Kaķis, foto no arhīva

Rīdzinieki paliks bez apkures? Iedzīvotājiem var likt apmaksāt kaimiņu parādus

172
(atjaunots 11:42 03.09.2020)
Rīgas namu pārvalde "Rīgas namu pārvaldnieks" izsūtījis savu pārvaldīto namu dzīvokļu īpašniekiem anketas ar piedāvājumiem apkures sezonas uzsākšanai, tostarp aicinot noslēgt tiešu līgumu ar AS "Rīgas siltums".

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāvis Krists Leiškalns paziņoja, ka namu pārvaldes mērķis ir mobilizēt dzīvokļu īpašniekus pieņemt lēmumu par turpmākajām darbībām saistībā ar apkures sezonu, kā arī izslēgt starpnieku starp pakalpojumu saņēmēju un pakalpojumu sniedzēju, raksta BВ.lv.

Leiškalns paskaidroja, ka AS "Rīgas siltums" uztver dzīvojamo māju kā vienu veselu, un ja pilnībā nenorēķināsies vismaz viens klients, tad apkuri var arī nepieslēgt.

Ar rosināto aptauju RNP aicina dzīvokļu īpašniekus aktīvāk iesaistīties sava īpašuma pārvaldīšanā, lai nodrošinātu nepārtrauktu saņemto pakalpojumu pieejamību. Tas ļautu novērst situāciju, kad atsevišķu īpašnieku dēļ dzīvojamā māja paliek bez apkures.

Piedāvāto risinājumu kārtā tiek minēta iespēja dzēst parādus no mājas uzkrājumiem vai pāriet pie tiešiem norēķiniem ar "Rīgas siltums" (bet parāds vienalga būs jāapmaksā).

Leiškalns atzina, ka lēmums par uzkrājumu novirzīšanu parāda apmaksai negarantē, ka nākotnē neparādīsies jauni parādnieki, tomēr dotajā brīdī tas nodrošinātu siltumenerģijas piegādes stabilitāti.

Saskaņā ar RNP datiem, pašlaik par apkuri klienti ir parādā vairāk nekā 10 miljonus eiro, tostarp lielākais vienas mājas parāds ir vairāk nekā 73 tūkstoši eiro.

Lai nodrošinātu apkuri, ir jātiek galā ar parādiem tieši par pēdējo apkures sezonu.

Leiškalns norādīja, ka pagaidām neviena no RNP pārvaldītajām mājām nav pieņēmusi lēmumu par tiešiem norēķiniem ar "Rīgas siltums". Tomēr par šādu iespēju klienti izrāda interesi.

"Rīgas siltums" paziņoja, ka uzņēmums noslēdz līgumus ar visiem saviem siltumenerģijas saņēmējiem ar īpašiem nosacījumiem. Turklāt samaksas kārtība – tiešie maksājumi vai ar namu pārvaldnieka palīdzību – nemaina siltuma iegādes kārtību vai pakalpojuma izmantošanas nosacījumus.

Tādējādi, jebkurā gadījumā, sākoties jaunai sezonai, parādiem par pagājušo sezonu ir jābūt pilnībā dzēstiem.

Ja daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji pieņem lēmumu par tiešiem norēķiniem ar "Rīgas siltumu", tad siltuma piegādes līguma noslēgšanai visā mājā (nevis katrā dzīvoklī atsevišķi) īpašniekiem ir jādeleģē viens pilnvarotais cilvēks, kurš noslēgs līgumu vai pielikumu esošajam līgumam. Atsevišķi ar katru īpašnieku līgums netiks noslēgts.

Tiešiem norēķiniem "Rīgas siltums" gatavos katram īpašniekam rēķinu, par ko nāksies papildus maksāt 2,73 eiro bez PVN.

Ja mājai ir parādi par siltumu, tad dzīvokļu īpašniekiem būs jāvienojas par tā apmaksas kārtību. Piemēram, pieprasīt namu pārvaldniekam aktivizēt darbu ar parādniekiem, izveidot speciālu fondu parādnieku parādu segšanai līdz to piedziņas brīdim, paskaidroja uzņēmumā.

Pašlaik ar mājām-parādniekiem strādā namu pārvaldnieks, taču, izvēloties tiešos maksājumus par siltumu, šo funkciju pildīs "Rīgas siltums".

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, "Rīgas namu pārvaldnieks" 2019. gadā strādāja gandrīz ar 64 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 900 tūkstošu eiro apmērā. Namu pārvaldnieks pilnībā pieder Rīgas domei.

"Rīgas siltums" pērn strādāja ar 148 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 1,3 miljonu eiro apmērā. "Rīgas siltuma" akcionāri ir Rīgas dome (49%), valsts (48,995%), SIA "Enerģijas risinājumi.RIX"  (2%) un AS "Latvenergo" (0,005%).

172
Tagi:
Rīgas namu pārvaldnieks, Rīga
Pēc temata
"Rīgas namu pārvaldnieka" "jaunā slota izslaucīja" krievu valodu
Maksa par apkuri pakāpeniski izputinās Rīgas iedzīvotājus
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Maksa par dzīvokli Rīgā pieaugs
cietums

Pēc iziešanas brīvībā notiesātie vēlas atkal atgriezties cietumā

3
(atjaunots 08:27 05.12.2020)
Pēc soda izciešanas 7% ieslodzīto valstī paliek bez pajumtes un atkal atgriežas cietumos.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Pēc soda izciešanas daudzi iedzīvotāji atkārtoti pastrādā noziegumus, lai nokļūtu atpakaļ cietumā, jo cita mājokļa viņiem nav, Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure atklāja radio Baltkom ēterā.

Viņa konstatēja, ka no 3150 ieslodzītajiem, kuri atbrīvojušies 2019. gadā, 241 cilvēkam (7,6% no kopskaita) nebija deklarētas darba vietas.

"Ar šo problēmu saskaras visas cietumu sistēmas. Daļai ieslodzīto nekad nav bijis pastāvīgas dzīvesvietas brīvībā. Viņi to sen ir zaudējuši un nespēj problēmu atrisināt," uzsvēra Spure.

IVP vadītāja piezīmēja, ka Latvijā nav efektīvas sistēmas bijušo ieslodzīto adaptācijai, tāpēc daudzi brīvībā iznākušie cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas vēlāk atkal pastrādā noziegumus, lai atkal nokļūtu cietumā.

"Tā ir īpaši liela problēma tagad, pandēmijas laikā. Mēs saprotam, ka 241 cilvēks aiziet un viņiem nav jumta virs galvas, nav iztikas līdzekļu. Pirmā doma: varbūt atgriezties cietumā? Tur es esmu savējais, mani tur pieņem, ēdina. Tomēr mūsu cietumi nekādi nespēj izstrādāt konkrētu sistēmu tādu personu atbalstam, lai pēc viņu iziešanas brīvībā samazinātu atkārtotas noziegumu pastrādāšanas risku," viņa pastāstīja.

Saskaņā ar Eurostat datiem, Baltijas valstis ieņem līdera vietas ES ieslodzīto skaita ziņā uz vienu iedzīvotāju: Lietuvā – 232 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Igaunijā – 207, Latvijā 193, taču vidējais skaits ES – 116 ieslodzītie uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Pie tam Latvija nespēj sarūpēt normālus dzīves apstākļus sodu izcietušajiem ieslodzītajiem, lai arī pēdējo desmit gadu laikā viņu skaits ir divkārt samazinājies – no 7 tūkstošiem līdz 3500 cilvēkiem.

Covid-19 pandēmijas laikā situācija ir vēl saasinājusies. 13. novembrī Rīgas Centrālcietumā tika izsludināta karantīna, ko vēlāk pagarināja līdz 14. decembrim – testēšanas gaitā Covid-19 fiksēts 65 ieslodzītajiem un 10 cietuma darbiniekiem.

3
Tagi:
cietums, Latvija
Pēc temata
Valsts kontrole: miljoniem eiro ieslodzīto uzturēšanai tiek tērēti velti
Cik izmaksā viens ieslodzītais Latvijā
Kauns pa visu pasauli: Latvijai varētu likt slēgt cietumu
Rokudzelži

VDD pastāstīja, par ko aizturēti septiņi krievvalodīgie žurnālisti

22
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Valsts drošības dienests sniedza komentārus par kratīšanu un Baltnews un Sputnik autoru aizturēšanu.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Nākamajā dienā pēc kratīšanas, ko VDD organizēja septiņu krievvalodīgo žurnālistu mājās un darba vietās Rīgā, kā arī minēto žurnālistu aizturēšanas, specdienests atskaitījās par veiktajiem izmeklēšanas pasākumiem savā vietnē.

Iepriekš jau vēstīts, ka 3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Visi aizturētie ir starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", kuras ietvaros strādā portāli Baltnews un Sputnik. Patlaban aģentūras juristi cenšas atrisināt minēto situāciju.

VDD informēja, ka procesuālās darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts 2020. gada 16. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta pirmo daļu: par Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju ieviesto vai Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu.

VDD izmeklētājiem radušās aizdomas, ka notikusi saimnieciskā resursa nodošana personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.  

Procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis apjomīgu informācijas kopumu, kas ietver datu nesējus un dokumentus. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu šobrīd atturas.

"VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā," teikts specdienesta paziņojumā.

Iepriekš jau norādīts, ka ES individuālās sankcijas vērstas pret ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu, pati aģentūra sankciju sarakstos nav iekļauta. Baltijas valstis sankcijas interpretē paplašināti un attiecina tās arī uz aģentūru, tomēr Krievijas ĀM jau norādījusi, ka tamlīdzīgs traktējums ir absurds.

22
Tagi:
sankcijas, Sputnik, žurnālists, Drošības dienests
Pēc temata
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Krievijas ĀM asi nosodīja Sputnik un Baltnews žurnālistu aizturēšanu Latvijā