Latvijā samazinās atļauto autotransporta braukšanas ātrumu

45
(atjaunots 09:30 07.10.2020)
Saskaņā ar Stokholmas deklarāciju, kurai Latvija pievienojās 2020. gada februārī, lielpilsētās ir jāievieš apkaimes, kur atļautais braukšanas ātrums sasniegs 30 kilometrus stundā.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. 2020. gada sākumā Latvija pievienojās Stokholmas deklarācijas prasībām, saskaņā ar kuru, lielpilsētās ir jāsamazina autotransporta braukšanas ātrums. Rīgā jau ir izmainījuši pieļaujamo ātrumu vairākos ceļa posmos, piemēram, Āgenskalna mikrorajonā uz daudzām ielām parādījušas ceļa zīmes ar atļauto braukšanas ātrumu 30 kilometri stundā līdzšinējo 50 kilometru stundā vietā, raksta Lsm.lv.

Tiek ziņots, ka Stokholmas deklarācijas mērķi pilnā apjomā ir jāīsteno līdz 2030. gadam, taču Ceļu satiksmes konsultatīvā padome ķērusies klāt ātruma režīma risināšanai jau tagad. Rīgas varasiestādes paziņoja, ka pēc Āgenskalna mikrorajona plānots samazināt atļauto ātrumu vēl divos rajonos.

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs pastāstīja, ka nākamais rindā ir Grīziņkalns, kur atļautais braukšanas ātrums tika ierobežots līdz 30 kilometriem stundā. Pēc Grīziņkalna izmaiņas skars klusā centra teritorijas, Elizabetes ielu. Šos projekti, pēc viņa teiktā, īstenos jau 2021. gadā.

Biedrības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Otto Ozols paskaidroja, ka šo iniciatīvu mērķis ir drošība.

"Mēs gribam, lai krustojumi tiktu izcelti ar ceļa policistiem vai lai braucamā daļa tiek sašaurināta pie krustojuma, tiktu iekārtotas jaunas gājēju pārejas. Risinājumu ir daudz," atzīmēja Ozols.

Saskaņā ar Stokholmas deklarāciju, ātrumam nav obligāti jābūt 30 kilometri stundā, un nav arī nepieciešams to samazināt visur. Tā, piemēram, Brīvības, Aleksandra Čaka un Krišjāņa Valdemāra ielā pilnībā var atļaut arī 40 kilometrus stundā, precizē Ozols.

"Savukārt Krasta iela varētu palikt ar tādu pašu ātrumu, kā šobrīd, bet tad veloceliņiem ir jābūt iekārtotiem abās pusēs, jābūt kokiem. Ielām ir jābūt skaidrai hierarhijai. Jābūt ielām ar dažādu ātrumu," uzskata viņš.

Tāpat tiek atzīmēts, ka, izņemot drošības veicināšanu, pilsētā uzlabosies arī gaisa kvalitāte.

45
Tagi:
automašīnas, auto, ceļu satiksme, ceļi
Pēc temata
Latvijā ierobežots maksimālais atļautais braukšanas ātrums
Nesteidzieties uz Jūrmalu: uz šosejas noteikts ātruma ierobežojums
Latvijā uzlabojušies laikapstākļi: atļauts uzņemt ātrumu līdz 100 kilometriem stundā

Vasarā Latvijā valdīs cikloni: tveice atcelta

3
(atjaunots 17:09 16.05.2021)
Vasarā Baltijas valstis nemocīs nogurdinosā tveice, kas, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, klās Dienvideiropu. Latviju, Lietuvu un Igauniju gaida vēsums un lietus.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Amerikāņu kompānijas "AccuWeather" meteorologu prognozes liecina, ka vasarā Baltijas valstis, Skandināvija un Polija nonāks ciklonu varā, tāpēc karstums nav sagaidāms, vēsta Mixnews.lv.

Laikā, kad Dienvideiropa cietīs no sausuma, cikloni ziemeļos bloķēs siltā gaisa plūsmas no dienvidiem un nesīs lielu daudzumu nokrišņu.

Meitenes bauda silto laiku Kopenhāgenā
© REUTERS / Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centrs Latvijā maijā un jūnijā sola nepavisam ne vasarīgas temperatūras, bieži vien – zem šiem mēnešiem atbilstošās normas. Tuvāko divu nedēļu laikā sagaidāms bagātīgs lietus. Jūlijā nokrišņu daudzums atbildīs ilggadējam vidējam rādītājam.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs nesniedz nekādas optimistiskās prognozes. Tā speciālisti uzskata, ka jūnijs būs daudz vēsāks nekā pērn, toties jūlijs, iespējams, būs siltāks.

Atgādinasim, ka no šīsdienas Latvijā sākas peldsezona. Tomēr iedzīvotājus brīdina: būtu vērts pagaidīt, līdz ūdens temperatūra tilpēs pacelsies vismaz līdz +18 grādiem.

3
Tagi:
laiks, klimats
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Meteoroloģe: ziema Latvijā kļūs īsāka
Katastrofāls megacunami: pie kā novedīs ledāju kušana Aļaskā
Sasilšanai beigas? Zinātnieks pastāstīja, kas notiek ar Golfa straumi

Mājokļa noma Latvijā pandēmijas laikā: mainījušas cenas, kas gaidāms nākotnē

9
(atjaunots 15:06 16.05.2021)
Īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%, jaunceltnēs – par 19%.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Covid-19 pandēmijas laikā dzīvokļu īres maksa jaunceltnēs kritusies par 19%, paziņoja pakalpojumu sniedzējs nekustamo īpašumu jomā – uzņēmums "Colliers". Dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pandēmijas sākumā pieauga par 65%, vēsta Тvnet.lv.

Uzņēmuma direktora vietniece Agija Vērdiņa pastāstīja, īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%.

Vidējais īres maksas apmērs jaunceltnēs sastāda 12,2 eiro par kvadrātmetru mēnesī, dažkārt var sasniegt 15 eiro par kvadrātmetru. Vidējā īres maksa renovētajās mājās – 9,4 eiro par kvadrātmetru, citās mājās – 7,4 eiro par kvadrātmetru.

Kopumā 11% nomas tirgū piedāvāto dzīvokļu atrodas jaunceltnēs, 54% - renovētajās majās, 34% - citās mājās.

Pēc Covid-19 pandēmijas sākuma dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pieaudzis par 65%, jo tūristu plūsmas sarukuma un īstermiņa tirgū iepriekš bijušo dzīvokļu cenu pieauguma tempu lejupslīdes dēļ tie tiek piedāvāti ilgtermiņā nomai. Tomēr šogad piedāvājums krities, atzīmēja Vērdiņa.

Pērn Rīgā uzbūvētas tikai divas nomas ēkas. Patlaban Rīgā ir apmēram 175 mājas ar aptuven 5500 iznomājamiem dzīvokļiem.

Iepriekš SEB banka organizēja aptauju jautājumā par iedzīvotāju cerībām uz mājokļu cenām. Vairāk nekā 42% respondentu gaida nekustamo īpašumu cenu pieaugumu šogad. Un cenu krišanos cer tikai 14,5% respondentu, 25,4% prognozē stabilitāti.

SEB bankas ekonomists Gatis Gašpuitis, komentējot aptaujas rezultātus, atzīmēja, ka Covid-19 pandēmijas radītā krīze nav tik smaga, kā bija gaidīts, turklāt daudzu iedzīvotāju finansiālais stāvoklis pēdējos gados pat uzlabojies. Nekāda "burbuļa" nekustamo īpašumu tirgū nav, un mājokļu cenu krišanās nav sagaidāma.

9
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija
Pēc temata
Latvijā sadārdzināsies nekustamo īpašumu darījumi: kā to ietekmēs jaunā apdrošināšana
Covid-19 būtiski ietekmē ofisa telpu tirgu Latvijā
Kapi mājas vietā: Valsts kontrole pieķērusi Rīgas domi nevīžībā
Dzīvokļu cenas sērijveida mājās turpina pieaugt