Jānis Dombrava

"Nav īstais laiks imigrantiem": Dombrava piedāvā anulēt vīzas un uzturēšanās atļaujas

42
(atjaunots 18:12 07.10.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava ir nopietni norūpējies par epidemioloģisko situāciju Latvijā, tādēļ piedāvā izskatīt iespēju anulēt uzturēšanās atļauju Latvijā un vīzas trešo valstu pilsoņiem.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Pasliktinātā epidemioloģiskā situācija Latvijā sakarā ar koronavīrusa izplatību ļoti uztrauc Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības Jāni Dombravu. Viņaprāt, galvenais drauds Latvijai šobrīd var nākt no imigrantu puses.

"Pirms noteikt ierobežojumus Latvijas pilsoņiem, valdībai vispirms bija jāanulē uzturēšanās atļaujas un vīzas trešo valstu pilsoņiem. Ja kāds no viņiem patiesi vēlas mācīties Latvijas augstskolās, tad viņi var mācīties attālināti. Nav īstais laiks, lai Latvijā uzturētos imigranti," uzrakstīja politiķis Twitter.

​Taču sociālo tīklu lietotāji samērā gausi novērtēja Jāņa Dombravas ierosinājumu.

​"LU nenodrošina (tālmācības – Sputnik) daudzās fakultātēs. Ko ieteiksiet? Nekas, ka samaksājāt 5k eur, tinieties?" pavaicāja deputātam lietotājs ar segvārdu Vidēji slēpta identitāte.

Cits komentētājs pievērsa uzmanību tam, ka kāpēc runa ir tikai par trešo valstu pilsoņiem.

"Kad piedāvā sākt piespiedu deportācijas? Vai ES pilsoņus arī izsūtīs?" painteresējās lietotājs Lauku zēns.

​Atgādināsim, ka Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava konsekventi kritizē pārāk maigo valsts politiku attiecībā pret ārzemju studentiem.

Pēc deputāta domām, izmantojot caurumus Imigrācijas likumā, Latvijā cenšas iebraukt tūkstošiem viltus studentu no trešajām valstīm, kuru patiesais mērķis ir darbs Latvijā.

Dombrava ir slavens ar savu cīņu pret Pakistānas un Indijas studentiem, kuri, kā apgalvo politiķis, ir jāuzskata par ekonomiskajiem migrantiem. Kā vienu no aktuālākajām Latvijas problēmām deputāts redz iestādes, kuras tirgo kebabus – tās, kuras atvēra vai kurās strādā ārzemju studenti.

Pirmdien, 5. oktobrī, Latvijā tika pastiprināti ierobežojumi, kuru mērķis ir novērst Covid-19 izplatību. No šodienas, 7. oktobra, sabiedriskajā transportā obligātā kārtībā ir jālieto sejas maskas.

Sabiedriskā transporta kontrolieri, konduktori un autobusu vadītāji būs tiesīgi izsēdināt no transporta vai neielaist tajā pasažierus, kuri nebūs uzvilkuši masku.

Šis drošības pasākums Latvijā tiek ieviests uz vienu mēnesi – līdz 6. novembrim. Šāda prasība bijusi spēkā arī vasaras sākumā, taču pēc Covid-19 saslimstības pazemināšanās tā kļuva par rekomendāciju.

Straujš Covid-19 saslimstības pieaugums Latvijā notika pagājušajā piektdienā. Ja 25. septembrī divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs sastādīja 7,6 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, tad piektdien tas jau bija sasniedzis 19,5 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

42
Pēc temata
Nāve uz ielas, bandīti un iereibuši krievu karavīri: Dombrava par trakajiem 90. gadiem
"Kauns!" – saldējuma ražotājam pārmet rasismu
Sodīt "rasistus" un "antifašistus" Latvijā: Dombrava sašutis par Black Lives Matter
Robežu slēgt? Latvijas valdība vēlas atjaunot karantīnu
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"