Covid-19

Kad trūcīgajiem sāks izdalīt maskas par brīvu: Rīga gatavojas Covid-19 ierobežojumiem

36
(atjaunots 08:10 08.10.2020)
Pagaidām visas Covid-19 inficēšanās ķēdes izdodas noskaidrot, taču prognozēt situācijas attīstību nav iespējams; kādā gadījumā maskas maznodrošinātiem rīdziniekiem sāks izdalīt par brīvu.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Rīgas pašvaldības dienesti sākuši izskatīt situācijas ar koronavīrusa izplatības Latvijā pasliktināšanās scenārijus. Neskaitot pārējo, tie gatavojas par brīvu izdalīt sejas maskas maznodrošinātiem rīdziniekiem, vēsta TV3.

Uzraudzībā

Pilsoņu aizsardzības sēdē 6. oktobrī piedalījās gan pašvaldības operatīvo dienestu, gan Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji. Pašlaik lielāko daļu inficēšanās ķēžu galvaspilsētā izdodas noteikt, tādēļ ieviest nopietnākus ierobežojumus, nekā noteikusi valsts, pagaidām nav nepieciešamības, secināja speciālisti.

Viņi apsprieda gan sejas masku režīma ieviešanu sabiedriskajā transportā, gan vispārējo situāciju ar individuālo aizsarglīdzekļu krājumiem, piemēram, sociālās aprūpes iestādēs. Šādas sēdes jaunais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis plāno rīkot regulāri.

Pēc sēdes Staķis apstiprināja, ka pašvaldības iestādes tiek nodrošinātas ar aizsarglīdzekļiem.

"Krājumu mums ir pietiekami vairākiem mēnešiem. Šobrīd varu teikt, ka situācija pilsētā tiek kontrolēta. Mēs zinām, kā rīkoties, mēs zinām, cik daudz mums ir gadījumu, mēs tiekam ar šiem gadījumiem šobrīd galā gan izglītības iestādēs, gan dažādās sociālās iestādēs," paziņoja Staķis.

Maskas trūcīgajiem

Ja valdība ieviesīs sejas masku režīmu visās sabiedriskās vietās, dome izsniegs maskas maznodrošinātiem rīdziniekiem.

"Mēs zinām, ka epidemioloģiskā situācija ir neprognozējama un varētu pasliktināties. (…) Pēc pirmreizējiem aprēķiniem mums ir vajadzīgs iepirkt kaut kur 100 000, mazliet vairāk nekā 100 000 masku," atzīmēja mērs.

Šim nolūkam tiek plānots izsludināt jaunu iepirkumu, jo esošie pilsētas individuālo aizsarglīdzekļu krājumi ir paredzēti tikai pašvaldības sociālajiem dienestiem.

No 7. oktobra Rīgas sabiedriskajā transportā tika ieviests obligāts sejas aizsargmasku režīms. "Rīgas satiksme" izvietoja transportā un pieturās paziņojumus par nepieciešamību lietot sejas maskas, savukārt Pašvaldības policija kopā ar kontrolieriem rīko reidus, kuru gaitā stāsta par sejas masku režīmu. Pirmajās dienās pārkāpējus tikai brīdinās, taču pēcāk plānots sākt viņus izsēdināt no transporta.

Lai gan Rīgas skolās ir ne mazums saslimšanas gadījumu, tām izdodas tikt galā ar šo situāciju, individuāli izvēloties piemērotu mācību formātu. Interešu pulciņus pagaidām netiek plānots ierobežot.

"Te ir jābūt ar izpratni. Šobrīd bērni ir vieni no tiem, kas pārnes šo te vīrusu attiecīgi uz citām vietām, taču interešu izglītībā mēs diemžēl nevaram šo situāciju tā kontrolēt, kā mēs varam izglītības iestādēs," atzīmēja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Tāpat pašvaldības dienesti meklē veidus nepieciešamības gadījumā nodrošināt attālinātu domes sēžu rīkošanu.

36
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (721)
Pēc temata
Dumpis: ar Covid-19 Latvijā klājas labi, un tas ir bīstami
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem
Latvijā samazināts pašizolācijas termiņš ar Covid-19 inficēto kontaktpersonām
Zibenīga izplatība: vai Latvijā ir jāsāk gaidīt karantīna Covid-19 dēļ
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu