Covid-19

Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19

23
(atjaunots 10:08 10.10.2020)
Latvijas Infektoloģijas centrā nonākušie pedagogi uzskata, ka par viņu slimību vainojami negodprātīgie skolēnu vecāki.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Stacionāros aizvien biežāk nokļūst ar Covid-19 inficēti pedagogi, vēsta Latvijas Televīzija.

Matemātikas skolotājs Kārlis Zalpēters priecājas – ceturtdien viņu beidzot izrakstīja no Latvijas Infektoloģijas centra.

"Ir tāda laimīga sajūta! Pēc desmit garām dienām. Kā lai saka, nav patīkama lieta, nenovēlu nevienam. Galvenais, cilvēki, esiet atbildīgi," viņš saka.

Viņa slimības dēļ visām klasēm, kurās viņš pasniedza, mācības notika attālināti. Zalpēters joprojām nezina, kur inficējies – ar citas valstis apmeklējušiem viņš nav ticies, vienīgā saskarsme – darbs, māja, darbs.

Četri no 18 koronavīrusa pacientiem, kuri ārstējas nodaļā, ir skolotāji. Viņiem ir aizdomas, ka saslimuši tieši negodprātīgu skolēnu vecāku dēļ.

"Diviem no pedagogiem ir abpusējs plaušu karsonis, un bija nepieciešams papildus skābeklis. Nezin jau, uz kuru pusi slimība pagriezīsies," stāsta Covid-19 pacientu nodaļas vadītāja Ilze Bērziņa.

Viņa norādīja, ka bērni koronavīrusu pārslimo vieglāk. "Un kā teica viena skolotāja ar asarām acīs - vecāki ar bērniem bija ārzemēs, slēpj šo braucienu un uzreiz uz skolu," atceras Bērziņa.

Tikko Covid-19 tests veikts arī pašai ārstei. "Mums māsiņa bija inficēta, bet brauca sabiedriskā transportā," stāsta Bērziņa. Testi esot veikti visai nodaļai.

Redzot, kā Latvijā pieaug saslimušo skaits, ārste atkal un atkal gatava atgādināt, ka tieši distancēšanās un maskas būs tās, kas pasargās.

"Veikalos ciešāk un ciešāk. Nepareizi! Tas nav sprints. Tas būs maratons. Kā 1918. gadā, kad bija spāņu gripa. Līdz 1922. gada beigām. Un tad pasaule sāka valkāt maskas. Cilvēki netic. Bet aina ir briesmīga," stāsta ārste. Viņa aicina nerīkot mājās balles un izvairīties no jebkādām nevajadzīgām aktivitātēm.

Visvairāk mediķi uztraucas par ļoti lielu pacientu pieplūdumu vienlaicīgi. Koronavīrusa gadījumā pacienti slimnīcā ārstējas ilgi. Un tas nozīmē, ka kādā brīdī vienkārši var pietrūkt gultu vai darba roku.

Vakar valstī reģistrēti 137 jauni Covid-19 gadījumi – lielākais skaits kopš pandēmijas sākuma. Diennakts laikā hospitalizēti 10 pacienti ar Covid-19, slimnīcās ārstējas 42 cilvēki, lielākā daļa no viņiem (30) – Infektoloģijas centrā.

Vairāki uzliesmojumi šoreiz ir saistīti ar skolām, piemēram, Daugavpilī attālinātas mācības sākusi 21 klase deviņās skolās, kur reģistrēti Covid-19 gadījumi.

23
Tagi:
koronavīruss, skola
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (721)
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji baidās iet pie ģimenes ārstiem Covid-19 uzliesmojuma dēļ
Pieaugušajiem un pusaudžiem atkal būs jāvalkā sejas maskas transportā
Zibenīga izplatība: vai Latvijā ir jāsāk gaidīt karantīna Covid-19 dēļ
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu