Svētku vakars, foto no arhīva

Atpūta ar atlaidi un atbalsts nozarei: Restorānu nedēļai pievienojas arī viesnīcas

27
(atjaunots 17:00 13.10.2020)
Tagad Rudens restorānu nedēļas gaitā, kas tika pagarināta līdz 14 dienām, varēs ne vien pagaršot īpašu ēdienkarti, bet arī atpūsties labākajās Rīgas viesnīcās par pazeminātām cenām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Neraugoties uz situāciju ar koronavīrusu, līdz 25. oktobrim Rīgā norisinās tradicionālā Rudens restorānu nedēļa. Šajā laikā vairāki desmiti iestāžu piedāvā pagaršot īpašu ēdienkarti par patīkamām cenām. Šoreiz atlaides sagatavoja ne vien 43 galvaspilsētas restorāni, bet arī 14 viesnīcas, vēsta TV3.

Gaida viesus

Pandēmija nopietni iedragāja viesmīlības nozari, un tagad tās uzņēmumi gaida Restorānu nedēļu pat vairāk nekā iepriekš.

Tradicionāli šādi pasākumi tiek rīkoti Rīgā vismaz divas reizes gadā un jau ir iepatikušies iedzīvotājiem. Neskatoties uz situācijas ar koronavīrusu pasliktināšanos, Restorānu nedēļu neatcēla, bet pagarināja līdz divām nedēļām.

"Ja sākotnēji restorānu nedēļas bija plānotas kā cilvēku iedrošināšana apmeklēt labākos Rīgas restorānus, tad faktiski tagad pēc šīs ārkārtas situācijas tas veidojas vairāk kā atbalsta mehānisms restorāniem, un arī tiek ļoti labi novērtēts," pastāstīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs Jānis Jenzis.

Pēc viņa sacītā, kad tika rīkota aptauja nozares atjaunošanas plāna sastādīšanai, tieši Restorānu nedēļu uzņēmēji pieminēja kā vienu no efektīvākajiem atbalsts mehānismiem.

Akcijas dalībnieki stāsta, ka ir pielāgojušies epidemioloģiskajām prasībām un ir gatavi pieņemt viesus par ierobežojumu apstākļos un nodrošināt viņu drošību. Tiesa, viņi arvien biežāk saskaras ar vieglprātīgu attieksmi pret drošības prasībām no apmeklētāju puses.

"Cilvēki varbūt ir tā pieraduši pie šīs situācijas, ka viņi vairs neievēro, un grūti ir visiem iestāstīt, ka joprojām darbojas šie te ierobežojumi. Šobrīd ir grūtāk tikai tāpēc, ka trīs reiz vairāk tas ir jāatgādina, un trīsreiz vairāk tas arī no darbiniekiem prasa," pastāstīja "B-bāra" īpašnieks Armands Mednieks.

Tagad arī viesnīcas

Pirmo reizi Restorānu nedēļai pievienojušās arī Rīgas viesnīcas: divu nedēļu garumā tās piedāvās savus pakalpojumus par pazeminātām cenām.

"Labākās Rīgas viesnīcas piedāvā sajusties kā ceļojumā, tā kā ceļot šobrīd nav īsti iespējams.

Palikt viesnīcā Rīgā, izbaudīt spa, izbaudīt restorānu, brokastis un citus bonusiņus, kā nu kura viesnīca ir plānojusi," pastāstīja Jenzis.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, šī nav vienīgā iespēja, kā var sajusties ceļojumā, nepametot Rīgu, – airBaltic nāk klajā ar reisu "uz nekurieni".

27
Tagi:
koronavīruss, Latvija, sabiedriskā ēdināšana
Pēc temata
Viesnīcām un restorāniem palīdzēs savādāk: PVN tiem nesamazinās
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Maigi pievilka skrūves: Latvijā saīsināja restorānu darba laiku
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

10
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

10
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā