Электропоезд на станции Рига-пассажирская

Nelatvisks un dārgs: Latvijā vāc parakstus pret "Pasažieru vilciena" rebrendingu

39
(atjaunots 10:43 15.09.2020)
Lai saglabātu uzņēmuma "Pasažieru vilciens" latvisko identitāti ir labāk jāstrādā, nevis jāpārdēvē tas "VIVI Latvija", uzskata iniciatīvas "Par "Pasažieru vilciens" zīmola saglabāšanu".

RĪGA, 13. septembris – Sputnik. Uzņēmumu "Pasažieru vilciens" grasās pārdēvēt par "VIVI Latvija". Šis rebrendings var izmaksāt no dažiem desmitiem tūkstošiem līdz 100 tūkstošiem eiro.

Ziņa par kompānijas rebrendingu jau ir pāršalkusi sociālo tīklu Latvijas segmentu. Lietotāji asi kritizē šo ieceri un pie reizes atgādināja uzņēmumam tā grēkus.

Bet tagad Latvijā sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv startēja parakstu vākšana par zīmola "Pasažieru vilciens" saglabāšanu. Par iniciatīvas autoru kļuva Artūrs Ikvilds. Viņš plāno savākt parakstus un iesniegt tos Satiksmes ministrijai.

Iniciatīvas aprakstā Ikvilds paziņo, ka "Pasažieru vilciens" ir svarīgs Latvijas uzņēmums, un šīs kompānijas nosaukuma maiņa bez plašām diskusijām ir nepieļaujama.

Turklāt viņš uzsver, ka jaunais nosaukums "VIVI Latvija" ir "ļoti neizteiksmīgs, nelatvisks, valsts uzņēmumam nepiedienīgs nosaukums". Kā tas notika arī ar "Lattelecom" pārdēvēšanu par "tet", atzīmē Ikvilds.

Pie tam Ikvilds runā par dārgajām šī rebrendinga sekām – jauns darbinieku formastērps, vizītkartes, veidlapas, mājaslapas dizains un citas lietas.

Tāpat iniciatīvas autors raksta, ka nosaukuma maiņas nepieciešamība tiek attaisnota ar uzņēmuma slikto reputāciju, kas saistīta ar vilcienu iepirkumu. Taču, pēc viņa domām, vienkāršāk būtu izlabot reputāciju, nekā tērēt simtiem tūkstošu eiro nosaukuma maiņai.

"Nauda ir jātērē nevis nosaukuma maiņā, bet gan uzņēmuma pārvaldības un sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Tikai tā ir iespējams celt uzņēmuma vērtību sabiedrības acīs. Dārgs rebrendings jeb zīmola atjaunošana šo mērķi pienācīgi nesasniegs," vēsta Ikvilds.

Tāpat viņš dalās aizdomās attiecībā uz to, ka nosaukuma maiņa uz "VIVI Latvija" "ir plāns, kā no uzņēmuma izvilkt kārtējos pārspīlētos izdevumus par labu kādiem ieinteresētajiem".

"Sabiedrības interesēs ir gan saglabāt uzņēmuma latvisko identitāti, gan nepieļaut valsts (tautas) uzņēmuma finanšu šķērdēšanu nejēdzīgos pasākumos," noslēdz iniciatīvas autors.

Atgādināsim, ka pērnā gada 16. aprīlī tika izsludināts konkurss "Pasažieru vilciena" jaunā zīmola izveidei. Tas noslēdzās 24. maijā. Galu galā to izstrādāja kompānija "Dizaina studija TEIKA". Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka uzņēmumam konkursa laikā un līguma noslēgšanas brīdī bija nodokļu parādi – 2019. gada maijā tie sasniedza 10 tūkstošus eiro.

Par slikto reputāciju

Runājot par "sliktu uzņēmuma reputāciju, kas radusies vilcienu iepirkumu dēļ", tad te runa ir par līguma noslēgšanu starp uzņēmumu "Pasažieru vilciens" un kompāniju ŠKODA Vagonda par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi 256 miljonu eiro vērtībā, kura notika aptuveni pirms gada.

Avanss – ap 30 miljoniem – tika samaksāt. Ar to tika pielikts punkts desmitgadēm ievilktajā skandalozajā iepirkumu procesā. Faktiski tas nozīmē, ka 2023. gadā tiks nomainīti visi pasažieru elektrovilcieni, savukārt šobrīd Latvijai ir palikuši 26 ejoši RVR rūpnīcas elektrovilcieni.

Tiesa, kā kļuva zināms "Nekā personīga", jauno vilcienu ražošana vēl nav uzsākta, lai gan bija jāstartē jau augustā. Nav apstiprināts arī vilcienu tehniskais projekts, kuru "Pasažieru vilciens" izstrādāja kopā ar Čehijas uzņēmumu.

Škoda Vagonka pārstāvis Ivo Gurņaks skaidroja aizkavēšanos ar koronavīrusu un solīja, ka viss būs gatavs, lai gan ar nokavējumu. Savukārt "Pasažieru vilciena" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis pateica žurnālistiem, ka tie ir iekšējie termiņi un tie var tikt bīdīti, savukārt vilcienu piegādes termiņš paliek nemainīgs – 2022. gada maijs.

39
Pēc temata
Jaunu Krievijā ražotu dzinēju vietā Latvijai nāksies iepirkt veselus dīzeļvilcienus
Bēdīgā stāvoklī: Latvijas satiksmes ministrs apmeklēja pasažieru vilcienu depo
Latvija atteikusies no Krievijas dīzeļvilcienu iepirkuma
Sistēmas jaunā koronavīrusa noteikšanai, foto no arhīva

Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem

3
(atjaunots 17:22 01.12.2020)
Jaunais Latvijā izstrādātais koronavīrusa noteikšanas ātrais tests ļaus noteikt rezultātu 15-30 minūšu laikā, tā precizitāti izstrādāji novērtēja ar 90%.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijā izstrādāti koronavīrusa ātrie testi, to precizitāte sastāda aptuveni 90%, taču to ražošana pagaidām nav uzsākta, vēsta telekanāla TV3 raidījums "900 sekundes".

Covid-19 siekalu testus izstrādāja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskā institūta laboratorijā pusgada garumā, pastāstīja ārsts Aigars Reinis. Viņš paskaidroja, ka šobrīd izmantotie Covid-19 testi atklāj vīrusa RNS, savukārt ātrie testi darbojas pēc cita principa.

"Šajā gadījumā tiek meklēti virsmas antigēns. Speciāli marķieri, molekulas, kas atrodas uz vīrusa virsmas, kas ir pietiekoši specifiski atpazīšanai un līdz ar to viņu atradne ļaus secināt – ir vīruss materiālā vai nav," paskaidroja Reinis.

Jaunā testa rezultātu varēs uzzināt 15-30 minūšu laikā.

Viņš pagaidām nenosauca precīzu jauno testu validācijas procesa noslēguma termiņu.

"Skaidrs, ka mūsu slimnīca ir tikai izmēģinājumu bāze šīm jaunajām tehnoloģijām. Apgādāsim, tiklīdz būs komercpartneri, jo paši jau neko neražosim," pastāstīja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas klīnikas vadītājs Valdis Pīrāgs.

Ja viss noritēs pēc plāna, tad jau pēc četriem mēnešiem varēs uzsākt testu ražošanu. Uzņēmēji jau izrādījuši interesi par to ražošanu, taču tā nevar tikt uzsākta pirms klīnisko izmēģinājumu beigām.

3
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Izolāciju varēs pārtraukt bez testiem: Latvijā jauni noteikumi ar Covid-19 inficētajiem
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Pirmais sniegs Rīgā, foto no arhīva

Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus

5
(atjaunots 17:08 01.12.2020)
Oficiāla lēmuma vēl nav, taču jau ir skaidrs, ka ārkārtējās situācijas režīms, turklāt ar pastiprinātiem ierobežojumiem, tiks pagarināts vismaz līdz 11. janvārim.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pēc tam, kad Latvijas prezidents Egils Levits 30. novembrī tikās ar premjerministru Krišjāni Kariņu un Saeimas spīkeri Ināru Mūrnieci, kļuva skaidrs: varasiestādes atbalsta lēmumu par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu un ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu pastiprināšanu līdz nākamā gada 11. janvārim. Papildu ierobežojošo pasākumu kārtā piedāvāts pagarināt ziemas brīvlaiku 1.-4. klašu skolēniem (attiecīgi, par vienu nedēļu tiks pagarināts mācību gads maijā-jūnijā).

Situācija ar koronavīurusu Beļģijā, foto no arhīva
© Sputnik / Тьерри Монасс

Tāpat stingrāki ierobežojumi skars pulcēšanos un publiskus pasākumus, iespējams, atkal tiks ieviests aizliegums tirdzniecības centru un veikalu darbam brīvdienās – atstās tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecību. Var tikt ieviestas izmaiņas robežas šķērsošanas kārtībā. Un galvenais, premjers uzstāj uz masveida Covid-19 testēšanas sarīkošanu, tostarp to cilvēku vidū, kuriem nav nekādu saslimšanas simptomu. Par testēšanas kārtību pagaidām netiek stāstīts plašāk.

Komentējot gaidāmo karantīnas pasākumu pastiprināšanu, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece sacīja, ka esošie ierobežojumi nesamazina Covid-19 izplatību. Taču parlamenta priekšsēdētāja atzīmēja, ka stingrāki ierobežojumi ir jāievieš kopā ar atbalsta pasākumiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka galīgais lēmums tiks pieņemts otrdien, valdības sēdē, tomēr viņš uzsvēra: "Tas, ko es piedāvāju, jau ir stingrāk par režīmu, kas bija pavasarī. Vienīgā atšķirība ar pilnīgu slēgšanu būtu tā, ka nedēļas vidū veikali būs vaļā. Tagad piedāvājums ir pat stingrāks nekā pavasarī."

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka papildu ierobežojumi tiks pieņemti uz jau ieviesto pamata, kas ir ieviesti reģionos ar vislielāko infekcijas izplatību. Turklāt otrdien valdības sēdē, kā tiek cerēts, tiks prezentēts gaidāmās iedzīvotāju vakcinācijas plāns pret Covid-19. Veselības ministre apsolīja, ka tā būs nebijuša mēroga, lieluma un ātruma vakcinācijas akcija.

Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Un par ekonomiskā atbalsta pasākumiem runājot. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs paziņoja, ka valdība grasās apzināti palielināt uzņēmumiem paredzētās palīdzības apmēru. Tostarp 30. novembra koalīcijas padomes sēdē tika pieņemts lēmums, ka subsīdijas apgrozījuma līdzekļiem varēs saņemt visi uzņēmumi, kuru apgrozījums novembrī, salīdzinājumā ar trim pēdējiem mēnešiem, samazinājies vairāk nekā par 20%. Šis pats kritērijs – apgrozījuma kritums par 20% – tiks ieviests uzņēmumiem, kuri pretendē uz dīkstāves pabalstiem. Tāpat dīkstāves pabalsti kļūs pieejami arī pašnodarbinātām personām, kā arī tiem, kas strādā ar patentmaksu. Dīkstāves pabalsta apmēru patenta maksātājiem plānots palielināt no 330 līdz 400 eiro. No valdības pārstāvju puses izskanējuši pat paziņojumi, ka ir vērts padomāt par beznosacījumu atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Ja par ekonomiskā atbalsta pasākumiem koalīcijai, spriežot pēc visa, ir vairāk vai mazāk izteikts konsenss, tad attiecībā uz gaidāmajiem karantīnas pasākumiem tā nav. Tātad, ko būs atļauts, bet ko nebūs atļauts darīt valsts iedzīvotājiem, un cik ilgu laiku – tas tiks lemts diskusiju laikā valdības sēdē.

5
Tagi:
Latvija, koronavīruss, valdība, ārkārtējā situācija
Pēc temata
Kariņš aicināja Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos vienam pie otra
Naudas, vairāk naudas! Kāpēc Latvijas aizsardzības ministrs ceļ trauksmi Covid-19 dēļ
Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām