Lidosta Rīga

Kārtējais skandāls ar airBaltic: lidsabiedrība pārdod biļetes uz neeksistējošiem reisiem

35
(atjaunots 08:42 22.09.2020)
Latvijas iedzīvotāja pasūdzējās par to, ka nacionālā lidsabiedrība airBaltic reģistrē pasažierus reisos, kuri neeksistē.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Portālā sudzibas.lv viena no nacionālās lidsabiedrības airBaltic klientēm, kura stādījās priekšā kā Ieva, pasūdzējās par to, ka kompānija pārdot biļetes uz atceltiem reisiem, savukārt klientu centrs strādā slikti.

"Brīnišķīgs" serviss

"AirBaltic šobrīd pārdod neeksistējošus lidojumus, kad iegādājies biļeti, dažas dienas vēlāk atnāks e-pasts, ka lidojums ir atcelts, protams, tu vari rezervēt citu lidojumu, ja nu brīnuma kārtā izdosies sazvanīt aviokompāniju uz norādīto maksas tālruni. Jo uz rakstiskiem jautājumiem viņi vienkārši neatbild. Kad tomēr izdosies sazvanīt, izrādīsies visi lidojumi pēkšņi ir atcelti līdz 1.10.20 un varbūt vēl ilgāk!" uzrakstīja sieviete.

Tāpat Ieva atzīmēja, ka biļešu iegādes laikā netiek sniegta informācija, ka lidojumi ir atcelti kopš marta vidus. Viņa reģistrēja biļetes reisam Maskava – Rīga, taču par to, ka tie netiek izpildīti, sieviete uzzināja vien pēc tam, kad sazinājās ar Latvijas vēstniecību. Savukārt lidsabiedrība atbildēja, ka naudu atgriezīs 3-4 mēnešu laikā, kas arī izraisīja pasažierei sašutumu.

"Vēl "brīnišķīga" servisa piemērs un tīrākā krāpšana caur telefonisku sarunu, kur darbiniece bez jebkādām problēmām piereģistrēja arī manu mājdzīvnieku šim pašam lidojumam, jā, laipni apstiprināja sēdvietu, noteikumus, atsūtīja rēķinu - un tas viss uz neeksistējošu lidojumu! Kā tas vispār ir legāli? Iekasēt naudu un nepiegādāt pakalpojumu. Piedāvāt naudas vietā dāvanu karti, kad lidojumi vienkārši nenotiek," sūdzas Latvijas iedzīvotāja.

Lidsabiedrībā sniedza komentāru par šo gadījumu. Kompānijas airBaltic pārstāve Alise Briede paziņoja, ka kompānija atceļ ieplānotos reisus tikai tādā gadījumā, ja kļūst skaidrs, ka tos nevar izpildīt, raksta jauns.lv.

Pasažieriem pašiem viss ir jāzina

Pēc viņas sacītā, airBaltic katru nedēļu pārskata lidojumu sarakstu atkarībā no aktuālākās informācijas no Slimību profilakses un kontroles centra par koronavīrusa izplatību valstīs. Briede uzsvēra, ka kompānija ir gatava atjaunot tiešos reisus uz Krieviju, Spāniju un citām valstīm, kolīdz šādi lidojumi tiks atļauti.

Tāpat kompānijas pārstāve atgādināja, ka pasažieriem pirms ceļojuma pašiem jāiepazīstas ar lidojumu nosacījumiem un ierobežojumiem, kas ir ieviesti valstī, uz kuru viņi dodas. Šo informāciju iespējams atrast galamērķa lidostu oficiālajās mājaslapās vai vietējās vēstniecībās.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka kompānija airBaltic augusta beigās atcēla reisu Tallina – Rīga – Nica, taču pasažieri par to uzzināja tikai pēc ierašanās lidostā agrā rīta stundā. Daudziem pasažieriem bija automobiļu un apartamentu rezervācijas galamērķa valstī, nesavlaicīgā aviokompānijas paziņojuma dēļ par to visu samaksātā nauda bija pazaudēta.

35
Tagi:
airBaltic
Pēc temata
Kāpēc airBaltic iedeva no budžeta ceturtdaļmiljardu un vai to var dabūt atpakaļ
Kas sagaida Latviju, ja tā nespēs atmaksāt savu parādu
Divu mēnešu dīkstāve: airBaltic zaudējumi pirmajā pusgadā sastādīja 185 miljonus eiro
Rīgas lidosta sūdzas par reisu zemo piepildījumu
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"