Veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele aicina atturēties no braucieniem uz Lietuvu un Igauniju

22
(atjaunots 11:43 04.09.2020)
Baltijas valstis savā starpā ir ekonomiski sasaistītas, tādēļ Igaunijas un Lietuvas iekļaušana "dzeltenajā sarakstā" vedīs pie daudzām grūtībām.

RĪGA, 4. septembris – Sputnik. Tuvu kontaktu saglabāšana ar Lietuvu un Igauniju var novest pie nopietnākiem ierobežojumiem Latvijā, paziņoja Latvijas Radio intervijā veselības ministre Ilze Viņķele.

Šodien Lietuva un Igaunija var tikt iekļautas valstu sarakstā, atgriežoties no kurām ir jāievēro pašizolācija.

Pēc ministres sacītā, maijā, kad Baltijas valstis vienojās par iekšējo robežu atvēršanu uz vienādiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, Lietuva un Igaunija vienpusējā kārtā pārstāja tos ievērot un nepaziņoja par to Latvijai: piemēram, atjaunoja aviosatiksmi ar valstīm ar augstu saslimstības līmeni.

Viņķele atgādināja, ka ierobežojumu iebraukšanai Latvijā no Lietuvas un Igaunijas būs ievērojami sarežģītāki, salīdzinot ar ierobežojumiem, kuri skar ieceļošanu no citām Eiropas valstīm, jo Baltijas valstis ir savā starpā ekonomiski sasaistītas. Piemēram, cilvēkiem, kuri mācās un strādā kaimiņvalstī, tiks izstrādāti īpaši braucienu nosacījumi.

Taču bez ierobežojumiem nevar iztikt – ja saglabā atvērtu kontaktēšanu ar kaimiņiem Baltijā, situācija var pasliktināties pašā Latvijā, un nāksies atkal ieviest ierobežojumus valsts iekšienē, sacīja Viņķele.

Taču Latvijā pagaidām pēdējo divu nedēļu garumā saglabājas inficēšanās līmeni 4,2 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir zemākais rādītājs Eiropas valstu vidū, kur ir reģistrēti Covid-19 inficētie. Turklāt valsts turpina aktīvi veikt testēšanu – aptuveni 1,9 tūkstošus dienā.

22
Tagi:
Ilze Viņķele, koronavīruss, Igaunija, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Latvieši palika, bet naudu neatgriezīs: Covid-19 tests cilvēkiem nogrieza ceļu uz Latviju
Latvija iekļāvusi "dzeltenajā sarakstā" vēl trīs valstis
Latvijas skolēniem piedāvā braukāt uz fizkultūru uz Lietuvu
Jānis Vitenbergs

Sekojot prezidenta piemēram, no algas pielikuma atteicies Latvijas ekonomikas ministrs

1
(atjaunots 08:49 03.12.2020)
Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs nolēma sarežģītajā situācijā ietaupīt budžeta līdzekļus un atteicās no algas pielikuma, kā to iepriekš izdarīja Latvijas prezidents Egils Levits.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Ja Latvijas prezidents Egils Levits atteicās no algas pielikuma un reprezentācijas izdevumu palielināšanas 2021. gadā pēc publiskiem pārmetumiem, kurus izteica gan pazīstamas personības, ieskaitot politiķus, gan parastie Latvijas iedzīvotāji, Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pats nolēma izrādīt solidaritāti sabiedrībai.

Savā Twitter mikroblogā viņš paziņoja, ka atsakās no pielikuma, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, kā arī izrādot solidaritāti sabiedrībai.

"Lūdzu Saeimas Budžeta un finanšu komisiju man kā ministram nepiemērot atalgojuma palielināšanu," uzrakstīja Vitenbergs, pievienojot publikācijai sava iesnieguma fotogrāfiju.

Kā Levits palika bez algas pielikuma

Atgādināsim, ka Saeimas Budžeta un finanšu komisija 13. novembra sēdē atbalstīja Latvijas Valsts kancelejas finansējuma palielināšanu 2021. gadā. Komisijas locekļi nolēma, ka Latvijas prezidenta alga var pieaugt līdz 6 260 eiro, savukārt viņa reprezentācijas izdevumi – līdz 1 252 eiro.

Lai gan sākotnēji valsts budžeta likumprojekts 2021. gadam paredzēja, ka izmaksas prezidenta algai nepārsniegs 5 960 eiro mēnesī, savukārt ikmēneša reprezentācijas izmaksas nepārsniegs 1 192 eiro.

Pēc tam sabiedrībā izcēlās skandāls. Latvijas iedzīvotāji aktīvi pauda sašutumu Interneta plašumos. Un Latvijas Prezidenta kanceleja atkāpās, lūdzot Saeimas Budžeta un finanšu komisiju nepalielināt algu Levitam 2021. gadā. Attiecīga vēstule tika nosūtīta komisijas vadītājam Mārtiņam Bondaram.

Beigās Latvijas Saeima pieņēma lēmumu nepaaugstināt prezidenta algu. Turklāt tika pieņemts lēmums nepalielināt Prezidenta kancelejas, premjerministra un ministru reprezentācijas izdevumus.

1
Tagi:
alga
Pēc temata
"Parādiet partiju, kura solīja šādus nodokļus": kā Saeima apstiprina budžetu
No 2021. gada Latvijā palielināsies minimālās algas apmērs
No 2021. gada Latvijā samazināsies sociālās iemaksas: jauni noteikumi
Latvijas Saeima nolēma nepalielināt algu valsts prezidentam
Ilze Viņķele

Latvijas slimnīcas vēl spēj uzņemt pacientus: Viņķele par hospitāli Ķīpsalā

9
(atjaunots 08:43 03.12.2020)
Latvijas Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele pastāstīja par hospitāļa izvietošanas iespēju Ķīpsalā Covid-19 pacientu ārstēšanai.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Latvijas iedzīvotājus uztraucošo jautājumu par to, vai izstāžu zāle Ķīpsalā, Rīgā tuvākajā laikā var pārtapt hospitālī, žurnālisti uzdeva veselības ministrei Ilzei Viņķelei, vēsta Rus.lsm.lv.

Intervijā Ziņu dienestam Viņķele pastāstīja, ka pagaidām nevar apstiprināt informāciju par to, ka izstāžu zāle tiktu gatavota pārveidošanai pagaidu hospitālī. Tās ir tikai baumas, uzsvēra ministre.

Pēc viņas teiktā, kas tāds var notikt tikai tad, kad Latvijas slimnīcas būs pārpildītas un citas iespējas tiks izsmeltas, kā tas notiek citās Eiropas valstīs.

"Latvijā mēs pagaidām šādā situācijā neesam," paziņoja Viņķele.

Vērts atgādināt, ka Viņķele iepriekš pati pastāstīja par to, ka Ķīpsalas izstāžu zāli varēs izmantot kā Covid-19 hospitāli. Šāda veida palīdzību gadījumā, ja tas būs nepieciešams, piedāvāja BT1 valdes priekšsēdētājs un zāles īpašnieks Viesturs Tīle.

Viņķele pat bija paziņojusi, ka nepieciešamais aprīkojums ir un glabājas noliktavā – tātad, šādas idejas īstenošanai Rīga ir gatava.

Taču pēcāk ministre spēra soli atpakaļ, sakot, ka, ja valstī stacionēšana būs nepieciešama 1000 vai 2000 Covid-19 pacientu un slimnīcas netiks galā, nāksies aizdomāties par to, kā palielināt veselības aprūpes resursus. Taču uz jautājumu tieši par Ķīpsalas iespējām konkrētu atbildi vairs nesniedza.

9
Tagi:
Ilze Viņķele, koronavīruss
Pēc temata
Politologs: Kariņa konflikts ar Viņķeli iesēja paniku sabiedrībā
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem
ANO notiks Krievijas vakcīnas Sputnik V prezentācija