Latvijas ĀM

Pandēmija nav pie vainas: Latvijas ĀM par sarežģītajām attiecībām ar Krieviju

18
(atjaunots 10:17 16.10.2020)
Daudzi Krievijas un Latvijas divpusējo attiecību procesi patiešām ir iesaldēti, taču Covid-19 pandēmija nav galvenais iemesls, paziņoja Latvijas ĀM.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Krievijas un Latvijas attiecības ir sarežģītas jau vairāku gadu garumā. Daudzus procesus ietekmēja koronavīrusa pandēmija, tomēr tas nespēlē izšķirošo lomu, paziņojas ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, komentējot Krievijas vēstnieka Latvijā Jevgeņija Lukjanova interviju, vēsta Тvnet.lv.

Iepriekš Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs intervijā avīzei "Segodņa" paziņoja, ka pēdējos gados abu valstu savstarpējās attiecības pārdzīvo ne tos labākos laiku, tās knapi var nosaukt par apmierinošām.

"Zināms klusuma brīdis, kas šogad izveidojusies starpvalstu dialoga politiskās un ekonomiskās sastāvdaļas attīstībā, ir absolūti dabiska un izskaidrojama, ņemot vērā ierobežojumus, kas tika ieviesti Krievijā un Latvijā, atbildot uz koronavīrusa infekcijas izplatību pasaulē," sacīja Lukjanovs.

Viņš atzīmēja, ka rezultātā "uz pauzi" tika uzlikti visi nozīmīgie mijiedarbības mehānismi, ieskaitot divpusējo strarpvaldību komisiju un tās darba grupas, starpparlamentu sakarus, kontaktus abu valstu iestāžu un reģionu līnijā.

"Uzkārās" darbs pie virknes svarīgu dokumentu, kuru mērķis ir kvalitatīvi papildināt divpusējo attiecību normatīvi tiesisko bāzi. Viens no tiem, piemēram, ir līguma projekts par Krievijas un Latvijas robežas režīmu. Šajā fonā, gandrīz pilnas divpusējo sakaru iesaldēšanas apstākļos, nopietni spriest par attiecību uzlabošanu, manuprāt, pagaidām ir pāragri," sacīja vēstnieks.

Pēc Latvijas ĀM pārstāvja Jāņa Beķera sacītā, abu valstu attiecības ir sarežģītas vismaz kopš 2014. gada, kad Krima atgriezās Krievijas sastāvā. Tāpat Rīga nepiekrīt vairāku vēstures notikumu Krievijas interpretācijai. Starp citiem punktiem, kuri kaitē attiecībām ar KF, Beķeris nosauca situāciju ar bijušā specdienestu darbinieka Sergeja Skripaļa saindēšanu, kā arī nesenais incidents ar opozicionāru Alekseju Navaļniju.

Arī Beķeris atzīmēja, ka koronavīrusa pandēmija patiešām ietekmēja daudzus procesus, tomēr Krievijas un Latvijas attiecībās tā nespēlē izšķirošo lomu. Viņš pievērsa uzmanību tam, ka Latvija kā ES daļa īsteno pret KF ieviestās sankcijas, taču attīsta sadarbību tur, kur pastāv savstarpējs labums.

Viņš paskaidroja, ka ne līdz galam ir apstājies arī darbs pie līguma sagatavošanas par Krievijas un Latvijas robežas režīmu. Trīspadsmitajā oktobrī Maskavā notika delegāciju vadītāju tikšanās, kurā tika apspriests līguma teksts un turpmākā darba process, pastāstīja Beķeris.

18
Tagi:
Latvija, Krievija
Pēc temata
Igaunija nepretendē uz Pečoru rajonu un gaida ciemos Putinu
Ekonomists: Baltija kļūst par balastu ES bez normālām attiecībām ar Krieviju
Politologs: Baltijas valstis vairs neslēpj savu orientāciju uz ASV
Minska uzdevusi Lietuvai un Polijai ierobežot diplomātu skaitu Baltkrievijā
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"