Krišjānis Kariņš

Lai dzīvo latviskā Rīga? Premjerministrs apsveicis ar valdošo partiju uzvaru

35
(atjaunots 22:29 31.08.2020)
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka valdošo partiju uzvara Rīgas domes vēlēšanās nodrošinās galvaspilsētas domes un valsts labu sadarbību.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš pauda prieku par valdošo partiju uzvaru Rīgas domes vēlēšanās, vēsta Rus.lsm.lv.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati, kas tika publicēti pēc vēlētāju balsu skaitīšanas, partiju apvienība "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie" saņēmuši lielāko balsu skaitu – 26,16%. "Jaunā Vienotība" saņēmusi 15,24%, Nacioālās apvienības un Latvijas reģionu apvienības bloks - 9,64% balsu.

Kariņš augstu novērtēja šos sasniegumus un atzīmēja, ka valdošās partijas ir pierādījušas: tās spēj pārliecināt vēlētājus.

Valdošo partiju uzvaru politiķis nosauca par lielisku iespēju koalīcijai strādāt ne tikai valdībā, bet arī Rīgas domē, veidojot sekmīgu pašvaldības sadarbību ar valsti. Ministru prezidents atzīmēja, ka visas rīdzinieku problēmas esot radījis tādas sadarbības trukums. Taču tagad šis šķērslis aizbīdīts malā.

​Jau šodien bloka "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie" līderis Mārtiņš Staķis aicinās uz pārrunām partiju pārstāvjus, kas pārvarējušas 5% slieksni.

Atgādināsim, ka "Saskaņa" Rīgas domes vēlēšanās ieņēmusi otro vietu ar 16,89% rīdzinieku balsu, "Gods kalpot Rīgai!" (GKR) - 7,72%, Latvijas Krievu savienība (LKS) - 6,52%, Jaunā konservatīvā partija - 6,39%.

35
Tagi:
Krišjānis Kariņš, vēlēšanas, Rīgas dome
Pēc temata
Vai Rīga var kļūt latviska? Krievu jautājums galvaspilsētas vēlēšanās
Nacionālais triumfs neizdevās: Latvijas iedzīvotāji vēlas Rīgu ar geju parādi
Čekušins: katrs rīdzinieks ir svarīgs, pat ja viņš nebalso par "Saskaņu"
Latvijas CVK Rīgas domes vēlēšanās ņems vērā balsis no neapzīmogotajām aploksnēm

Vasarā Latvijā valdīs cikloni: tveice atcelta

6
(atjaunots 17:09 16.05.2021)
Vasarā Baltijas valstis nemocīs nogurdinosā tveice, kas, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, klās Dienvideiropu. Latviju, Lietuvu un Igauniju gaida vēsums un lietus.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Amerikāņu kompānijas "AccuWeather" meteorologu prognozes liecina, ka vasarā Baltijas valstis, Skandināvija un Polija nonāks ciklonu varā, tāpēc karstums nav sagaidāms, vēsta Mixnews.lv.

Laikā, kad Dienvideiropa cietīs no sausuma, cikloni ziemeļos bloķēs siltā gaisa plūsmas no dienvidiem un nesīs lielu daudzumu nokrišņu.

Meitenes bauda silto laiku Kopenhāgenā
© REUTERS / Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centrs Latvijā maijā un jūnijā sola nepavisam ne vasarīgas temperatūras, bieži vien – zem šiem mēnešiem atbilstošās normas. Tuvāko divu nedēļu laikā sagaidāms bagātīgs lietus. Jūlijā nokrišņu daudzums atbildīs ilggadējam vidējam rādītājam.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs nesniedz nekādas optimistiskās prognozes. Tā speciālisti uzskata, ka jūnijs būs daudz vēsāks nekā pērn, toties jūlijs, iespējams, būs siltāks.

Atgādinasim, ka no šīsdienas Latvijā sākas peldsezona. Tomēr iedzīvotājus brīdina: būtu vērts pagaidīt, līdz ūdens temperatūra tilpēs pacelsies vismaz līdz +18 grādiem.

6
Tagi:
laiks, klimats
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Meteoroloģe: ziema Latvijā kļūs īsāka
Katastrofāls megacunami: pie kā novedīs ledāju kušana Aļaskā
Sasilšanai beigas? Zinātnieks pastāstīja, kas notiek ar Golfa straumi

Mājokļa noma Latvijā pandēmijas laikā: mainījušas cenas, kas gaidāms nākotnē

11
(atjaunots 15:06 16.05.2021)
Īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%, jaunceltnēs – par 19%.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Covid-19 pandēmijas laikā dzīvokļu īres maksa jaunceltnēs kritusies par 19%, paziņoja pakalpojumu sniedzējs nekustamo īpašumu jomā – uzņēmums "Colliers". Dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pandēmijas sākumā pieauga par 65%, vēsta Тvnet.lv.

Uzņēmuma direktora vietniece Agija Vērdiņa pastāstīja, īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%.

Vidējais īres maksas apmērs jaunceltnēs sastāda 12,2 eiro par kvadrātmetru mēnesī, dažkārt var sasniegt 15 eiro par kvadrātmetru. Vidējā īres maksa renovētajās mājās – 9,4 eiro par kvadrātmetru, citās mājās – 7,4 eiro par kvadrātmetru.

Kopumā 11% nomas tirgū piedāvāto dzīvokļu atrodas jaunceltnēs, 54% - renovētajās majās, 34% - citās mājās.

Pēc Covid-19 pandēmijas sākuma dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pieaudzis par 65%, jo tūristu plūsmas sarukuma un īstermiņa tirgū iepriekš bijušo dzīvokļu cenu pieauguma tempu lejupslīdes dēļ tie tiek piedāvāti ilgtermiņā nomai. Tomēr šogad piedāvājums krities, atzīmēja Vērdiņa.

Pērn Rīgā uzbūvētas tikai divas nomas ēkas. Patlaban Rīgā ir apmēram 175 mājas ar aptuven 5500 iznomājamiem dzīvokļiem.

Iepriekš SEB banka organizēja aptauju jautājumā par iedzīvotāju cerībām uz mājokļu cenām. Vairāk nekā 42% respondentu gaida nekustamo īpašumu cenu pieaugumu šogad. Un cenu krišanos cer tikai 14,5% respondentu, 25,4% prognozē stabilitāti.

SEB bankas ekonomists Gatis Gašpuitis, komentējot aptaujas rezultātus, atzīmēja, ka Covid-19 pandēmijas radītā krīze nav tik smaga, kā bija gaidīts, turklāt daudzu iedzīvotāju finansiālais stāvoklis pēdējos gados pat uzlabojies. Nekāda "burbuļa" nekustamo īpašumu tirgū nav, un mājokļu cenu krišanās nav sagaidāma.

11
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija
Pēc temata
Latvijā sadārdzināsies nekustamo īpašumu darījumi: kā to ietekmēs jaunā apdrošināšana
Covid-19 būtiski ietekmē ofisa telpu tirgu Latvijā
Kapi mājas vietā: Valsts kontrole pieķērusi Rīgas domi nevīžībā
Dzīvokļu cenas sērijveida mājās turpina pieaugt