Lieciet mierā kultūru: pie Saeimas norisinājās protesta akcija

"Lieciet mierā kultūru": pie Saeimas norisinājās protesta akcija

39
(atjaunots 15:25 14.10.2020)
Vairāk nekā simts cilvēku sapulcējās laukumā pie Saeimas ēkas, lai sarīkotu akciju "Nesaprašanas siena", protestējot pret plānotajām izmaiņām autortiesību honorāru nodokļu samaksas kārtībā.

RĪGA, 14. oktobris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Šodien Vecrīgā notika kultūras nozares darbinieku mītiņš. Protestējot pret nodokļu celšanu nākamgad, viņi atnesa līdzi ķieģeļus, no kuriem uzcēla simbolisku "nesaprašanas sienu" starp tautu un valdību.

Vairāk nekā simts cilvēku sapulcējās pie Saeimas ēkas, bet pēc tam Doma laukumā, lai akcijas "Nesaprašanas siena" ietvaros paustu protestu pret valdības plānotajām izmaiņām nodokļu likumdošanā, kuras skar autortiesību atlīdzības. Doma laukumā tika uzbūvēta ķieģeļu siena, kura simbolizē politiķu nespēju un nevēlēšanos saprast radošo profesiju cilvēku.

Министр культуры Наурис Пунтулис общается с протестующими против изменений в уплате налогов с авторских гонораров
© Sputnik / Sergey Melkonov
Kultūras ministrs Nauris Puntulis diskutē ar akcijas dalībniekiem

Piedāvāto izmaiņu būtība ir tajā, ka autortiesību atlīdzību saņēmējiem no nākamā gada 1. jūlija būs jāmaksā ne vien ienākumu nodokli, bet arī jāveic sociālās apdrošināšanas iemaksas. Bieži vien aprēķinātā nodevu summa var pārsniegt honorāru apmēru. Ķieģeļi, ko atnesa akcijas dalībnieki, simbolizēja arī to, ka plānoto izmaiņu likumos dēļ daudziem radošiem cilvēkiem nāksies nodarboties ar fizisku darbu, lai nopelnītu iztikai.

Akcijas rīkotāji – mākslinieki Kristaps Gulbis un Aigars Bikše – vakar paziņoja, ka nosūtīja valdībai vēstuli ar prasību saglabāt īpašo nodokļa režīmu autortiesību atlīdzību saņēmējiem, taču tikšanās laikā ar Kultūras ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvjiem viņi "saskārās ar absolūtu situācijas nesaprašanu un nevēlēšanos to saprast".

Акция протеста работников культуры против изменений в уплате налогов с авторских гонораров
© Sputnik / Sergey Melkonov
Pie Saeimas ēkas notika radošo profesiju pārstāvju akcija "Nesaprašanas siena"

Akcijas vietā tika manīts kultūras ministrs Nauris Puntulis, kurš diskutēja ar atnākušajiem un pat dabūja brīdinājumu no Pašvaldības policijas sakarā ar nepieciešamību ievērot sociālo distanci.

Tāpat pasākuma laikā garām gāja finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš tradicionāli nesa no Finanšu ministrijas uz Saeimu portfeli ar nākamā gada valsts budžetu. Finanšu ministru atsevišķi akcijas dalībnieki sagaidīja ar vārdiem: "Lieciet mierā kultūru!", "Kultūra jau ir izvarota!", "Brauciet uz savu Ameriku – lieciet mierā Latviju, nodevēji!", "Reira kung, es biju labākās domās par jums".

Министр финансов Латвии Янис Рейрс
© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs

Kā izteicās kultūras darbinieki, "mēs jau tā strādājam par kapeikām".

Finanšu ministrs turpināja ceļu parlamentu ar budžeta portfeli, akcijas dalībnieki kulturāli savāca atnestos ķieģeļus un izklīda, saglabājot ieceri turpināt protestus.

39
Tagi:
nodokļi, Latvija, kultūra
Pēc temata
Nodokļu palielināšana izrādījās MK "reveranss": budžetu sagaidīs ar "Nesaprašanas sienu"
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: mikrouzņēmumu īpašniekiem jāpadomā par nākotni
Nākamā gada nodokļu izmaiņas: ne par labu nabadzīgajiem
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: kā iznīcināt mikrouzņēmumus
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu