Ilze Viņķele

Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem

25
(atjaunots 11:04 01.10.2020)
Covid-19 uzliesmojumi Daugavpilī un Kuldīgā ir mainījuši situāciju Latvijā – iespējams, nāksies no jauna nēsāt maskas un mācīt bērnus attālināti.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Piektdien Latvija pārsniegs sliekšņa rādītāju – 16 Covid-19 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, valdības sēdē informēja veselības ministre Ilze Viņķele.

Vakar valstī tika reģistrēi 95 jauni Covid-19 inficēšanās rādītāji, un tas ir lielākais skaits kopš pandēmijas sākuma. Kuldīgā divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs sastāda 155 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Daugavpilī – 72,6, vidēji Latvijā – 17,6.

Pēc Viņķeles domām, nāksies ieviest izmaiņas, ja sliekšņa rādītājs rīt tiks pārsniegs: nāksies pieprasīt pašizolācijas ievērošanu, atgriežoties no valstīm, kurās saslimstības rādītājs 14 dienu laikā sasniedz 25 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, nevis 16, kā patlaban.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs piebilda, ka ceļot pašizolācijas slieksni līdz 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, tas attieksies uz trim valstīm – Kipru, Lihtenšteinu un Somiju, un, pēc būtības, neko nemainīs.

Tāpat Viņķele atzina, ka līdz ar saslimstības pieaugumu valstī nāksies padomāt, cik brīvi mēs dzīvojam. Iespējams, tuvākajā laikā valstī no jauna nāksies nēsāt maskas, pārskatīt pieļaujamo cilvēku skaitu pasākumos, ieviest ierobežojumus sabiedriskās ēdināšanas iestādēm un – pēdējais solis – atjaunot tālmācības skolās.

Vakarējais rekordlielais Covid-19 gadījumu skaits liek ievērot vēl lielāku piesardzību, Viņķele konstatēja Latvijas radio.

Politiķe norādīja, ka tas ir signāls: Covid-19 nav izdomājums un ir ārkārtīgi lipīgs, un, to var ierobežot tikai kopīgiem spēkiem.

Ministre norādīja, ka atklāto saslimšanas gadījumu palielināja vairāki faktori – gan plašāka testēšana, gan tas, ka atšķirībā no situācijas pavasarī skolas nav ciet un mācības turpinās klātienē, līdz ar to arī lielāka iespēja infekcijas izplatībai. 

Tāpēc, viņa uzsvēra, ka visiem kopā jābūt piesardzīgiem, lai skolas iespējami ilgi netraucēti noturētu mācības klātienē.

"Attālinātās mācības ir sitiens ģimenei ekonomiski, jo vecākiem jāpaliek mājās, viņi nevar strādāt un ekonomika nevar atkopties, turklāt tas ir stress, un arī vairo skolēnu nevienlīdzības riskus," norādīja ministre, taču atzina, ka nevar izslēgt situāciju, kad, infekcijai vēršoties plašumā, tomēr būs jāpāriet uz attālinātām mācībām, bet "tas ir absolūti pēdējais solis, kas jāattālina, cik vien iespējams".

25
Tagi:
Ilze Viņķele, koronavīruss, skola
Pēc temata
Vitenbergs: ekonomika ir gatava otrajam Covid-19 vilnim
Latvijā miris vēl viens cilvēks ar Covid-19, atklāti 32 jauni inficēšanās gadījumi
Viņķele vēlas oficiāli sasaistīt Apturi Covid ar citām lietotnēm
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu