Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

Pēc rudens brīvlaika vecāko klašu skolēni varētu palikt mājās vēl uz nedēļu

19
(atjaunots 00:36 14.10.2020)
Viena tālmācību nedēļa pēc brīvlaika palīdzēs apturēt Covid-19 uzliesmojumu skolās, cer Izglītības un zinātnes ministrijas vadītāja.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Pēc rudens brīvlaika 7.-12. klašu skolēni varētu pāriet pie attālinātām mācībām uz vienu nedēļu, paziņoja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Šodien no rīta attālinātā režīmā notiek Krīzes vadības padomes sēde, kurā tiek apspriesta  situācija ar Covid-19 izplatību un turpmākie pasākumi tās ierobežošanai. Sēdē piedalās Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības, Nacionālā veselības dienesta un citu iestāžu pārstāvji.

Par vienu no šādiem pasākumiem var kļūt īslaicīga vecāko klašu skolēnu pārvešana pie tālmācībām, tādēļ ka šoreiz saslimšanas uzliesmojumi bieži ir saistīt ar skolām. Piemēram, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā šobrīd ir atklāti 60 Covid-19 saslimšanas gadījumi, sakarā ar ko mājas karantīna ir noteikta visai skolai.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs raidījumā atzīmēja, ka viena brīvlaika nedēļa vien palīdzēs nošķirt bērnus un novērst lokālu vīrusa nodošanu, bet ar vēl vienu tālmācību nedēļu vecākajās klasēs tas būs viens inkubācijas periods.

"Slimību vismaz skolās varēsim uz kādu laiku apturēt un turpināt mācību procesu klātienē," sacīja Perevoščikovs.

"Un pēc tam vēros situāciju, skatīsies, kādi ir dati un lems tālāk," piebilda Šuplinska.

Tāpat, pēc viņas sacītā, šodien var tikt pieņemts lēmums par sporta sacensību ierobežojumiem bērniem un jauniešiem no 16. oktobra līdz 6. novembrim. Tas neskars profesionālo sportu un starptautiskas sacensības. Ierobežojumus individuāliem treniņiem un sporta nodarbībām ārpustelpās pagaidām netiek plānots ieviest.

19
Tagi:
skola, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
Bērnu aizsardzība no "tālmācībām" un dators uz valsts rēķina: sākta parakstu vākšana
Valdībai ir izdevīgi turēt skolēnus mājās: kāpēc LKS iebilst pret tālmācībām
Šuplinska dedzina ar napalmu: Rīgas skolas direktore par IZM trikiem ar tālmācību

Pandēmija nav iemesls stiprināt divvalodību: VVC vadītājs neatbalsta avīzi krievu valodā

2
(atjaunots 12:47 08.05.2021)
Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš paskaidroja, kāpēc informatīvos materiālus par vakcināciju nedrīkst izplatīt latviešu un krievu valodās.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik, Dmitrijs Oleiņikovs. VVC vadītājs Māris Baltiņš, komentējot iespēju publicēt informatīvu avīzi par vakcinēšanas pret Covid-19 jautājumiem tai skaitā krievu valodā, paziņoja, ka Valsts valodas centrs joprojām uzstājas pret to. Pēc viņa vārdiem, "pastāv citi veidi, kā krievu valodā runājošos valsts iedzīvotājus informēt par vakcinēšanu pret Covid-19".

Baltiņš atzīmēja, ka pastāv normatīvs regulējums, kas aizliedz izplātīt visiem valsts iedzīvotājiem informatīvos materiālus divās valodās. VVC par to esot brīdinājis vakcinācijas projekta organizatorus, aicinot viņus "meklēt citus risinājumus".

Pēc Baltiņa vārdiem, izplatīt informāciju krievu valodā būtu iespējams šaurākā un mērķētākā veidā. Piemēram, sadarbībā ar pašvaldībām, kas labāk zina, kurā mājā kādā valodā runā cilvēki. Attiecīgi "izplatīt materiālus svešvalodā tieši konkrētām mājsaimniecībām, nevis bez skatīšanās visiem valsts iedzīvotājiem".

Tāpat Baltiņš komentēja savu nesenāko iekļaušanos Krievijas sankciju sarakstā un aizliegumu ieceļot valstī. Pēc viņa vārdiem, "šī vēsts viņam bijusi pārsteigums, kas gan viņa dzīvē neko diži nemainot, jo Krievijā neesot bijis jau gadus desmit un arī neesot plānojis turp doties". Pēc viņa domām, Krievijas lēmums liecina, ka Latvija konsekventi īsteno savu valodas politiku un nostiprina latviešu valodas pozīcijas.

Atzīmēsim, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes 2017. gadā veiktajiem pētījumiem 60,8% Latvijas iedzīvotāju uzskata par savu dzimto valodu latviešu, 36% - krievu valodu un 3,2% - citas valodas.

2
Tagi:
Valsts valodas centrs, VVC, krievu valoda, latviešu valoda, vakcinācija, vakcīna, pandēmija, koronavīruss
Pēc temata
Kļūda vai draudi? Sociālās reklāmas tulkojums sūta krievus pie senčiem
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu
"Lai dzīvo mana tauta": latviešu zvaigznes vakcinācijas kampaņā

Latvijā uzstādīts vakcinācijas rekords: dienā tika sapotēti vairāk nekā 15 000 cilvēku

5
(atjaunots 12:42 08.05.2021)
Covid-1 vakcinācijas kampaņa Latvijā uzņem apgriezienus. Ceturtdien tika fiksēts līdz šīm lielākais vakcinēto cilvēku skaits.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Latvijas Nacionālais veselības dienests (NVD) ziņo par vakcinācijas rekordu Latvijā. Ceturtdien, 6. maijā, izdevās sapotēt 15 549 cilvēku, no tiem 3 307 neietilpa prioritārajās grupās, raksta Press.lv.

Līdz šim maksimālais savakcinēto cilvēku skaits fiksēts 28. aprīlī - 14 276 cilvēku.

6. maijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu Latvijā saņēma 8 665 cilvēku, bet 6 810 cilvēku – otro devu. 74 cilvēkus vakcinēja ar preparātu Johnson & Johnson, kuram nepieciešama tikai viena deva.

Vakcinācija notika 464 ārstniecības iestādēs. Noslogotākas bija SIA "Veselibas centrs 4", SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" un SIA "Vizuālā diagnostika".

​Ceturtdien Latvijā tika izlietotas 110 "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 3 184 šīs vakcīnas otrās devas, 2 167 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 1 560 šīs vakcīnas otrās devas, 6388. "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 2 066 šīs vakcīnas otrās devas.

No visiem ceturtdien sapotētājiem gandrīz trešdaļa— 5 104 — bijuši cilvēki vecumā virs 60 gadiem.

5
Tagi:
Nacionālais veselības dienests, vakcinācija, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Eiropas Savienībā sākas Covid-19 sertifikātu sistēmas testēšana
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"