Šuplinska paskaidroja interešu un sporta nodarbību ierobežojumu nozīmi

16
(atjaunots 07:50 16.10.2020)
Interešu un sporta nodarbības – tā ir dažādu kolektīvu saskarsme, kas palielina Covid-19 izplatības risku, paziņoja Ilga Šuplinska.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Latvijas Ministru kabineta pieņemtie interešu nodarbību un sporta treniņu ierobežojumi paredzēti tam, lai izslēgtu atsevišķu cilvēku grupu saskarsmi, paskaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, vēsta Тvnet.lv.

Veselības ministrija uzskata, ka skolas klase, mājsaimniecība vai darba kolektīvs ir jāskata kā viena kopība, kurā nav vajadzīgas sejas maskas un sociālā distance. Savukārt interešu un sporta nodarbības – tā ir dažādu kolektīvu saskarsme, kas palielina Covid-19 izplatības riskus, pateica Šuplinska.

Taču ministre piebilda, ka, ja interešu nodarbības notiek tajā pašā kolektīvā, piemēram, mūzikas nodarbības bērnudārza grupā, tad tās var neierobežot.

Atgādināsim, ka sakarā ar Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu obligāto sejas masku lietošanu no 14. oktobra ieviesa tirdzniecības vietās, kultūras un reliģijas iestādēs, stacijā, pasta nodaļās un citās cilvēku pulcēšanās vietās.

Tāpat no 17. oktobra uz mēnesi īslaicīgi tiek aizliegti kolektīvie sporta treniņi iekštelpās. Amatieru sporta pasākumus varēs rīkot tikai ārpustelpās, neizmantojot ģērbtuves.

Neskaitot minēto, no 17. oktobra līdz 6. novembrim visā valstī netiks rīkoti bērnu interešu un amatiermākslas nodarbības bērnu un pieaugušo vidū – rīkots atļaut tikai individuālās nodarbības.

No 7. oktobra Latvijas sabiedriskajā transportā atkal ir ieviesta prasība lietot sejas maskas, kas aizsedz muti un degunu.

16
Tagi:
Ilga Šuplinska, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (721)
Pēc temata
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Pieaugušajiem un pusaudžiem atkal būs jāvalkā sejas maskas transportā
Viņa saprot tikai spēka un agresijas valodu: LIZDA vadītāja par Šuplinsku
Pēc rudens brīvlaika vecāko klašu skolēni varētu palikt mājās vēl uz nedēļu
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu