Ceļojums, lidosta. Foto no arhīva

Pēc atgriešanās Latvijā pašizolācija ir lieka: SPKC atjaunojis valstu sarakstu

65
(atjaunots 23:22 10.10.2020)
Latvijā mainījušies koronavīrusa infekcijas sliekšņa aprēķina principi: tagad pašizolācija ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās Covid-19 gadījumu skaita kumulatīvais 14 dienu rādītās uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju pārsniedz 40,4.

RĪGA, 11. oktobris — Sputnik. Slimības profilakses un kontroles centrs (SPKC) informēja, ka, mainoties pašizolācijas prasību slieksnim, kas jāievēro, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, pašizolācija nav jāievēro pēc brauciena uz Somiju, Norvēģiju, Kipru un Vatikānu, Urugvaju, Japānu, Dienvidkoreju, Ruandu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Taizemi, vēsta Mixnews.lv.

Pašizolācija jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās Covid-19 gadījumu skaita kumulatīvais 14 dienu rādītās uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju pārsniedz 40,4 gadījumus.

Par augsta riska valstīm atzīta Luksemburga, Slovākija, Rumānija, Ungārija, Slovēnija, Austrija, Īrija, Malta, Portugāle, Dānija, Šveice, Horvātija, Polija, Monako, Zviedrija, Itālija, Lietuva, Bulgārija un Igaunija. Šajās valstīs divu nedēļu kumulatīvais saslimšanas rādītājs pārsniedz 50.

Pasažieru pārvadājumi uz Latviju aizliegti no Andoras, Spānijas, Čehijas, Nīderlandes un Beļģijas.

Atgādināsim, ka 10. oktobrī valstī tika reģistrēti 89 jauni saslimšanas gadījumi, bet piektdien, 9. oktobrī Latvija uzstādīja antirekordu inficēto skaita ziņā – reģistrēti 137 jauni gadījumi.

Koronavīrusa testu apstiprinošo rezultātu skaits valstī sasniedzis 3%. Iepriekš SPKC paziņoja: kad sasniegts šis slieksnis, tiek uzskatīts, ka infekcija izplatās ātri un nekontrolējami.

65
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (816)
Pēc temata
Latvijā – 89 jauni infekcijas gadījumi, stacionāros – vairāk nekā 50 Covid-19 pacienti
Lietuva atcels Covid-19 saslimstības slieksni
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Danču nebūs: oktobrī Latvijas iedzīvotājiem nāksies izklaidēties sēdus
Covid-19 vakcinācijas punkts Rīgā, foto no arhīva

Dzīvā rinda visiem! Vakcinācijas punktus varēs apmeklēt ikviens

3
(atjaunots 09:51 16.04.2021)
Brīvdienās ikviens interesents varēs ierasties vienā no vakcinācijas punktiem septiņās Latvijas pilsētās, un vakcinēties Covid-19 profilaksei, ja paspēs, pirms izsīks vakcīnas krājumi.

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Šajā nedēļas nogalē vakcinācijas punktos Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs ikviens varēs vakcinēties Covid-19 profilaksei dzīvās rindas kārtībā. To pastāstīja Vakcinācijas projektu biroja pārstāve Agnese Strazda, vēsta Mixnews.lv.

Tiesa, pieejams tikai AstraZeneca preparāts.

Prioritārās vakcinācijas grupās iekļautie cilvēki tomēr saņems priekšrocības – viņi tiks aicināti veidot speciālu rindu, kurā varēs vakcīnu saņemt ātrāk. Pārējiem tāpat tiks organizēta atsevišķa rinda.

Tiklīdz vakcinācijas punktā izsīks preparāta krājumi, iedzīvotāju pieņemšana tiks pārtraukta, punkts – slēgts.

15. aprīlī Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča jau pastāstīja, ka drīz vien Latvija varēšot atvērt masveida vakcinācijas punktu durvis ne tikai cilvēkiem no prioritārajām grupām, bet arī visiem, kas vēlas vakcinēties.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā noritēja eksperiments ar dzīvo rindu divos vakcinācijas punktos – konferenču centrā "Atta" un izstāžu zālē Ķīpsalā. Vakcinācijas birojs atzina, ka eksperiments ir izdevies, lai arī no diviem tūkstošiem vakcīnas devu, kas bija piegādātas šajos vakcinācijas centros, izdevies izmantot tikai 1034.

Pie tam saņemt vakcīnu varēja vienīgi cilvēki no prioritārajām grupām. Šajā kategorijā iekļauti cilvēki vecumā no 60 gadiem, hroniski pacienti, personas, kas dzīvo kopā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī personas, kas kopj smagi slimus cilvēkus mājās.

Juhņēviča atzīmēja, ka tuvākajā laikā dzīvo rindu varēs piedāvāt visiem, ir tikai viena problēma – vakcīnu trūkums. Kamēŗ preparātu apjoms nav liels, prioritārajām grupām tiek dota priekšroka.

Jāpiebilst, ka 14. aprīlī Dānija informēja, ka plāno pilnībā atteikties no AstraZeneca vakcīnas lietošanas, – varasiestādes norāda, ka preparāts retos gadījumos var radīt trombu veidošanos.

Tiklīdz parādījās ziņas par Dānijas lēmumu, Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts savā lapā Twitter ziņoja, ka VM nekavējoties sazināsies ar Dānijas valdību, lai uzzinātu noraidīto vakcīnas devu tālāko likteni, jo Latvija vēlētos tās saņemt savām vajadzībām.

3
Tagi:
vakcinācija
Pēc temata
Ģimenes ārstiem lūdz pārdot vakcinācijas sertifikātu un izliet vakcīnu ārā
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni
Edgars Rinkēvičs

Latvijas ārlietu ministrs devies uz Kijevu "atbalstīt Ukrainu"

20
(atjaunots 08:30 16.04.2021)
Baltijas valstu ārlietu ministri devušies vizītē uz Kijevu "paust atbalstu un demonstrēt solidaritāti".

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Kamēr Ukrainas Bruņotie spēki savelk smago tehniku pie saskarsmes līnijas Donbasā, lai sāktu jaunu posmu karā ar pašu valsts pilsoņiem, Baltijas valstu ārlietu ministru delegācija dodas uz Kijevu, lai demonstrētu solidaritāti, vēsta BВ.lv.

Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, Igaunijas ārlietu ministri Evu Mariju Līmetsu un Lietuvas ārlietu ministru Gabrielu Landsberģi ielūdza apmeklēt Kijevu Ukrainas ārlietu ministrs Dmitrijs Kuļeba.

​Baltijas valstu ārlietu ministri dodas vizītē uz Ukrainu, lai paustu atbalstu un saņemtu detalizētu informāciju par situāciju. Tāpat ministri plāno apspriest sadarbības stiprināšanu drošības jomā un Ukrainas Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas attīstību.

Atgādināsim, ka 2021. gada maijā-jūnijā ieplānotas NATO mācības "Defender Europe 2021". Manevru gaitā plānots izspēlēt uzbrukuma un aizsardzības darbības Austrumeiropā un Baltijas valstīs. NATO manevros piedalīsies arī Ukraina.

Iepriekš Ukrainas pārstāvis trīspusējā kontaktu grupā Donbasa lietās Aleksejs Arestovičs, uzstājoties Ukrainas televīzijā, iepriekš paziņoja, ka mācībās "Defender Europe" tiks izspēlēts "karš ar Krieviju".

20
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, Donbass, Ukraina, Baltija
Pēc temata
Krievija iesaka ASV atturēties no divu kara kuģu reisa uz Melno jūru
Kas un kāpēc provocē Krieviju ar runām par Ukrainas iekļaušanu NATO
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā
Krievijā atbildēja uz Ukrainas un NATO spēku gatavošanos karam Krimā