Elektriskie skrejriteņi

Elektriskie skrejriteņi netiks reģistrēti, toties tos ierobežos

46
(atjaunots 13:17 07.10.2020)
Visātrākie un visjaudīgākie elektriskie skrejriteņi vairs neparādīsies uz pilsētas ceļiem, savukārt to vadītāji kļūs vecāki.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) neplāno ieviest obligāto elektrisko skrejriteņu reģistrāciju, pastāstīja radio Baltkom ēterā CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks.

Taču viņš paziņoja, ka dotajā brīdī tiek izstrādāts jaunu elektrisko skrejriteņu lietošanas noteikumu kopums un pilsētas ielās izlaidīs ne visus modeļus un ne visus vadītājus.

"Reģistrāciju mēs neplānojam ieviest, taču jaunajā kārtībā plānots pielaist ceļu satiksmei tikai tos elektriskos skrejriteņus, kuri attīsta ātrumu līdz 25 km/h. Tā kā tiek ražoti arī krietni jaudīgāki skūteri, viņiem braukšana pa ceļiem tiks aizliegta. Tie drīkstēs pārvietoties sporta bāzēs, slēgtās telpās, taču ne uz ceļiem. Vadīt elektrisko skūteri varēs no 14 gadu vecuma, līdz 18 gadu vecumam būs nepieciešamas velosipēda vadītāja tiesības," pastāstīja Aksenoks.

Autovadītāji un gājēji bieži vien mēdz būt neapmierināti ne tikai ar cilvēkiem uz skūteriem, bet arī ar velosipēdistiem, taču, kā norādīja Aksenoks, bieži vien runa ir nevis par velosipēda vadīšanas noteikumu trūkumu, bet gan par to neievērošanu.

"Tas nav likumdošanas jautājums, bet noteikumu ievērošanas jautājums. Velosipēdists drīkst šķērsot gājēju pāreju tikai ar tādu pašu ātrumu kā gājējs. Pilnā ātrumā šķērsot pāreju ir aizliegts, tas ir pārkāpums un jautājums policijai," atgādināja Aksenoks.

Maijā tika ziņots par grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, kuri regulēs elektrisko skrejriteņu dalību ceļu satiksmē.

Likumprojekts paredz dalību ceļu satiksmē ar elektrisko skrejriteni no 14 gadu vecuma. Cilvēkiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, lai vadītu elektrisko skrejriteni, ir jāsaņem velosipēda vadītāja vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Tāpat likumprojekts paredz elektrisko skrejriteņu lietošanu ceļu satiksmē tikai ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā. Ar elektrisko skrejriteni būs aizliegts pārvadāt kravas vai pasažierus. Alkohola koncentrācija cilvēka asinīs, kurš vada elektrisko skrejriteni, nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles.

Grozījumi paredz izmaiņas arī attiecībā uz velosipēda vadīšanu. Plānots, ka turpmāk velosipēda vadītāja apliecība būs nepieciešama tikai cilvēkiem no 10 līdz 17 gadu vecumam.

46
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Pēc temata
Kijevas mērs pieprasīja aizvākt no pilsētas igauņu elektriskos skrejriteņus
Krapsis: elektriskie skrejriteņi iedzinuši stūrī gājējus
Tikai pēc 14 gadu vecuma: bērniem aizliegs izmantot elektriskos skrejriteņus
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem
Baltic beauty

Policija nemedīs frizierus un manikīra meistarus: Rīgai nav resursu

2
(atjaunots 09:56 25.01.2021)
Frizieri un nagu servisa speciālisti, kas nogāja pagrīdē, var izelpot — policijā paziņoja, ka tai neesot pietiekamu resursu, lai visus noķertu.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses sekretārs Toms Sadovskis paziņoja, ka kārtības sargiem nav pietiekami daudz resursu, lai kontrolētu, vai skaistumkopšanas nozares speciālisti ievēro liegumu strādāt, ziņo Rus.tvnet.lv.

Sadovskis atzīmēja, ka policisti turpina kontrolēt, vai skaistumkopšanas saloni strādā, bet speciāli netiek apkopota informācija par to, cik salonu īpašnieki kopš decembra ir sodīti par ierobežojumu pārkāpšanu.

Taču, lai kontrolētu pagrīdes kosmetologus, frizierus un manikīra speciālistus, policistiem trūkst resursu. Ja vien modrie kaimiņi pasūdzēsies, ka kāds viņu mājā neievēro ierobežojumus.

Tāpat Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka šādās situācijas kontroli policija var lielākoties īstenot, balstoties uz iedzīvotāju saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem.

Policistiem nav plānu speciāli veikt pārbaudes dzīvojamās mājās.

Atgādinām, ka kopš 2020. gada 21. decembra līdz 2021. gada 7. februārim, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, Latvijā ir aizliegti skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi.

2
Tagi:
ierobežojumi, Rīga, policija
Pēc temata
Unikāls eksperiments: Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs par kārtējiem ierobežojumiem
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Perevoščikovs: slimnīcas ir pārpildītas, ierobežojumus neatcels
Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

6
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

6
Tagi:
prognoze, Latvija