Mācību grāmatas krievu un latviešu valodā, foto no arhīva

"Cienu sevi": šoumens atteicies vadīt pasākumu krievu valodā

68
(atjaunots 12:51 10.10.2020)
Latvijā dzīvojošais itāļu izcelsmes dziedātājs un pasākumu vadītājs Roberto Meloni pastāstīja, kāpēc nevar vadīt pasākumus krievu valodā.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Saulainajā Sardīnijā dzimušais Roberto Meloni, kurš jau ilgu laiku dzīvo Latvijā, dzied, vada šovus un pasākumus, tagad publicējis savā lapā Facebook stāstu par to, kā viņam piedāvājuši darbu – privāta pasākuma vadību.

No publikācijas rodas iespaids, ka ar šo piedāvājumu viņam nav veicies, lai arī viņš atklāti nestāsta, kurš tieši atteicies no pasūtījuma. Toties skaidrs ir viens – par iemeslu kļuvusi krievu valoda. Tomēr autors neprecizēja, kāds tieši bijis cēlonis – nepietiekamās krievu valodas zināšanas vai tomēr "cieņa pret sevi un valsti".

"Lūdzu nepārprotiet, bet tiklīdz man tiek piedāvāts vadīt privātu pasākumu angļu un krievu valodā, un uz manu atbildi "Ja izvinjajus, no ja njetak horosho govorju po russky" es saņemu no firmas sekretāres kā reakciju pārsteigto sejas izteiksmi un nedaudz aizvainoto atbildi. "Kak možet bit, po latviski ochin horosho govoritie y po russky neto?!" ... es gribu TIEM dažiem cilvekiem (jo te ir runa par cilvēku inteliģenci nevis par tautību ) atgādināt, ka es pārcēlos dzīvot uz LATVIJU pirms 18 gadiem, tadeļ es iemācījos Valsts valodu. Un gribu piebilst, ka man I bakalaurea Filoloģijā un es runāju četras vai piecas valodas, jo valoda ir bagātība, bet prasta uzvedība gan nav. Paldies no sirds,"uzrakstija Roberto Meloni un papildināja savu publikāciju ar daiļrunīgiem tēmturiem #irespectmyselfandtheplacewhereilive  #thereisnotenoughmoneytobuymyselfrespect.

Šoumeņa publikāciju kaismīgi atbalstīja nacionālpatrioti. Publicists Mārtiņš Barkovskis, pazīstams ar pseidonīmu Oto Ozols, pat izteica atzinību īpašā publikācijā.

"Paldies Roberto Meloni par Tavu cieņpilno attieksmi! Tavs latviešu valodas vārdu krājums ir neparasti bagātīgs, pat salīdzinot ar dažu labu, kuram latviešu valoda ir dzimtā. Iespējams, ka Tevi bagātinājuši arī tie ļaudis no visiem Latvjas novadiem ar kuriem regulāri runā savā TV raidījumā. Un Tev lieliski sanāk uzklausīt šos cilvēkus, tas vienmēr ir tik sirsnīgi," itāli uzslavēja Ozols.

Piedevām viņš publicēja Meloni grāmatas "Pa Latvijas novadiem ar Roberto Meloni" reklāmu – tās prezentācija ieplānota Popes pagasta kultūras namā.

Valsts valodas statuss Latvijā piešķirts tikai latviešu valodai. Krievu valodai ir svešvalodas statuss, lai arī tā ir dzimtā 40% valsts iedzīvotāju.

Valsts valodas lietojumu kontrolē Valsts valodas centrs (VVC).  Tas pievērš uzmanību politiķiem, kuri pārlieku bieži lieto krievu valodu un slikti  pārvalda  latviešu  valodu, uzņēmēji, kuri izvieto izkārtnes citās valodās, uzņēmumi un organizācijas, kas izsūta bukletus citās valodās, darbinieki, kuri ar klientiem nerunā latviski, vieskoncerti un pat skolu izlaiduma pasākumi un bērnu rotaļlaukumi.

68
Tagi:
krievu valoda
Pēc temata
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
Latvijas varasiestādes plāno integrēt krievus līdz 2027. gadam
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
KF senators: atteikšanās no krievu valodas Latvijā ir provinciālisma izpausme
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

3
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

3
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

14
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

14
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju