Danču nebūs: oktobrī Latvijas iedzīvotājiem nāksies izklaidēties sēdus

120
(atjaunots 20:48 08.10.2020)
Trīs nedēļu garumā Latvijas bāros, restorānos un klubos nebūs deju, taču Rīgas maratonu šajās brīvdienās neatcels.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Oktobrī bāros, restorānos un klubos nebūs deju pasākumu, paziņoja LTV raidījuma "Panorāma" intervijā veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēc Viņķeles teiktā, viņai ir izdevies vienoties ar profila asociāciju, pateicoties kam nozares pārstāvji apņēmās rīkot pasākumus, kuros cilvēki sēž, nevis kustās.

"Šodien man bija saruna ar sabiedriskās ēdināšanas pārstāvjiem. Faktiski vienojāmies, ka no nākamās nedēļas – tas gan vēl jāpieņem valdībai, bet pati nozare nāk pretī ar izpratni – dejas uz trim nedēļām bāros, restorānos, klubos nenotiek," sacīja Viņķele.

Tāpat, pēc viņas teiktā, nepieciešamības gadījumā bāru un restorānu darbalaiks tiks saīsināts.

Uz jautājumu par Rīgas maratona likteni, kuru ir plānots sarīkot šajās brīvdienās, Viņķele atbildēja, ka pasākumi ārpustelpās līdz šim nav izraisījuši saslimšanas uzliesmojumus. Tāpat viņa pastāstīja, ka ar maratona rīkotājiem apsprieda situāciju un viņi ieviesīs papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus.

"Rimi" Rīgas maratona mājaslapā tiek ziņots, ka tā organizatori ir izstrādājuši veselu pasākumu kopumu Covid-19 risku mazināšanai.

Tostarp viņi ir izveidojuši detalizētu izkliedējošu maratona dalībnieku grafiku, lai tie pēc iespējas mazāk satiek viens otru. Tā kā starta zonā nebūs iespējams ievērot divu metru distanci, rīkotāji aicina visus pasākuma dalībniekus ierasties pie Brīvības pieminekļa sejas maskās, sevišķi, ja dalībnieki ieradīsies starta zonā ar sabiedrisko transportu.

Visus maratona dalībniekus aicina lejupielādēt lietotni Apturi Covid un maratona dienā izvērtēt savu veselības stāvokli – sliktas pašsajūtas gadījumā ir jāpaliek mājās. Aizliegts ierasties cilvēkiem, kuri sēž karantīnā vai pašizolācijā.

Šogad Rīgas maratons notiks bez elites skrējēju dalības, kā arī bez ārzemju skriešanas cienītāju un maratona tūristiem, kuri nevarēja atļauties atrasties 10 dienas pašizolācijā. Izņēmumu sastādīs skrējēji, kuri noskries Rīgā normatīvu kvalifikācijai Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Maratona dalībnieki šogad saņems starta numurus ar oficiālā kurjerpasta starpniecību, savukārt mantu glabātuves būs piešķirtas tikai visgarākajām distancēm (42 km un 21 km). Produkti enerģijas uzturēšanas punktos un pie finiša tiks piedāvāti tikai fasētā veidā.

120
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"