Danču nebūs: oktobrī Latvijas iedzīvotājiem nāksies izklaidēties sēdus

127
(atjaunots 20:48 08.10.2020)
Trīs nedēļu garumā Latvijas bāros, restorānos un klubos nebūs deju, taču Rīgas maratonu šajās brīvdienās neatcels.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Oktobrī bāros, restorānos un klubos nebūs deju pasākumu, paziņoja LTV raidījuma "Panorāma" intervijā veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēc Viņķeles teiktā, viņai ir izdevies vienoties ar profila asociāciju, pateicoties kam nozares pārstāvji apņēmās rīkot pasākumus, kuros cilvēki sēž, nevis kustās.

"Šodien man bija saruna ar sabiedriskās ēdināšanas pārstāvjiem. Faktiski vienojāmies, ka no nākamās nedēļas – tas gan vēl jāpieņem valdībai, bet pati nozare nāk pretī ar izpratni – dejas uz trim nedēļām bāros, restorānos, klubos nenotiek," sacīja Viņķele.

Tāpat, pēc viņas teiktā, nepieciešamības gadījumā bāru un restorānu darbalaiks tiks saīsināts.

Uz jautājumu par Rīgas maratona likteni, kuru ir plānots sarīkot šajās brīvdienās, Viņķele atbildēja, ka pasākumi ārpustelpās līdz šim nav izraisījuši saslimšanas uzliesmojumus. Tāpat viņa pastāstīja, ka ar maratona rīkotājiem apsprieda situāciju un viņi ieviesīs papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus.

"Rimi" Rīgas maratona mājaslapā tiek ziņots, ka tā organizatori ir izstrādājuši veselu pasākumu kopumu Covid-19 risku mazināšanai.

Tostarp viņi ir izveidojuši detalizētu izkliedējošu maratona dalībnieku grafiku, lai tie pēc iespējas mazāk satiek viens otru. Tā kā starta zonā nebūs iespējams ievērot divu metru distanci, rīkotāji aicina visus pasākuma dalībniekus ierasties pie Brīvības pieminekļa sejas maskās, sevišķi, ja dalībnieki ieradīsies starta zonā ar sabiedrisko transportu.

Visus maratona dalībniekus aicina lejupielādēt lietotni Apturi Covid un maratona dienā izvērtēt savu veselības stāvokli – sliktas pašsajūtas gadījumā ir jāpaliek mājās. Aizliegts ierasties cilvēkiem, kuri sēž karantīnā vai pašizolācijā.

Šogad Rīgas maratons notiks bez elites skrējēju dalības, kā arī bez ārzemju skriešanas cienītāju un maratona tūristiem, kuri nevarēja atļauties atrasties 10 dienas pašizolācijā. Izņēmumu sastādīs skrējēji, kuri noskries Rīgā normatīvu kvalifikācijai Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Maratona dalībnieki šogad saņems starta numurus ar oficiālā kurjerpasta starpniecību, savukārt mantu glabātuves būs piešķirtas tikai visgarākajām distancēm (42 km un 21 km). Produkti enerģijas uzturēšanas punktos un pie finiša tiks piedāvāti tikai fasētā veidā.

127
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Alfrēds Rubiks

"Latvija nekaroja, cīnījās tauta": prezidenta Levita vārdus komentēja Alfrēds Rubiks

8
"Tauta karoja, bet Latvija kā valsts turēja sevi tīru": bijušais Saeimas deputāts un bijušais EP deputāts Alfrēds Rubiks pie Uzvaras pieminekļa Rīgā komentēja prezidenta Egila Levita vārdus par to, ka Latvija Otrajā pasaules karā nepiedalījās.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Svētdien, 9. maijā Uzvaras pieminekli Rīgā apciemoja arī bijušais Saeimas deputāts un bijušais EP deputāts Alfrēds Rubiks.

Izmantojot gadījumu, Sputnik Latvija korespondents nolēma apjautāties pieredzējušajam politiķim par to, vai taisnība ir prezidentam Egilam Levitam, kurš 8. maijā, Eiropas dienā, Brāļu kapos paziņoja, ka Latvija neesot piedalījusies Otrajā pasaules karā.

"Jūs palaidāt garām vienu svarīgu vārdu. Viņš teica "Latvija kā valsts". Tauta karoja, bet Latvija kā valsts tur sevi tīru. Tāpēc, ka padomju Latviju viņi neuzskata par valsti," paskaidroja Rubiks.

Viņš uzsvēra, ka Uzvaras diena ir svētki Latvijai, neskatoties ne uz kādiem politiskiem izteikumiem. Tie ir svētki ar asarām acīs.

"Es pats šajā dienā, atceros, biju Kurzemes katlā. Mans bioloģiskais tēvs gāja bojā tajā karā, cīnīdamies Sarkanās armijas pusē. Patēvs – latvietis – karoja Waffen SS. Tāpēc caur mani, caur manu galvu un sirdi ir izgājis viss," pastāstīja Rubiks.

Jautāts par to, kas būtu bijis ar Latviju, ja Padomju Savienība nebūtu to atbrīvojusi, Rubiks atbildēja, ka jūtas pārsteigts, kad latvieši tic: tie cilvēki, viņu tautieši, kuri gāja karot Waffen SS, karojuši par brīvu Latviju.

"Aizmirsuši, ko teica Hitlers. Viņš nekad nesolīja brīvību ne Latvijai, ne Lietuvai, ne Igaunijai. Viņš deklarēja, ka tā būs Ostlande. Un viņa labā roka – Rozenbergs – teica: kad mēs iegūsim šo telpu, mēs vienus apšausim, likvidēsim, bet citus atstāsim vairoties kā darba spēku," atgādināja Rubiks.

Pa to laiku cilvēki nesa ziedus pie žoga iejoztā Uzvaras pieminekļa. Ziedus lika uz speciāli novietotiem galdiem, no kurienes "Rīgas meži" pārstāvji tos aiznes tālāk pie pieminekļa.

Notika vairāki nenozīmīgi incidenti, taču kopumā at;mosfēra bija mierīga.

Policisti pat palīdzēja novietot pie monumenta plakātu, kas veltīts "Nemirstīgajam pulkam".

8
Tagi:
Uzvaras diena, Otrais pasaules karš
Pēc temata
Rīdzinieki iet pie pieminekļa Atbrīvotājiem: 75 gadi Latvijas atbrīvošanai no nacistiem
Izdota Latvijas "Atmiņas Grāmata": atslepenotie materiāli par karu un uzvaru
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka SS latviešu leģionāri ir jāgodina
Latvijas vēstures melnās lappuses: soda bataljoni un Waffen SS leģionāri
Policija Uzvaras parkā Rīgā, 9. maijā

Policisti slēdza piekļuvi Uzvaras piemineklim

37
(atjaunots 15:15 09.05.2021)
Brīdinājumus par to, ka piekļuve Uzvaras piemineklim tiks slēgta jebkurā brīdī, policisti sāka īstenot jau kopš paša rīta. Piekļuve piemineklim ir slēgta. Cilvēki stājās rindās.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Policisti brīdināja: ja Uzvaras dienā pie Uzvaras pieminekļa Rīgā ieradīsies pārlieku daudz cilvēku, piekļuve piemineklim tiks slēgta.

Brīdinājumu policisti sāka īstenot jau kopš paša rīta.

Piekļuve piemineklim tika slēgta, monumentu apjoza ar nožogojumu, pie tā nolika galdus, uz kuriem cilvēki var nolikt atnestos ziedus. Pēc tam tos nolikšot pieminekļa pakājē.

Цветы предлагают оставлять на столах, установленных возле памятника
© Sputnik / Sergey Melkonov
Policija Uzvaras parkā Rīgā, 9. maijā

Cilvēki, kuri Uzvaras dienā vēlējās godināt varonīgo padomju karavīru piemiņu, stājās rindā pie pieminekļa.

Полиция в парке Победы 9 Мая
© Sputnik / Sergey Melkonov
Policija Uzvaras parkā Rīgā, 9. maijā

Individuālā kārtībā ziedus pie monumenta izdevās nolikt tikai Krievijas Federācijas pagaidu pilnvarotajam Latvijas Republikā V. Vasiļjevam. Citus diplomātus pie monumenta nelaida. Arī žurnālistiem piekļuve bija slēgta.

Sestdien, 8. maijā preses konferencē Latvijas Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks brīdināja, ka policisti var kuru katru brīdi slēgt piekļuvi monumentam, ja viņiem radīsies iespaids, ka cilvēku skaits pie pieminekļa ir pārāk liels.

37
Tagi:
policija, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena
Pēc temata
Uzvaras diena Rīgā būs! Piekļuve Uzvaras piemineklim netiks slēgta
Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"
9. maijā Nacionālā apvienība dosies pie Uzvaras pieminekļa
Putins apsveica ārvalstu līderus un pilsoņus Uzvaras dienā