Policijas automobilis

Valsts policija ķersies klāt svarīgākām lietām: jaunais priekšnieks paziņoja savus plānus

46
(atjaunots 15:04 15.10.2020)
Par jauno Valsts policijas vadītāju ieceltais Armands Ruks uzskata, ka viņa pārziņā nonākušajai iestādei ir jāatstāj daļa savu līdzšinējo funkciju un jāķeras klāt svarīgākām lietām.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrdien, 13. oktobrī, valdība apstiprināja Valsts policijas priekšnieka amatā Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku.

Trešdien, 14. oktobrī, Ruks uzstājās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas apkarošanas komisijas sēdē, kurā pastāstīja par savu viņam uzticētās iestādes nākotnes redzējumu, vēsta Mixnews.lv.

Ruks paziņoja, ka Valsts policija varētu deleģēt daļu savu funkciju privātām kompānijām un pašvaldības policijai.

Piemēram, privātās rokās varētu nodot speciālo objektu apsardzi, piemēram, vēstniecības. Ruks atzīmēja, ka šāda sistēma darbojas Zviedrijā.

Turklāt pārkāpumu noformēšanas funkcija var tikt nodota pašvaldības policijas rokās. Pašlaik pašvaldības policija tikai konstatē pašu pārkāpuma faktu, savukārt turpmāko darbību veikšanai tiek izsaukta Valsts policija.

Pēc Ruka domām, ja Valsts policija deleģēs šīs funkcijas, tas atbrīvos kadrus, kuri spēs nodarboties ar svarīgākām lietām.

Atgādināsim, ka Ruka kandidatūru izvirzīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Viņš atzīmēja, ka sagaida no Ruka darbības Valsts policijas modernizāciju, personāla atlases uzlabošanu un iekšējo risku samazināšanu, ieskaitot korupcijas risku. Tāpat Ģirģens sagaida, ka jaunais Valsts policijas priekšnieks strādās pie tā, lai uzlabotu Valsts policijas darbinieku atalgojumu.

Arī premjerministrs Krišjānis Kariņš ir gandarīts ar piedāvāto kandidatūru.

46
Tagi:
Latvijas policija
Pēc temata
Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību
Par jauno Valsts policijas vadītāju var kļūt Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks
Policija nerīkos reidus, lai "izķertu" cilvēkus bez sejas aizsargmaskām
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu