Birojs, foto no arhīva

Darba devēji lūgti parūpēties par drošības pasākumiem Covid-19 uzliesmojumu ierobežošanai

28
(atjaunots 12:08 12.10.2020)
Darba devēji valstī aicināti padomāt par darbinieku drošību un īstenot SPKC ieteiktos drošības pasākumus.

RĪGA, 12. oktobris — Sputnik. Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina darba devējus iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra ieteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai un īstenot tos dzīvē, vēsta Bb.lv, atsaucoties uz LDDK prezidentu Vitāliju Gavrilovu.

Viņš atzīmēja, ka Latvija ilgu laiku ieņēmusi līdera vietu vīrusa izplatības ierobežošanas jomā, tomēr nesenie saslimstības uzliesmojumi, kas fiksēti vairākos uzņēmumos, liecina, ka iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem un atbildīgiem.

Gavrilovs atzīmēja, ka patlaban iedzīvotāju veselības aizsardzības pasākumi ir konfederācijas prioritāte. Viņš ir pārliecināts, ka tā ir vienīgā iespēja izvairīties no stingru ierobežojumu atkārtotas ieviešanas, nodarbinātības lejupslīdes un traucējumiem uzņēmumu darbā.

Gavrilovs uzsvēra, ka LDDK dara visu iespējamo, lai palīdzētu kompānijām pielāgot darba vidi pašreizējai situācijai, un organizē seminārus darba devējiem gan Rīgā, gan Latvijas reģionos – gan klātienē, gan tiešsaistē.

"Šajā laikā darba devējiem ir īpaši jāpadomā, kādi drošības pasākumi jāievieš uzņēmumos, lai mazinātu infekcijas izplatības risku. Plānojot ikdienas darbu, es aicinu ievērot Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī citu kompetento iestāžu ieteikumus, iespēju robežās nodrošināt darbinieku fizisku distancēšanos, radīt papildu aizsargbarjeras starp līdzās strādājošiem cilvēkiem, izmantot individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļus, nodrošināt labu ventilāciju telpās, izskatīt darbinieku attālināta darba iespējas," atgādināja Gavrilovs.

Iepriekš vēstīts, ka vakar valstī reģistrēti 74 jauni koronavīrusa gadījumi, veikti 3345 testi.

Sestdien, 10. oktobrī tika reģistrēti 89 jauni infekcijas gadījumi, turklāt Latvijā uzstādīts stacionāru antirekords – Nacionālais veselības dienests ziņoja, ka slimnīcās ārstējas 52 pacienti ar koronavīrusa infekciju. Tie ir rekordlieli dati kopš paša pandēmijas sākuma.

Visā pandēmijas periodā Latvijā veikti 361 843 izmeklējumi, 2 670 cilvēki inficējušies. 1322 pacienti ir izveseļojušies.

28
Tagi:
SPKC, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (805)
Pēc temata
Atlaidi darbiniekus – atgriez dīkstāves pabalstus: VID pastāstīja par attiecībām ar firmām
Paši sevi apzogat: VID vadītāja iesaka meklēt normālus darba devējus
Tallink gatavojas jaunam darbinieku atlaišanas vilnim
Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

3
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

3
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

14
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

14
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju