Rīga

Vai Rīgai ir vajadzīgas "Ļeņina bikses": Staķis sola pārskatīt pilsētas izdevumus

111
(atjaunots 12:09 07.10.2020)
Jau Ministru kabineta plāni vien par ienākumu nodokļa pārdalīšanu par labu valstij atņems Rīgai 17,4 miljonus eiro nākamgad; Staķis uzdeva visām iestādēm atrast iespēju ietaupīt.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Finanšu ziņā nākamais gads būs liels izaicinājums Rīgai. Paredzēts pārskatīt visus izdevumus, pastāstīja TV3 intervijā jaunais Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Pēc viņa sacītā, esošo budžeta gadu Rīga noslēgs kā plānots, taču nākamais iezīmējas "pavisam citās krāsās".

"Rīga zaudēs aptuveni 17,4 miljonus iedzīvotāju ienākumu nodokļu pārdales, kā arī vēl 19 miljoni ir mīnusā klāt izdevumiem, kas saistīti ar likumdošanu, prioritāriem mērķiem, no kuriem mēs nevaram atteikties.

Nākamgad varētu to visu nosegt no tā, kas palicis no iepriekšējiem periodiem neiztērēts, bet skaidrs, ka mums nāksies iet cauri pilnīgi visām pozīcijām, pilnīgi visiem tēriņiem un meklēt, kādā veidā mēs sedzam šo iztrūkumu," paziņoja Staķis.

Viņš uzdeva visu komiteju, departamentu vadītājiem un frakcijām pārskatīt izdevumus un atrast iespēju ietaupīt. Staķis norādīja, ka tiks izanalizēti dažādi izdevumi, piemēram, būs jāizlemj, vai pilsētai ir nepieciešams objekts "Rīgas vārti", kuru tautā dēvē par "Ļeņina biksēm" un kurš izmaksā 70 000 eiro gadā. Tāpat tiks vērtēta komandējumu nepieciešamība un dažādas citas pozīcijas.

Lielas bažas jaunajam mēram izraisa tas, ka Rīgai nepietiek attīstības projektu, kuri spētu pretendēt uz Eiropas finansējumu.

"Valdība un Eiropa nāk talkā un ir gatava palīdzēt ar finansējumu, bet Rīga, tā teikt, ir atstājusi mums “pustukšu kastīti”, un mums īsti nav šo projektu, ar kuriem mēs varētu iet pie valdības un teikt – lūk, mēs esam gatavi paņemt šos miljonus… Tā kā tas būs viens liels izaicinājums ļoti īsā periodā šādu piedāvājumu radīt," paskaidroja Staķis.

111
Tagi:
nodokļi, Mārtiņš Staķis, Rīga
Pēc temata
Vismaz 170 eiro mēnesī: kuru var atbrīvot no minimālajām sociālajām iemaksām
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Paši sevi apzogat: VID vadītāja iesaka meklēt normālus darba devējus
Nākamā gada nodokļu izmaiņas: ne par labu nabadzīgajiem
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"