Latvijā samazinās atļauto autotransporta braukšanas ātrumu

39
(atjaunots 09:30 07.10.2020)
Saskaņā ar Stokholmas deklarāciju, kurai Latvija pievienojās 2020. gada februārī, lielpilsētās ir jāievieš apkaimes, kur atļautais braukšanas ātrums sasniegs 30 kilometrus stundā.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. 2020. gada sākumā Latvija pievienojās Stokholmas deklarācijas prasībām, saskaņā ar kuru, lielpilsētās ir jāsamazina autotransporta braukšanas ātrums. Rīgā jau ir izmainījuši pieļaujamo ātrumu vairākos ceļa posmos, piemēram, Āgenskalna mikrorajonā uz daudzām ielām parādījušas ceļa zīmes ar atļauto braukšanas ātrumu 30 kilometri stundā līdzšinējo 50 kilometru stundā vietā, raksta Lsm.lv.

Tiek ziņots, ka Stokholmas deklarācijas mērķi pilnā apjomā ir jāīsteno līdz 2030. gadam, taču Ceļu satiksmes konsultatīvā padome ķērusies klāt ātruma režīma risināšanai jau tagad. Rīgas varasiestādes paziņoja, ka pēc Āgenskalna mikrorajona plānots samazināt atļauto ātrumu vēl divos rajonos.

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs pastāstīja, ka nākamais rindā ir Grīziņkalns, kur atļautais braukšanas ātrums tika ierobežots līdz 30 kilometriem stundā. Pēc Grīziņkalna izmaiņas skars klusā centra teritorijas, Elizabetes ielu. Šos projekti, pēc viņa teiktā, īstenos jau 2021. gadā.

Biedrības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Otto Ozols paskaidroja, ka šo iniciatīvu mērķis ir drošība.

"Mēs gribam, lai krustojumi tiktu izcelti ar ceļa policistiem vai lai braucamā daļa tiek sašaurināta pie krustojuma, tiktu iekārtotas jaunas gājēju pārejas. Risinājumu ir daudz," atzīmēja Ozols.

Saskaņā ar Stokholmas deklarāciju, ātrumam nav obligāti jābūt 30 kilometri stundā, un nav arī nepieciešams to samazināt visur. Tā, piemēram, Brīvības, Aleksandra Čaka un Krišjāņa Valdemāra ielā pilnībā var atļaut arī 40 kilometrus stundā, precizē Ozols.

"Savukārt Krasta iela varētu palikt ar tādu pašu ātrumu, kā šobrīd, bet tad veloceliņiem ir jābūt iekārtotiem abās pusēs, jābūt kokiem. Ielām ir jābūt skaidrai hierarhijai. Jābūt ielām ar dažādu ātrumu," uzskata viņš.

Tāpat tiek atzīmēts, ka, izņemot drošības veicināšanu, pilsētā uzlabosies arī gaisa kvalitāte.

39
Tagi:
automašīnas, auto, ceļu satiksme, ceļi
Pēc temata
Latvijā ierobežots maksimālais atļautais braukšanas ātrums
Nesteidzieties uz Jūrmalu: uz šosejas noteikts ātruma ierobežojums
Latvijā uzlabojušies laikapstākļi: atļauts uzņemt ātrumu līdz 100 kilometriem stundā
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu