Trenažieru zālē

"Sporta Latvijā nav un nebūs": sociālajos tīklos kritizē jaunos ierobežojumus Covid-19 dēļ

42
(atjaunots 10:09 15.10.2020)
Sociālo tīklu lietotāji sūrojas par jaunajiem ierobežojumiem saistībā ar situācijas saasināšanos sakarā ar Covid-19 epidēmiju valstī – kāpēc restorānos sēdēt drīkst, bet ar sportu nodarboties ir aizliegts.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Pazīstama Latvijas žurnāliste Anita Daukšte, ilgus gadus esošā Neatkarīgās Rīta Avīzes (NRA) galvenā redaktore, ir pārsteigta ar ieviestajiem noteikumiem koronavīrusa uzliesmojuma Latvijā dēļ.

"Covid-19 visvairāk izplatās ģimenē, skolā un darba kolektīvā, bet maskas jāvelk veikalā un bibliotēkā. Ar Covid-19 vissmagāk slimo mazkustīgie un aptaukojušies, bet aizliedz sporta nodarbības. Vairākās pašvaldībās nav ar Covid-19 slimo, bet ierobežojumi visā Latvijā," uzskaita Facebook lapā jauno ierobežojumu dīvainības Anita Daukšte.

Vēl vienu publikāciju ar neizpratni par jaunajiem ierobežojumiem savā Facebook lapā publicēja sportists un fitnesa treneris Kaspars Vilde. Tajā viņš padalījās domās sakarā ar aizvakardienas valdības aizliegumu grupveida sporta nodarbību rīkošanai iekštelpās.

"Piedodiet atvainojiet, bet buhāt līdz vempra stāvoklim ir atļauts, bet cilvēkiem trenera klātbūtnē, bez nekādas pieskaršanās vienam otram, lai rūpētos par savu veselību ir aizliegts?" brīnās viņš un turpina: "Te vispār ir kāds sakars šim visam, vai kārtējais bizness valdībai? Tjipa, sporta klubi un treneri nemaksā gana lielus nodokļus, tādēļ tos var klapēt ciet? Jūs to nopietni?"

Viņš atzīmē, ka ne visi var atļauties trenēties privātā kārtībā un tāpēc apmeklē grupveida treniņus. Cilvēkiem ir jārūpējas par savu veselību: "A kas te notiek? Dzeriet, dzeriet alkašu tauta, dzeriet. Bet dejot, nē, sportam, nē, veselībai, nē, sporta pasākumiem, nē, viss, kas ir labs iet viens liels, trekns NĒ!"

Sportists uzskata, ka varasiestādes izrāda infantilismu un tā vietā, lai parūpētos par nācijas veselību, rīkojas taisni pretēji.

"Cik aklam un stulbam ir jābūt, lai kāds šim visam vispār piekristu? Grupu nodarbībām ir jābūt, dejot ir jāatļauj, kustēties ir jāatļauj, dzīvot veselīgi ir jāatļauj," raksta Vilde.

No kritikas neatturējās pat Valērijas Kargins – Latvijas uzņēmējs, viens no Parex bankas dibinātājiem, kurš savulaik tika atzīts par vienu no biznesa līderiem Eiropā. Savā Twitter lapā viņš uzrakstīja, ka ar šādiem no jauna ieviestiem noteikumiem sporta Latvijā vairs nebūs, savukārt Latvijas sportistu nākotne ir zem lielas jautājuma zīmes. Tāpat Kargins piebilda, ka nesaprot, kādēļ restorānā drīkst sēdēt 4 cilvēki pie galda, bet sportistiem ir jāatceļ savi treniņi grupās. Tāpat viņam nav skaidrs, kāpēc ir atceltas vietējās sacensības, bet starptautiskie turnīri drīkst notikt.

​Bērnu kapueiras akadēmijas vadītāja arī pastāstīja par savām domām attiecībā uz ierobežojumiem un grūtībām darbā.

Atgādināsim, ka no vakardienas Latvijā tika paplašināts vietu saraksts, kur obligāti ir jālieto sejas maska. No 7. oktobra šo prasību ieviesa braucieniem sabiedriskajā transportā, taču Covid-19 gadījumu skaita pieauguma dēļ valstī tika paplašināts maskas lietošanas vietu saraksts.

Turpmāk maska ir obligāti jālieto tirdzniecības vietās, kultūras un reliģijas iestādēs, stacijās pasta nodaļās un citās cilvēku pulcēšanās vietās.

42
Tagi:
sports, koronavīruss
Pēc temata
ES eksperti: Latvija labi pielāgojas Covid-19 krīzes apstākļiem
Darba devēji lūgti parūpēties par drošības pasākumiem Covid-19 uzliesmojumu ierobežošanai
Dienā pietiks ar 4000: Latvijā pārstās veikt Covid-19 testu visiem gribētājiem
Pārsniedza simtu: Latvijā 102 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"