Portfelis ar dokumentiem, foto no arhīva

Saeimas deputāts Adamovičs tiek apsūdzēts trīs Krimināllikuma pantu pārkāpumos

15
(atjaunots 08:01 08.10.2020)
Saeimas deputāts Aldis Adamovičs vakar tika izsaukts uz parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi, kur iepazinās ar viņam izvirzītajām apsūdzībām.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Trešdien no rīta, 7. oktobrī, prokuratūra nosūtīja Saeimai pieprasījumu ar lūgumu izdot deputātu Aldi Adamoviču ("Jaunā Vienotība") kriminālvajāšanai par krāpšanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un dienestviltojumu, raksta BВ.lv. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija tajā pašā dienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu par deputāta izdošanu.

Tiek ziņots, ka Adamovičs pastrādāja pārkāpumus pēc trīs Krimināllikuma pantiem 13. Saeimas pilnvaru periodā, pēc 2018. gada novembra.

Adamoviča advokāte Ieva Garanča pastāstīja, ka kriminālprocess uzsākts sakarā ar deputātu kompensācijām par transportu un mājokļa īri. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzskata, ka deputāts krāpnieciskā veidā saņēma kompensāciju par transporta izdevumiem 83 eiro apmērā un aptuveni 2000 eiro par mājokļa īri. Pats Adamovičs savu vainu noliedz.

Advokāte uzskata, ka šajā gadījumā runa ir par dažādu likuma interpretēšanu, jo nekur nav teikts, cik ilgi deputāts drīkst izmantot noīrēto dzīvokli.

Kas attiecas uz transporta izdevumiem – ir divi čeki, par kuriem KNAB ir pretenzijas, un par vienu no tiem Adamovičs atzinis, ka kļūdījies, un jau ir atgriezis kompensāciju valstij. Otrajā gadījumā deputāts iepildīja degvielu viņam nepiederošā automašīnā, taču brauca ar to darba lietās, paskaidroja advokāte.

15
Tagi:
KNAB, Saeima
Pēc temata
Bijušo ģenerālprokuroru apsūdz konfidenciālas informācijas izpaušanā
KNAB ievērojis Rīgas eksmēra pulksteni par desmitiem tūkstošu un caurlaidi BMW X5
"Jaunie laiki": rīdziniekus šokējusi koku izciršana "Marsa parkā"
Vai nāksies palikt Latvijā? Ierēdņiem samazinājuši komandējumu izmaksas
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu