Elektriskie skrejriteņi

Elektriskie skrejriteņi netiks reģistrēti, toties tos ierobežos

44
(atjaunots 13:17 07.10.2020)
Visātrākie un visjaudīgākie elektriskie skrejriteņi vairs neparādīsies uz pilsētas ceļiem, savukārt to vadītāji kļūs vecāki.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) neplāno ieviest obligāto elektrisko skrejriteņu reģistrāciju, pastāstīja radio Baltkom ēterā CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks.

Taču viņš paziņoja, ka dotajā brīdī tiek izstrādāts jaunu elektrisko skrejriteņu lietošanas noteikumu kopums un pilsētas ielās izlaidīs ne visus modeļus un ne visus vadītājus.

"Reģistrāciju mēs neplānojam ieviest, taču jaunajā kārtībā plānots pielaist ceļu satiksmei tikai tos elektriskos skrejriteņus, kuri attīsta ātrumu līdz 25 km/h. Tā kā tiek ražoti arī krietni jaudīgāki skūteri, viņiem braukšana pa ceļiem tiks aizliegta. Tie drīkstēs pārvietoties sporta bāzēs, slēgtās telpās, taču ne uz ceļiem. Vadīt elektrisko skūteri varēs no 14 gadu vecuma, līdz 18 gadu vecumam būs nepieciešamas velosipēda vadītāja tiesības," pastāstīja Aksenoks.

Autovadītāji un gājēji bieži vien mēdz būt neapmierināti ne tikai ar cilvēkiem uz skūteriem, bet arī ar velosipēdistiem, taču, kā norādīja Aksenoks, bieži vien runa ir nevis par velosipēda vadīšanas noteikumu trūkumu, bet gan par to neievērošanu.

"Tas nav likumdošanas jautājums, bet noteikumu ievērošanas jautājums. Velosipēdists drīkst šķērsot gājēju pāreju tikai ar tādu pašu ātrumu kā gājējs. Pilnā ātrumā šķērsot pāreju ir aizliegts, tas ir pārkāpums un jautājums policijai," atgādināja Aksenoks.

Maijā tika ziņots par grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, kuri regulēs elektrisko skrejriteņu dalību ceļu satiksmē.

Likumprojekts paredz dalību ceļu satiksmē ar elektrisko skrejriteni no 14 gadu vecuma. Cilvēkiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, lai vadītu elektrisko skrejriteni, ir jāsaņem velosipēda vadītāja vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Tāpat likumprojekts paredz elektrisko skrejriteņu lietošanu ceļu satiksmē tikai ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā. Ar elektrisko skrejriteni būs aizliegts pārvadāt kravas vai pasažierus. Alkohola koncentrācija cilvēka asinīs, kurš vada elektrisko skrejriteni, nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles.

Grozījumi paredz izmaiņas arī attiecībā uz velosipēda vadīšanu. Plānots, ka turpmāk velosipēda vadītāja apliecība būs nepieciešama tikai cilvēkiem no 10 līdz 17 gadu vecumam.

44
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Pēc temata
Kijevas mērs pieprasīja aizvākt no pilsētas igauņu elektriskos skrejriteņus
Krapsis: elektriskie skrejriteņi iedzinuši stūrī gājējus
Tikai pēc 14 gadu vecuma: bērniem aizliegs izmantot elektriskos skrejriteņus
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

1
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

1
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
Covid-19

Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas

5
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Veselības ministrija uzskata, ka pašreizējās Covid-19 dinamikas apstākļos slimnīcu pārprofilēšana nav vajadzīga, gultasvietu pietiek. Vienlaikus aug risks inficēties veselības aprūpes iestādē, bet ārsti ir spiesti strādāt palielinātas slodzes apstākļos un bez piemaksām.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Valstī pieaug Covid-19 izplatība, līdz ar to būtiski palielinājusies slimnīcu slodze. Veselības ministrija norāda, ka slimnīcas spēj uzņemt un ārstēt visus Covid-19 pacientus, kuriem tas nepieciešams, tomēr Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēnijs Kalējs uzsver, ka mediķi ir pārslogoti un uz izsīkuma robežas. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka viens no inficēšanās ceļiem ar Covid-19 pašlaik ir medicīnas iestādes, un tas dara epidemiologus ļoti bažīgus, stāsta Neatkarīgā.

Aizvien tuvāk kritiskajai robežai

Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ar katru dienu pieaug. Nacionālais veselības dienests vēsta, ja stacionāros atrodas vairāk nekā simt Covid-19 pacienti, no kuriem smaga slimības gaita ir septiņiem.

Veselības ministrija analizējusi datus par slimnīcās ievietotajiem pacientiem un slimnīcu kapacitāti un secinājusi, ka pie esošās inficēšanās dinamikas gultasvietu slimnīcās pietiek. VM norāda, ka pagaidām nekādi pārkārtojumi vai ierobežojumi veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā nav vajadzīgi. Veselības ministre Ilze Viņķele norāda, ka 250 Covid-19 pacientu gultasvietas ir robeža, pie kuras nav būtiski jāpārkārto visu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.

Veselības ministrija norāda, ka slimnīcām pašlaik svarīgi īstenot vienotu pieeju Covid-19 pacientiem un sekot hospitalizācijas plānam. Vienlaikus, ja pieaugs saslimšana un pacientu skaits ar smagu veselības stāvokli, ārstniecības iestādēs ir izveidoti gultu un nodaļu pārprofilēšanas plāni, kas ļaus nodrošināt papildu gultasvietas.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis pastāstīja, ka katru dienu slimnīcā nogādā dažādu skaitu pacientu, tomēr pēdējās dienās stacionēto pacientu skaits audzis. Latvijas Infektoloģijas centrā, kas ir viens no Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāriem, kur primāri ievieto Covid-19 pacientus, ārstējās vidēji 70 pacienti. Rīgas Austrumu slimnīcā ir izstrādāti kritēriji, kā organizēt pacientu stacionēšanu, ja ar Infektoloģijas centra jaudu nepietiktu. Tādā gadījumā pacienti tiktu nogādāti Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un Gaiļezera Toksikoloģijas un sepses klīnikā.

Kopējais Covid-19 pacientiem plānotais slimnīcas gultasvietu skaits pašlaik precīzi nav pasakāms, jo tas nav saistīts tikai ar gultasvietām – pieaugošajam Covid-19 pacientu skaitam vajadzīgs arī medicīnas personāls. Slimnīcai ir nepieciešami papildu resursi, un, ja ārstiem, māsām un atbalsta personālam lielāka uzmanība jākoncentrē uz Covid-19 pacientiem, iespējams, slimnīcai būtu jāierobežo ambulatorie pakalpojumi vai plānveida uzņemšana.

Mediķi ir pārslogoti

Atšķirība no ārkārtas situācijas pavasarī, mediķiem, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, piemaksas nav paredzētas, atgādināja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēnijs Kalējs. Viņš uzsvēra, ka mediķi ir pārslogoti un faktiski nekāda risinājuma pašlaik nav.

Viens no risinājumiem būtu papildu darba samaksa par darbu pastiprinātas slodzes apstākļos, kā arī pārkārtojumi veselības aprūpē. Vairākās slimnīcās resurss Covid-19 pacientu ārstēšanai jau tuvojas izsīkumam, jo jāņem vērā, ka koronavīrusa pacientu ārstēšana prasa pilnīgi citus epidemioloģiskās drošības pasākumus un tas ietekmē visu stacionāru.

Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka aug inficēšanās risks ārstniecības iestādēs, un arī šis apstāklis būtiski ietekmē slimnīcu spēju uzņemt pacientus - ar Covid-19 vai bez.

5
Tagi:
ārsti, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Darba devēji lūgti parūpēties par drošības pasākumiem Covid-19 uzliesmojumu ierobežošanai
Pašvaldības vēlas saņemt vairāk informācijas par Covid-19 slimniekiem