem procesiem nevajag piesaistīt pārlieku daudz liecinieku, un pašiem procesiem jānorit maksimāli ātri.

Grozījumus, ko pieminēja Gobzems, pirms balsojuma Saeimā mēģināja apstrīdēt tikai daži opozīcijas deputāti. Nospiedošs vairākums tos atbalstīja un apstiprināja likumprojekta izskatīšanu steidzamā kārtībā. Otrajam, galīgajam likumprojekta lasījumam jānotiek februārī.

43
Tagi:
Aldis Gobzems, Saeima
Pēc temata
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Kas atbildēs par "sarkano teroru"? Advokāte pastāstīja, kas notiek ar bankām Latvijā
Nevajag daudz liecinieku un ekspertīžu: Latvijā grib ātri tiesāt par naudas atmazgāšanu
Latvija soda investorus! Juristi pieprasa apturēt Finanšu izlūkošanas dienesta patvaļu