Latvijas kara pensionāru biedrības bijušais padomes priekšsēdētājs Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju

114
(atjaunots 11:49 11.10.2020)
Krievijas vēstniecība Latvijā asi protestēja pret pēkšņo lēmumu par Krievijas pilsoņa, militārā pensionāra, bijušā Latvijas veterānu biedrības padomes priekšsēdētāja Vladimira Norvinda deportāciju.

RĪGA, 11. oktobris – Sputnik. Krievijas vēstniecība Latvijā izteica protestu sakarā ar Latvijas kara pensionāru biedrības bijušā padomes priekšsēdētāja Vladimira Norvinda deportāciju, teikts diplomātiskās misijas paziņojumā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar Latvijas IeM lēmumu piektdien V.Norvindu tika lemts izsūtīt uz Krieviju. Deportācijas procesa laikā strauji pasliktinājās viņa pašsajūta, sirmgalvi nogādāja slimnīcā, bet pēc tam pie Krievijas robežas nodeva KF robežsargiem.

"Protestējam sakarā ar Krievijas pilsoņa, militārā pensionāra, bijušā Latvijas veterānu biedrības padomes priekšsēdētāja Vladimira Norvinda pēkšņo deportāciju. Pārkāpjot visas iedomājamās ētikas normas un veselo saprātu, cienījama vecuma cilvēks ar nopietnām hroniskām slimībām, neskatoties uz veselības stāvokļa straujo pasliktināšanos deportācijas procedūras laikā, tika izraidīts no Latvijas," vēstniecība stāsta savā lapā Facebook.

Diplomāti atzīmēja, ka, pretēji vispārpieņemtajai konsulārajai praksei, Latvijas varasiestādes vēl joprojām nav informējušas vēstniecību par saviem nodomiem un darbībām pret Krievijas pilsoni, kā arī par šo soļu motīviem.

"Neapšaubāmi, šim kliedzošajam incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā," brīdināja diplomāti.

Vladimirs Norvinds ir Krievijas pilsonis. Viņš vadīja Militāro pensionāru biedrību, kas apvienoja latvijas teritorijā dzīvojošos bijušos padomju karavīrus, kuri saņēma pensijas no Krievijas. Saskaņā ar tiesas lēmumu, pirms dažiem gadiem biedrība tika likvidēta. Norvinds dzīvoja Latvijā, nodarbojās ar sabiedrisko darbību un publicistiku.

114
Tagi:
deportācija, Latvija, Krievijas vēstniecība
Pēc temata
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā
Satversmes aizsardzības biroja vadītājs pastāstīja par "klusajām" deportācijām uz Krieviju
Latvijas tumšās puses deportētās Kurlajevas uzņemtajā filmā
Krievu žurnāliste pastāstīja, kāpēc tiek deportēta no Latvijas
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

6
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

6
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"