Aptieka, foto no arhīva

Grib samazināt aptieku skaitu: kādi noteikumi stāsies spēkā, saskaņā ar jauno projektu

17
(atjaunots 23:19 27.09.2020)
Aptieku īpašnieku asociācija sit trauksmes zvanā: Veselības ministrijas jaunie noteikumi, kuri jau ir nosūtīti valdībai, var novest pie aptieku skaita samazināšanās.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. No vienas puses, protams, Latvijā nenākas sūdzēties par aptieku trūkumu – tās ir katrā lielā tirdzniecības centrā (dažkārt tās tur ir pat divas) un katrā Rīgas mikrorajonā, raksta Bb.lv.

No otras puses, jauno noteikumu projekts "Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji" paredz, ka turpmāk aptiekas varēs atvērt ar nosacījumu, ka viena aptieka drīkst būt rajonā, kur dzīvo ne vairāk par 4000 cilvēku.

Pēc aptieku īpašnieku domām, ja šāda norma tiks pieņemta (un tas visticamāk arī notiks), tad nākotnē parādīsies aptieku deficīts. Piemēram, ja aptieka tiks uz laiku slēgta (remontdarbu veikšanai, līguma pārslēgšanai un tml.), tad vienalga tiks uzskatīts, ka šajā vietā aptieka ir, un tas nozīmē, ka citu atvērt vairs nedrīkstēs.

Asociācijā neizslēdz, ka šis Ministru kabineta noteikumu projekta punkts ir iekļauts lielo tirdzniecības tīklu interesēs – jo ja visas aptiekas ārpus lielveikaliem tiks slēgtas, tad pacientiem nekas cits neatliks, kā vien doties uz tirdzniecības centru, lai nopirktu nepieciešamās zāles.

Taču paliek spēkā arī sen pastāvošais ierobežojums, ka jaunu aptieku nedrīkst atvērt tuvāk par 500 metriem no jau esošās.

Tiesa, Veselības ministrija sola sarīkot diskusiju par jaunajiem aptieku noteikumiem.

17
Tagi:
aptiekas, Latvija
Pēc temata
Veselības ministrija vēlas slēgt 37% Latvijas aptieku
Neviens nevēlējās atvērt diennakts aptieku Jelgavā
Ekonomikas ministrija: Latvijā ir tikai trīspadsmit diennakts aptiekas
Augstākā tiesa aicina aptiekas "nešmaukties"
Baltic beauty

Policija nemedīs frizierus un manikīra meistarus: Rīgai nav resursu

2
(atjaunots 09:56 25.01.2021)
Frizieri un nagu servisa speciālisti, kas nogāja pagrīdē, var izelpot — policijā paziņoja, ka tai neesot pietiekamu resursu, lai visus noķertu.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses sekretārs Toms Sadovskis paziņoja, ka kārtības sargiem nav pietiekami daudz resursu, lai kontrolētu, vai skaistumkopšanas nozares speciālisti ievēro liegumu strādāt, ziņo Rus.tvnet.lv.

Sadovskis atzīmēja, ka policisti turpina kontrolēt, vai skaistumkopšanas saloni strādā, bet speciāli netiek apkopota informācija par to, cik salonu īpašnieki kopš decembra ir sodīti par ierobežojumu pārkāpšanu.

Taču, lai kontrolētu pagrīdes kosmetologus, frizierus un manikīra speciālistus, policistiem trūkst resursu. Ja vien modrie kaimiņi pasūdzēsies, ka kāds viņu mājā neievēro ierobežojumus.

Tāpat Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka šādās situācijas kontroli policija var lielākoties īstenot, balstoties uz iedzīvotāju saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem.

Policistiem nav plānu speciāli veikt pārbaudes dzīvojamās mājās.

Atgādinām, ka kopš 2020. gada 21. decembra līdz 2021. gada 7. februārim, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, Latvijā ir aizliegti skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi.

2
Tagi:
ierobežojumi, Rīga, policija
Pēc temata
Unikāls eksperiments: Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs par kārtējiem ierobežojumiem
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Perevoščikovs: slimnīcas ir pārpildītas, ierobežojumus neatcels
Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

5
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

5
Tagi:
prognoze, Latvija