Latvijas karte spoguļattēlā. Foto no arhīva

Ķēdes reakcija: arvien vairāk pašvaldību vēršas tiesā pret novadu reformu

20
(atjaunots 11:06 29.08.2020)
Salas novads kļuvis par vēl vienu pašvaldību, kura vērsās Satversmes tiesā ar sūdzību pret administratīvi teritoriālo reformu. Tādējādi, kopējais pašvaldību skaits, kuras vērsušās tiesā, sasniedzis jau 5. Gaidāms, ka prasību skaits turpinās pieaugt.

RĪGA, 29. augusts – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pēc asajām debatēm no 2019. gada rudens līdz 2020. gada vasarai, Saeima ar valdības koalīcijas balsu vairākumu, beidzot, apstiprināja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Tajā teikts, ka 119 pašvaldību vietā no nākamā gada Latvijā paliks vien 37. Opozīcijas protesti Saeimā (sevišķi skaļi pret valdības ierosināto scenāriju uzstājās Zaļu un zemnieku savienības deputāti, kuriem reģionos ir vislielākais atbalsts) ne pie kā nenoveda. Koalīcijas deputātu vairākums nobalsoja par reformu.

Daļa pašvaldību vērsās pie prezidenta ar lūgumu neizsludināt likumu, taču neveiksmīgi. Reģionu lūgumos prezidents neieklausījās. Un tad pašvaldības vērsās Satversmes tiesā.

Augusta sākumā Satversmes tiesa saņēma prasības no Ikšķiles un Limbažu novadiem. Ikšķiles novads protestē pret Tīnūžu pagasta un pašas Ikšķiles pilsētas teritorijas iekļaušanas Ogres novada sastāvā. Arī Limbažos ir neapmierināti ar gaidāmo sava esošā novada robežu pārdalīšanu – nevēlas atdot topošajam Saulkrastu novadam savu esošo Skultes pagastu.

Augusta vidū sūdzību Satversmes tiesai nosūtīja Carnikavas novada pašvaldība. Saskaņā ar pašvaldības pārstāvja sniegto informāciju, faktiskā Carnikavas novada iekļaušana topošā Ādažu novada sastāvā notikusi ar Satversmes un pašvaldības darbu principu pārkāpumiem, kas ir iekļauti Eiropas Vietējo pašvaldību hartas sastāvā. Lēmums par Carnikavas pašvaldības pievienošanu Ādažu pašvaldībai bija pašmērķis un tika pieņemts bez iespējamo šīs apvienošanas seku novērtējuma un bez pienācīgām konsultācijām ar pašu pašvaldību.

Par to, ka reformas autori – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija – ignorēja gan pašvaldību iedzīvotāju, gan vadītāju viedokļus, sūdzējās arī citi novadi un pagasti. Pareizāk sakot, viņu viedokļi tika uzklausīti, taču nekādu efektu tas nedeva.

Ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbībām un Saeimas pieņemto likumu par reformu augustā tiesā vērsās arī Inčukalna pašvaldība.

Un te tiesas pieņemtajām prasībām pievienojās sūdzība no Salas novada. Pašvaldībā uzskata, ka viņus prettiesiski pievieno Jēkabpils novadam. Lēmums pieņemts, neņemot vērā novada iedzīvotāju domas. Tas neatbilst arī Satversmei un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, uzskata novadā. Satversmes tiesa pieņēma lēmumu uzsākt lietu par Salas novada sūdzību.

Ņemot vērā, ka ar lūgumu neizsludināt likumu par administratīvo reformu pie prezidenta vērsās 48 Latvijas pašvaldību pārstāvji, var sagaidīt, ka šādu prasību skaits pieaugs. Taču pagaidām situācija attīstās pilnā atbilstībā ar to prognozi, kuru augusta sākumā izteica Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, atbildot uz jautājumu par to, kuras pašvaldības varētu vērsties pēc aizsardzības Satversmes tiesā: "…Pašvaldības, katrai vērtējot savu situāciju, pieņemt lēmumu par vēršanos Satversmes tiesā. Limbaži – bija, tagad – Ikšķile… Pēc tam Salacgrīva, Carnikava, Varakļāni, Kandava, Inčukalns, bet, varbūt, vēl kaut kāds novads, kur jau publiski tika paziņots par to, ka viņu intereses nav ievērotas, un neatbilst Satversmei."

20
Tagi:
novadu reforma
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Novadu reforma ir sašķēlusi Latviju: kur ar Pūces projektu ir neapmierināti visvairāk
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Suiti pret reformu: Alsungas novads nav gatavs apvienoties
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

14
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

14
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

45
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

45
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%
Rīga

Nelabvēlīga situācija: EK iekļāvusi Latviju starp valstīm, ko nav ieteicams apmeklēt

0
(atjaunots 08:06 27.01.2021)
Covid-19 izplatības fonā Eiropas Komisija iekļāvusi sarakstā 10 valstis, ko nav ieteicams apmeklēt, ņemot vērā infekcijas gadījumu skaitu diennaktī.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. Eiropas Komisija ieteikusi Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem atturēties no braucieniem uz 10 ES valstīm, ņemot vērā augsto koronavīrusa infekcijas risku, stāsta "Rossijskaja gazeta".

Ziņots, ka EK iesaka neampeklēt Latviju, Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Slovēniju, Slovākiju, Kipru, Maltu, Portugāli un Nīderlandi.

ES komisāre Ilva Johansone paskaidroja, ka valstu saraksta sastādīšanai ņemts vērā saslimušo skaits, tāpēc tajā iekļautas valstis, kurās Covid-19 jauno gadījumu skaita pieaugums diennaktī divu nedēļu laikā sasniedz 500 un vairāk uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šādas valstis tiek uzskatītas par valstīm ar augstu inficēšanās risku.

Ja braucienu uz valsti no minētā saraksta atlikt nav iespējams, EK iesaka nodot analīzes Covid-19 testam un pēc atgriešanās pāriet pie pašizolācijas uz 14 dienām.

Iepriekš vēstīts, ka aizvadītās nedēļas laikā 24 pasažieriem liegta iebraukšana Rīgā – viņiem nebija negatīva Covid-19 testa. Tas jāveic ne vairāk kā 72 stundu laikā pirms iesēšanās lidmašīnā. Civilās aviācijas aģentūra iepriekš brīdināja pārvadātājus par to, ka pasažieriem jāuzrāda izziņa par polimerācijas ķēdes reakcijas (PĶR) testa rezultātiem. Lidosta informēja pārvadātājus, ka pirms sēšanās lidmašīnā viņu pienākums ir pārbaudīt konkrētā tipa testu katram pasažierim.

Pasažieriem, kuri izslimojuši koronovīrusa infekciju triju pēdējo mēnešu laikā, jāsaņem ārsta izziņa par to, ka viņi vairs nav infekcijas pārnēsātāji.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Komisija
Pēc temata
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Cipule: slimnīcās nokļūst visi, kam vajadzīga hospitalizācija
Vai drīkst iziet uzpīpēt pie mājas: policijas šefs stāsta par "komandanta stundu"
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas