No vācu fašistu iebrucējiem atbrīvotā Rīga 1944. gads, foto no arhīva

atbrīvotajā Rīgā sagaidīja padomju karavīrus

77
(atjaunots 12:28 14.10.2020)
Pirms 76 gadiem 13. oktobrī padomju karaspēki atbrīvoja Rīgu no vācu fašistu iekarotājiem; kā atbrīvotājus sagaidīja vietējie iedzīvotāji.

RĪGA, 14. oktobris – Sputnik. Par godu Rīgas atbrīvošanas no vācu fašistu iekarotājiem 76. gadadienai Krievijas vēstniecība Latvijā publicēja Facebook 1944. gada oktobra arhīva fotogrāfiju, kurā iemūžināti Sarkanās armijas karavīri atbrīvotās Latvijas galvaspilsētas ielās.

"Iedzīvotāji sagaida viņus ar ziediem un pateicību par atbrīvošanu no nacistu okupantiem!" uzsvēra Krievijas diplomāti un sveica veterānus un Latvijas iedzīvotājus šajā zīmīgajā dienā.

Vēstniecībā atgādināja, ka par drosmi, kas tika izrādīta kaujās par Rīgas atbrīvošanu, 26 karavīru vienībām un 56 otrās un trešās Baltijas frontes daļām tika piešķirti nosaukumi "Rīgas".

Iepriekš apsveikuma video pie Latvijas iedzīvotājiem vērsās Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

"Mēs nevienam neļausim nomelnot kara veterāna godīgo vārdu un neaizmirsīsim to šausmīgu cenu, kuru viņš samaksāja par savu Uzvaru," uzsvēra diplomāts.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, Otrā pasaules kara kontekstā Latvijā pirmām kārtām atceras SS latviešu leģionārus, kas ir netaisnīgi attiecībā pret tiem daudzajiem Latvijas piederīgajiem un latviešiem, kuri cīnījās pret nacistiem visa kara garumā, savukārt daži par pirms tā formālā sākuma. Plašāk par Lielā Tēvijas kara varoņiem no Latvijas lasiet Sputnik speciālajā projektā.

77
Tagi:
Lielais Tēvijas karš, Rīga
Pēc temata
Krievijas vēstnieks sveica Latvijas iedzīvotājus Rīgas atbrīvošanas dienā
Krievijas vēstniecība uzsākusi tiešsaistes stafeti par godu Rīgas atbrīvošanas dienai
Maskavā notika salūts par godu Rīgas atbrīvošanas no nacistiem 75. gadadienai
Latvijas aizsardzības ministram ieteica noskaidrot pie kareivjiem, kā atbrīvoja Rīgu
Lidosta Rīga

Neielaida jau lidostā: darbojas prasība uzrādīt Covid-19 testu

4
(atjaunots 22:50 17.01.2021)
Dažiem pasažieriem Rīgas lidostā jau liegta iespēja iebraukt Latvijā, jo viņi nav uzrādījuši negatīvu koronavīrusa testu, informēja Civilās aviācijas aģentūra.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Kopš 15. janvāra Latvijā ir stājusies spēkā prasība uzrādīt negatīvu Covid-19 testu visiem, kuri iebrauc valstī, stāsta Mixnews.lv.

Nepieciešamais tests ir jāveic ne ātrāk kā 72 stundu laikā pirms ierašanās valstī. Tāpat aviopārvadātājam var uzrādīt ārsta izziņu, izziņu par antiķermenīšiem vai citu medicīnisku dokumentu, kas apstiprina – cilvēks nav inficēts. Pretējā gadījumā cilvēkam būs liegts iebraukt Latvijā.

Piektdien, 15. janvārī policisti, robežsargi un lidostas drošības dienests kopīgiem spēkiem pārbaudīja Rīgas starptautiskajā lidostā ieviesto noteikumu darbību.

Civilās aviācijas aģentūras sabiedrisko sakaru speciālists Aivis Vincevs pastāstīja, ka jau 15. janvārī vairākiem cilvēkiem nav ļauts iebraukt Latvijā. Viņš atzīmēja, ka precīzākas ziņas tiks sniegtas vēlāk, kad aviokompānijas apkopos savus datus. Tomēr pagaidām zināms, ka tādu gadījumu skaits nav liels.

Atgādināsim, ka Covid-19 analīzes nav jānodod bērniem līdz 11 gadu vecumam, personām, kas vakcinējušās no Covid-19, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpojošajam personālam, jūrniekiem, kuri dodas reisā vai atgriežas mājās, tranzīta pasažieriem, kuri paliek lidostas tranzīta zonā, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Jāpiebilst, ka Pasaules Veselības organizācija ieteikusi valstīm nepieprasīt no iebraucējiem sertifikātus par Covid-19 vakcīnas saņemšanu, jo daudzās pasaules valstīs vakcīnas pieejamība ir ļoti ierobežota un to efektivitāte tiek pētīta.


4
Tagi:
koronavīruss, lidosta Rīga
Pēc temata
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Latvija aizliegusi lidojumus uz trim valstīm un atjaunoja satiksmi ar Lielbritāniju
Kur cēlies koronavīruss SARS-CoV-2? Nulles pacienta meklējumi
Latvijā strauji kritis jauno gadījumu un Covid-19 testu skaits
Meitene aizsargmaskā, foto no arhīva

Latvijā reģistrēti pirmie vidēji smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem

3
(atjaunots 11:05 18.01.2021)
Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre pastāstīja, ka līdz šim smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem nebija reģistrēti. Patlaban slimnīcā vidēji smagā stāvoklī ārstējas pieci bērni 5-9 gadu vecumā.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Patlaban Bērnu slimnīcā ārstējas pieci bērni ar Covid-19, ārsti vērtē – viņu stāvoklis ir vidēji smags, stāsta Lsm.lv. Atzīmēts, ka bērni ir 5-9 gadus veci.

"Patlaban slimnīcā atrodas pieci pacienti, kuriem ir Covid-19, un jāsaka, ka slimības gaita ir smaga. Viņa nav kritiska, bet ir smaga," atzina Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre.

Ziņots, ka līdz šim Latvijā bērni Covid-19 pārslimojuši salīdzinoši viegli. Dažiem vairākus mēnešus pēc vīrusa saglabājās nogurums, apātija vai bija jūtamas kādas citas sekas, tomēr pati slimības gaita nebija smaga.

Taču aizvadītajā nedēļā Bērnu slimnīcas ārsti saskārušies ar to, ka vīruss bērnus var skart arī vidēji smagi, ietekmējot gan sirdi, gan ādu, gan gremošanas orgānus. Pavāre pastāstīja, ka viņiem visiem vīruss izsaucis organisma reakciju, kad bērna imūnsistēma savā ziņā sāk cīnīties pret viņu pašu. Pirms inficēšanās nekādi simptomi, kas varētu savlaicīgi apstiprināt slimības datus, nebija konstatēti.

Bērnu slimnīcas pārstāve paskaidroja, ka patlaban visiem bērniem vajadzīga stacionāra palīdzība, ārstēšanā iesaistīti vairāki speciālisti, kuri pastāvīgi kontrolē mazo pacientu pašsajūtu. Tāpat nepieciešama medikamentu pastāvīga korekcija, lai nomierinātu imūnsistēmas reakciju uz vīrusu.

3
Tagi:
bērni, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija atļaus ieceļot no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību
Mediķis brīdināja: pasauli pārņem par koronavīrusu bīstamāka epidēmija
Veselības ministrija pateikusies cilvēkiem par izturību. Latviešu valodā
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem