Aizsargķiveres, foto no arhīva

Kārtējais krīzes upuris: bankrotējis celtniecības uzņēmums

78
(atjaunots 14:36 01.10.2020)
Krīze nevienu nesaudzē: Liepājā slēgts kārtējais uzņēmums, kura vadība nav spējusi pārvarēt sarežģīto finansiālo situāciju.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Kurzemes tiesa atzinusi par maksātnespējīgu celtniecības uzņēmumu "Liepājas celtnieks", kas strādāja Liepājā kopš 2007. gada, vēsta portāls liepajniekiem.lv. Maksātnespējas administratora pienākumus pildīs Kalvis Vanags.

Noskaidrojies, ka ar prasību par maksātnespējas atzīšanu tiesā vērsies pats uzņēmums. Tā īpašnieks Eduards Slavinskis atzina, ka kompānija nespēj pārvarēt finansiālās grūtības – patlaban VID administrēto nodokļu parāds sasniedzis 55 tūkstošus eiro.

Ar Covid-19 pandēmiju saistītā krīze vien pasliktinājusi uzņēmuma finansiālo stāvokli, parāds auga, tāpēc arī pieņemts skumjais lēmums izsludināt maksātnespēju, stāstīja Slavinskis.

Iepriekš vēstīts, ka darbību valstī pārtrauc virkne uzņēmumu – finansiālā situācija pēc koronavīrusa pandēmijas pasaulē ir ļoti sarežģīta. Nesen kļuva zināms, ka Liepājā slēgta pēdējā zivju pārstrādes rūpnīca. Valsts apsolīja atbalstu tās īpašniekam Igoram Krupņikam, taču patiesībā rīkojās pretēji un pilnībā nogalināja ražotni.

Zivju konservu rūpnīca, kas sāka darbu Liepājā tālajā 1892. gadā, ir pārcietusi milzumu kataklizmu, tomēr ar pašreizējo sistēmu valstī netika galā.

78
Tagi:
bankrots, ekonomiskā krīze, Latvija
Pēc temata
Eirofondi nav izglābuši šprotes: zivju pārstrādes uzņēmumu iekārtas pērk Krievija
Pārāk dārgi barot: Latvijā dzīvnieku ferma pēc bankrota nogalināja 160 tūkstošus ūdeļu
"Kadastrs" virs tirgus cenas: kam reforma atņems mājokli, un kurš piebāzīs kabatas
Paši piemaksāja par reisiem: Latvijas autopārvadātāji nonākuši dubultā slazdā
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu