Zatlers pastāstīja, kādam nolūkam Makronam ir vajadzīgas Baltijas valstis

86
(atjaunots 08:20 08.10.2020)
Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers pastāstīja, kādi, viņaprāt, Francijas prezidentam Emanuelam Makronam ir plāni attiecībā uz Baltijas jūru, un kādēļ viņš vispār bija atbraucis uz Latviju.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Radio Baltkom intervijā bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers padalījās savās domās attiecībā uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizīti Latvijā un Lietuvā.

Atgādināsim, ka septembra beigās Makrons kopā ar sievu Brižitu ar oficiālu vizīti apmeklēja Lietuvu un Latviju. Latvijā Makrons veica pārrunas un piedalījās savstarpējā preses konferencē ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu, aizvadīja pārrunas ar premjerministru Krišjāni Kariņu, nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku, piedalījās diskusijā par demokrātijas aizsardzību.

Zatlers paskaidroja, ka Francija pieder pie tās Eiropas Savienības daļas, kura ir saistīta ar Vidusjūru, bet Baltijas valstis, attiecīgi, ir saistītas ar Baltijas jūru. Bet ekonomika un politiskie sakari ir sadalīti pa reģioniem. Tādēļ Makrona vizīte Baltijas valstīs diez vai ir saistīta ar nolūku apspriest kaut kādus ekonomiskus jautājumus. Tā bija politiska vizīte.

Un Zatlers uzskata, ka Makronam ir lieli plāni. Francijas līderis grasās ieņemt vietu pasaules politikā, kura šobrīd pieder Vācijas kanclerei Angelai Merkelei. Makrons, pēc Zatlera sacītā, jūt viņas gaidāmo aiziešanu no politiskās arēnas un vēlas kļūt par jauno Eiropas līderi.

Tādēļ Makrons uzsāk dialogu arī ar Baltijas valstīm, noskaidrojot viņu pozīciju "par Eiropas nākotni un attiecībām ar Krieviju", pastāstīja bijušais Latvijas prezidents.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Francijas prezidents Emanuels Makrons savas oficiālās vizītes laikā Latvijā aicināja atjaunot dialogu ar Krieviju.

Prezidents atzīmēja, ka zina par Latvijas attiecību vēsturi ar Krieviju, pauda sapratni, ka viņa piedāvājums par dialoga uzsākšanu ar Krieviju izraisīs jautājumus un komentārus. Taču viņš paziņoja, ka vēlētos veidot stratēģisku dialogu, šajā kontekstā sniedzot divpusēju caurspīdīgumu, sapratni un "garantējot drošību Latvijai".

Dialogs ar Krieviju, pēc Makrona sacītā, palīdzētu cīņā ar kiberdraudiem. Ir jāveido "drošības arhitektūra", uzsvēra Francijas prezidents, lai nostātos uz uzticības ceļa, kas nenotiek vienā dienā.

Tāpat atgādināsim, ka Sputnik Latvija iknedēļas notikumu apskatā  publicists Vladimirs Lindermans, komentējot Makrona vizīti, norādīja, ka šajā gadījumā Francijas prezidents atbrauca uz Latviju tikai un vienīgi situācijas Baltkrievijā dēļ.

Tostarp Lindermans skaidroja, ka Francija cenšas ieņemt noteicošo pozīciju Baltkrievijas jautājuma atrisināšanā, izejot no ASV, Vācijas un Polijas ēnas, un atgriezt sev ārpolitiskās pozīcijas Austrumeiropā. Savukārt Latviju un Lietuvu Makrons izvēlējās vizītei, jo tās ir Baltkrievijas kaimiņvalstis, no kurām viņš vēlas izveidot koalīciju, kuru vadīs Francija – tajā ziņā, lai blakus Baltkrievijai būtu kādas valstis-tiltiņi.

86
Tagi:
Makrons
Pēc temata
Makrons vizītes laikā Latvijā paziņoja par nepieciešamību atjaunot dialogu ar KF
"Klaunāde ar maskām, BMW un spļāviens dvēselē": sociālo tīklu reakcija uz Makrona vizīti
Politologs: Makrons licis saprast, kādu lomu ES piešķīrusi Latvijai un Lietuvai
Politiķis: Latvija nepievērsīs uzmanību Makrona ieteikumam sākt dialogu ar KF
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"