Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele.

Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā

19
(atjaunots 17:00 06.10.2020)
Veselības ministrija neplāno pilnu plānveida pakalpojumu apturēšanu – tas nav tik ļoti nepieciešams slimnīcām un slikti ietekmēs iedzīvotāju veselību.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Sakarā ar Covid-19 saslimstības situācijas saasināšanos Latvijā var tikt ierobežota ambulatoru un plānveida medicīnisko pakalpojumu sniegšana, taču tiek netiks apturēti pilnībā, sacīja telekanāla TV3 raidījumā "900 sekundes" veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā ir vērojams rekordliels saslimstības pieaugums – 172%, salīdzinājumā ar 14% vidēji Eiropā. No 7. oktobra valstī tiek ieviesta obligāta sejas masku valkāšana sabiedriskajā transportā.

Iepriekšējā, pavasara Covid-19 uzliesmojuma laikā valstī Viņķele izdeva rīkojumu līdz ārkārtējās situācijas režīma atcelšanai daļēji ierobežot medicīnisko pakalpojumu sniegšanu gan valsts, gan privātajās medicīnas iestādēs. Taču, pēc viņas sacītā, šoreiz nekas tāds nenotikšot.

Viņa paskaidroja, ka pavasarī medicīnisko pakalpojumu ierobežošana bija nepieciešama, lai medicīnas iestādēm tiktu dota iespēja sagatavoties un pasargāt no infekcijas pašus mediķus. Taču šobrīd pakalpojumu apturēšana ir nepieļaujama, jo pārredzamajā nākotnē tam var būt negatīvas sekas iedzīvotāju veselībai.

"Varbūt, ja tas būs nepieciešams, var tikt mazināts plūsmu lielums, bet tādu slēgšanu ciet, kā tas bija pavasarī, mēs neplānojam," paziņoja ministre.

Tāpat Viņķele norādīja, ka pēdējo mēnešu laikā slimnīcas ievērojami cēlušas savu gatavību pacientu ar Covid-19 uzņemšanai.

Tajā pašā laikā Veselības ministrijas vadītāja pievērsa uzmanību tam, ka ir mainījusies cilvēku vecuma struktūra, kuriem ir nepieciešama ārstēšanās stacionārā Covid-19 dēļ.

"Ja pavasarī tie pārsvarā bija cilvēki gados vai krietni gados, tad šobrīd mums ir arī cilvēki 40-45 gadu vecuma grupā, un šis ir tikai apliecinājums, ka Covid-19 diemžēl ir bīstama un ļoti lipīga slimība," sacīja ministre.

19
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Ilze Viņķele
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
Latvijā miris vēl viens pacients ar Covid-19
Latvijas iedzīvotāji baidās iet pie ģimenes ārstiem Covid-19 uzliesmojuma dēļ
Latvijā diennakts laikā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi, viens cilvēks nomira
Ušakovs izteica prognozi Latvijai Covid-19 pandēmijas kontekstā

Pandēmija nav iemesls stiprināt divvalodību: VVC vadītājs neatbalsta avīzi krievu valodā

5
(atjaunots 12:47 08.05.2021)
Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš paskaidroja, kāpēc informatīvos materiālus par vakcināciju nedrīkst izplatīt latviešu un krievu valodās.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik, Dmitrijs Oleiņikovs. VVC vadītājs Māris Baltiņš, komentējot iespēju publicēt informatīvu avīzi par vakcinēšanas pret Covid-19 jautājumiem tai skaitā krievu valodā, paziņoja, ka Valsts valodas centrs joprojām uzstājas pret to. Pēc viņa vārdiem, "pastāv citi veidi, kā krievu valodā runājošos valsts iedzīvotājus informēt par vakcinēšanu pret Covid-19".

Baltiņš atzīmēja, ka pastāv normatīvs regulējums, kas aizliedz izplātīt visiem valsts iedzīvotājiem informatīvos materiālus divās valodās. VVC par to esot brīdinājis vakcinācijas projekta organizatorus, aicinot viņus "meklēt citus risinājumus".

Pēc Baltiņa vārdiem, izplatīt informāciju krievu valodā būtu iespējams šaurākā un mērķētākā veidā. Piemēram, sadarbībā ar pašvaldībām, kas labāk zina, kurā mājā kādā valodā runā cilvēki. Attiecīgi "izplatīt materiālus svešvalodā tieši konkrētām mājsaimniecībām, nevis bez skatīšanās visiem valsts iedzīvotājiem".

Tāpat Baltiņš komentēja savu nesenāko iekļaušanos Krievijas sankciju sarakstā un aizliegumu ieceļot valstī. Pēc viņa vārdiem, "šī vēsts viņam bijusi pārsteigums, kas gan viņa dzīvē neko diži nemainot, jo Krievijā neesot bijis jau gadus desmit un arī neesot plānojis turp doties". Pēc viņa domām, Krievijas lēmums liecina, ka Latvija konsekventi īsteno savu valodas politiku un nostiprina latviešu valodas pozīcijas.

Atzīmēsim, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes 2017. gadā veiktajiem pētījumiem 60,8% Latvijas iedzīvotāju uzskata par savu dzimto valodu latviešu, 36% - krievu valodu un 3,2% - citas valodas.

5
Tagi:
Valsts valodas centrs, VVC, krievu valoda, latviešu valoda, vakcinācija, vakcīna, pandēmija, koronavīruss
Pēc temata
Kļūda vai draudi? Sociālās reklāmas tulkojums sūta krievus pie senčiem
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu
"Lai dzīvo mana tauta": latviešu zvaigznes vakcinācijas kampaņā

Latvijā uzstādīts vakcinācijas rekords: dienā tika sapotēti vairāk nekā 15 000 cilvēku

5
(atjaunots 12:42 08.05.2021)
Covid-1 vakcinācijas kampaņa Latvijā uzņem apgriezienus. Ceturtdien tika fiksēts līdz šīm lielākais vakcinēto cilvēku skaits.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Latvijas Nacionālais veselības dienests (NVD) ziņo par vakcinācijas rekordu Latvijā. Ceturtdien, 6. maijā, izdevās sapotēt 15 549 cilvēku, no tiem 3 307 neietilpa prioritārajās grupās, raksta Press.lv.

Līdz šim maksimālais savakcinēto cilvēku skaits fiksēts 28. aprīlī - 14 276 cilvēku.

6. maijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu Latvijā saņēma 8 665 cilvēku, bet 6 810 cilvēku – otro devu. 74 cilvēkus vakcinēja ar preparātu Johnson & Johnson, kuram nepieciešama tikai viena deva.

Vakcinācija notika 464 ārstniecības iestādēs. Noslogotākas bija SIA "Veselibas centrs 4", SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" un SIA "Vizuālā diagnostika".

​Ceturtdien Latvijā tika izlietotas 110 "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 3 184 šīs vakcīnas otrās devas, 2 167 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 1 560 šīs vakcīnas otrās devas, 6388. "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 2 066 šīs vakcīnas otrās devas.

No visiem ceturtdien sapotētājiem gandrīz trešdaļa— 5 104 — bijuši cilvēki vecumā virs 60 gadiem.

5
Tagi:
Nacionālais veselības dienests, vakcinācija, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Eiropas Savienībā sākas Covid-19 sertifikātu sistēmas testēšana
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"