Fabrikas Pobeda produkcija, foto no arhīva

Pasaules zīmols: Latvijas šokolādes fabrika iekļuva labāko pieciniekā

41
(atjaunots 11:06 13.10.2020)
Latvijas šokolāde bez cukura iekļuva šī segmenta pasaules labāko pieciniekā, kopā ar tādiem lieliem nozares pārstāvjiem kā Lindt, Hershey un Godiva.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Pasaules lielākais mārketinga pētījumu izdevējs QY Research iekļāva Latvijas konditorejas fabriku Pobeda Confectionery pasaules labāko šokolādes bez cukura ražotāju pieciniekā, raksta Tvnet.lv. Tāpat pieciniekā iekļuva Lindt & Sprungli, Hershey, Godiva Chocolatier un Lily’s.

Fabrikas ģenerāldirektors Andrejs Muravjovs izteica pateicību par šādu godu. Pēc viņa sacītā, šāds vērtējums no pasaulē atzīta avota ir iemesls lepoties ar Latviju. Viņš uzskata, ka tas veicinās Latvijas šokolādes pieprasījuma pieaugumu visā pasaulē.

"Mūsu tehnologi ilgi strādāja, lai izveidotu formulu šokolādei ar stēviju. Rezultātā tapa ne tikai ļoti kvalitatīvi un garšīgi, bet arī veselīgi produkti ar pievienoto vērtību," pateica Muravjovs.

Tiek ziņots, ka ir trīs Pobeda Confectionery šokolādes bez cukura veidi – rūgtā, tumšā un piena. Savukārt šokolāde ar stēviju, kuru vēl dēvē par meduszāli un izmanto cukura aizvietošanai, satur mazāk kaloriju, salīdzinājumā ar klasisko šokolādes recepti.

Tāpat Latvijas fabrika ražošanā izmanto inulīnu – dabisko polisaharīdu-prebiotiķi, kurš labvēlīgi ietekmē kuņģa un zarnu trakta darbību, kā arī kopumā stiprina imunitāti.

Zīmols "Pobeda" tika dibināts Krievijā 1999. gadā, savukārt 2016. gadā Latvijā atvērās fabrika Pobeda Confectionery, kura aizņem 4090 kvadrātmetrus lielas ražošanas telpas. Ventspilī esošo ražotni vada jau otrā "šokolatjē" paaudze – dibinātāju dēls, Pobeda Confectionery līdzdibinātājs un ģenerāldirektors Andrejs Muravjovs.

Iepriekš Sputnik Latvija stāstīja par fabrikas darbu, mūsu korespondenti viesojās konditorejas cehos un pavēroja, kā šokolāde mājo savu ceļu – no kakao pupām līdz jau iepakotām tāfelītēm un konfektēm.

41
Tagi:
Latvijas prece, šokolāde, Latvija
Pēc temata
Saldā ekspansija: Latvijas šokolāde nezaudē pozīcijas
Laimas šokolādes tāfelītes vairs netiks ražotas Latvijā
Mazturīgie varētu saņemt šokolādi ar izbeigušos derīguma termiņu
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

6
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

6
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

Neproti valodu nebūs pases: vēstniecība nevar palīdzēt Latvijas pilsonei

36
(atjaunots 17:31 08.05.2021)
Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā, taču dokumenti jāaizpilda latviešu valodā, vēstniecības darbiniekiem atļauts konsultēt, taču aizliegts aizpildīt dokumentus apmeklētāju vietā.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Londonā dzīvojošā Latvijas pilsone vēlējās noformēt Latvijas pasi savam bērnam, taču piemirsusi valsts valodu. Vēstniecībā viņai ieteica aicināt tulku vai paņemt līdzi vārdnīcu, jo darbinieki nevar aizpildīt dokumentus latviešu valodā klientu vietā, bet izmantot tālruni nedrīkst, ziņo LTV7 Krievu apraide.

Latvijas pilsone Viļena Tjurina jau daudzus gadus dzīvo Londonā. Nesen sieviete nolēma noformēt Latvijas pasi arī savam dēlam, taču ar dokumentu noformēšanu viņai radās problēmas.

Jau 18 gadus sieviete nelieto latviešu valodu. Taču ar angļu valodu pases noformēšanai nepietika.

"Otrajam dēlam tagad ir trīs mēneši, un mēs gribējām noformēt viņam Latvijas pasi, jo esmu Latvijas pilsone. Astotajā maijā mēs iesim, man jau iepriekš atsūtīja vēstuli. Tajā rakstīts, ka obligāti vai nu jāņem līdzi vārdnīca, vai jāatnāk ar cilvēku, kurš runā latviešu valodā, ja neprotat valodu. Tālruni izmantot nedrīkst. Man nav neviena, ar ko atnākt. Šoreiz domāju, ka vienkārši iešu un mēģināšu atcerēties kādus vārdus," stāsta sieviete.

Latvijas Ārlietu ministrijā skaidro: šāda prasība patiešām pastāv - gadījumam, ja nepieciešams aizpildīt dokumentus uz vietas.

"Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā. Ja nepieciešams noformēt personu apliecinošus dokumentus vai saņemt citus pakalpojumus, ir jāaizpilda dokumenti. Lai to izdarītu, ir jāprot valsts valoda. Ja šādu zināšanu nav, mēs lūdzam ierasties kopā ar oficiālo tulku vai uzticamu personu," skaidro Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Pases nozaudēšanas gadījumā notikušā apstākļi arī būs jāapraksta latviešu valodā. Vēstniecības darbinieki nevar palīdzēt ar dokumentu aizpildīšanu.

"Vēstniecības darbinieki nevar aizpildīt dokumentus cita cilvēka vietā. Lai nebūtu pārpratumu, lai pēc tam nebūtu nekādu pretenziju, ka kaut kas ir nepareizi iztulkots. Tā ir katra cilvēka atbildība. Tāpēc nav problēmu saņemt informāciju mītnes valsts valodā, taču aizpildīt jūsu vietā dokumentus darbinieki nevar," paskaidroja Beķeris.

Viņš piebilda, ka šāda kārtība ir spēkā ne tikai Lielbritānijā, kur sazināšanās notiek angļu valodā, bet arī citu valstu vēstniecībās.

36
Tagi:
pase, latviešu valoda
Pēc temata
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?
Aptaujai par Latvijas neatkarību – 30. Kāpēc daudzi krievi balsoja pret?