COVID-19

Veselības ministrija lūdz iedzīvotājus neveikt Covid-19 testu bez iemesla

29
(atjaunots 12:02 07.10.2020)
Veselības ministrija kopā ar pakalpojumu sniedzējiem mērķtiecīgi strādā pie tā, lai analīzes Covid-19 noteikšanai būtu iespējams nodot ātrāk un lielākā apjomā.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Veselības ministrija vērsās pie Latvijas iedzīvotājiem ar lūgumu objektīvi izvērtēt nepieciešamību nodot analīzes Covid-19 testa veikšanai.

Covid-19 saslimstībai pieaugot, Latvijā strauji pieaudzis arī cilvēku skaits, kuri vēlas nodot analīzes, kā rezultātā ir izveidojušās lielas rindas, vietām – vairāk nekā nedēļu.

Taču savlaicīgu testēšanu ir svarīgi nodrošināt pirmām kārtām cilvēkiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, inficēto kontaktpersonām, kā arī tiem, kam ir paredzēta ķirurģiska operācija.

Visus pārējos Veselības ministrija aicina izvērtēt, vai tiešām ir nepieciešams nodot analīzes, ja jums nav simptomu, nav bijis kontakta ar inficēto un testēšanu nav nozīmējis ārsts.

Tikmēr Veselības ministrija kopā ar pakalpojumu sniedzējiem mērķtiecīgi strādā pie tā, lai analīzes varētu veikt ātrāk un lielākā apjomā. Jau no šodienas, 7. oktobra, tiks atvērti divi papildu testēšanas punkti – viens Rīgā, Linezera ielā, bet otrs uz trīs dienām Valmierā, Čempionu ielā. Līdz ar to 8303 telefona operatori pierakstīs cilvēkus arī šajos punktos.

Turklāt analīžu pieņemšanu nodrošinās BIOR institūts.

Lai pieteiktos testam, var zvanīt pa tālruni 8303 darbadienās no plkst. 8:00 līdz 20:00, sestdienās un svētku dienās – no plkst. 9:00 līdz 15:00, savukārt svētdienās – no plkst. 9:00 līdz 12:00, nosūtīt elektronisko vēstuli uz analizes@laboratorija.lv vai autorizēties "E.Gulbja laboratorijas " mājaslapā vai arīdzan pa tālruni 67 801 112.

Vienotais bezmaksas uzziņu tālrunis par jautājumiem saistībā ar Covid-19 ir 8345, tur konsultācijas tiek sniegtas diennakts režīmā.

Uzzināt Covid-19 izmeklējuma rezultātus iespējams portālā "E-veselība", Datamed.lv vai zvanot uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234 no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8:30 līdz 17:00 un piektdienās no plkst. 8:30 līdz 15:00.

29
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (730)
Pēc temata
Valsts kancelejas vadītājs pastāstīja, kad Latvija var atgriezt ierobežojumus Covid-19 dēļ
Latvijā samazināts pašizolācijas termiņš ar Covid-19 inficēto kontaktpersonām
Pēc mums kaut ūdens plūdi: Covid-19 mudina cilvēkus nostāties uz noziegumu ceļa
Vitenbergs: ekonomika ir gatava otrajam Covid-19 vilnim
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"