Valsts policija, foto no arhīva

Naktī savās mājās tika nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks

113
(atjaunots 11:32 20.09.2020)
Bojāgājušā kolēģis uzskata, ka tā bija politiskā slepkavība un tā pasūtītāji ir saistīti ar obligātā iepirkuma komponentes jautājumiem.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Advokāts Pāvels Rebenoks tika nogalināts aizritējušajā naktī savās mājā, vēsta Mixnews.lv.

Šobrīd izmeklēšanā ir iesaistīti lieli policijas resursi, tiek rīkoti operatīvās izmeklēšanas pasākumi, tiek pārbaudītas vairākas notikušā versijas. Izmeklēšanas interesēs Valsts policija pašlaik nesniedz papildu informāciju.

​"OlainFarm" padomē kopā ar Rebenoku iepriekš ieceltais jurists Mārtiņš Krieķis, kurš vēl sestdien bija ticies ar bojāgājušo, paziņoja, ka Rebenoks ir nogalināts. "Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku," paziņoja Krieķis.

​Tāpat viņš uzskata, ka tā ir politiskā slepkavība un tās pasūtītāji ir saistīti ar obligātā iepirkuma komponentes jautājumiem.

Krieķis paziņoja, ka sestdienas vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos un aizbrauca mājās vēlā naktī. Krieķis paziņoja, ka netic slepkavībai aplaupīšanas rezultātā. Viņaprāt, šī slepkavība bijusi ar iepriekšēju nodomu.

Politiķis, bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, pie kura Rebenoks iepriekš strādājis par ārštata padomdevēju, tāpat apstiprināja, ka, saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju, Rebenoks gājis bojā aizvadītajā naktī.

Kopš 2008. gada Pāvels Rebenoks vadīja advokātu biroju "Rebenoks & Vilders". Iepriekš viņš bija arī "OlainFarm" padomes priekšsēdētājs, bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomdevējs un Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks.

113
Tagi:
Latvija, slepkavība
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu