Konstantīns Čekušins

Čekušins: katrs rīdzinieks ir svarīgs, pat ja viņš nebalso par "Saskaņu"

17
(atjaunots 09:02 28.08.2020)
"Saskaņai" nav "sarkano līniju" – partija ir gatava kopīgiem spēkiem strādāt ar konkurentiem, jo ciena aiz viņiem stāvošo rīdzinieku viedokli, paziņoja Rīgas mēra kandidāts Konstantīns Čekušins.

RĪGA, 28. augusts – Sputnik. Konstantīns Čekušins, Rīgas mēra kandidāts no partijas "Saskaņa", ir pazīstams vien 9% galvaspilsētas iedzīvotāju, liecina Tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS aptauja. Centra vadītājs Arnis Kaktiņš atzīmē, ka tas ir zemākais rezultāts starp politiskajiem spēkiem, kuriem ir iespēja iekļūt domē. Turklāt 40% aptaujāto nevēlas redzēt partiju "Saskaņa" topošās koalīcijas sastāvā Rīgas domē.

"Saskaņas" reitings Rīgā krīt pēc vesela iemeslu kompleksa, paziņoja Sputnik Latvija pats Čekušins.

"Daudzi rīdzinieki joprojām nevar tikt skaidrībā, kas notiek pilsētā. Cilvēki ir pieraduši, ka "Saskaņa" ir pie varas, tomēr jau pusotru gadu tas tā nav. Pilsētnieki redz, ka daudzās vietās apstājies remonts, galvaspilsētā nekas nenotiek, un pēc inerces uzskata, ka tajā vainīga ir "Saskaņa"," sacīja Čekušins.

Pēc viņa teiktā, zināmas balsis atņem sev speciāli vēlēšanām izveidotas partijas, kuru vienīgā pastāvēšanas jēga ir nozagt "Saskaņai" vienu divus procentus vēlētāju balsu.

"Jebkurā demokrātiskā sabiedrībā partija, kura ilgi atrodas pie varas, zaudē daļu vēlētāju. Cilvēki vēlas paskatīties, ko spēj piedāvāt citi spēki. Kad tu daudz strādā – pieļauj kļūdas un ne visur paspēj visu izdarīt, taču neapmierinātība ar to uzkrājas," paskaidroja Čekušins.

Tāpat viņš aicināja ņemt vērā, ka šoreiz uz vēlēšanām Rīgā "Saskaņa" iet patstāvīgi, bez koalīcijas ar "Gods kalpot Rīgai".

"Visi procesi ir absolūti likumsakarīgi, un mums vienkārši ir jācenšas strādāt labāk. "Saskaņas" vērtības nav mainījušas. Vēlētājiem nevajadzētu aizmirst, ka 10 gadu laikā tika izdarīts daudz laba," atzīmēja Rīgas mēra kandidāts.

Viņš pastāstīja, ka partiju atstāj bez komunikācijas līdzekļiem ar vēlētājiem.

"Nestrādā Pirmais Baltijas kanāls, kuru skatījās liels skaits Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju. Pie tam pastiprinājusies propaganda pret "Saskaņu" no varas partijām. Jau atklāti tiek paziņots, ka viņu mērķis ir aizvākt "Saskaņu": viņi cīnās nevis par rīdziniekiem, bet gan pret mūsu partiju. Taču tas nekādā veidā neizmainīs pilsētu un nenovedīs pie laba," uzsvēra Čekušins.

Čekušins atzīmēja, ka, atšķirībā no varas partijām, "Saskaņai" nekad nav bijis "sarkano līniju".

"Es uzskatu, ka tā ir necieņa pret vēlētājiem. Svarīgs ir katrs pilsētas iedzīvotājs, pat ja viņš nebalso par mums. Diemžēl, koalīcijas partijas Saeimā ļoti cenšas iezīmēt tās "sarkanās līnijas", tādējādi izrādot absolūtu necieņu pret vēlētāja gribu. Tas ir strupceļš un nepareizs ceļš," paziņoja Čekušins.

Rīgas domes vēlēšanas notiek sestdien, 29. augustā, taču iecirkņi noteiktās stundās strādā jau kopš 26. augusta. CVK piereģistrēja dalībai vēlēšanās 15 partiju un partiju apvienību sarakstus.

Чекушин: каждый рижанин важен, даже если он не голосует за "Согласие"
17
Tagi:
Čekušins, vēlēšanas, Rīgas dome
Pēc temata
Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem
Priekšvēlēšanu aģitācijai atvēlēts jau miljons: kādas partijas iztērējušas lielākas summas
Latviešu politologs salīdzināja Rīgas vēlēšanas ar skaistuma konkursu
Vai Rīga var kļūt latviska? Krievu jautājums galvaspilsētas vēlēšanās
Artis Pabriks

"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā": Artis Pabriks "uzbraucis" bankām

14
(atjaunots 18:33 23.09.2020)
Latvijas aizsardzības ministrs pēkšņi norūpējies par valsts finanšu sektora problēmu un pieprasīja pārtraukt spiedienu, ko jūt banku iebiedētie klienti.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Sarežģītais stāvoklis Latvijas finanšu sektorā, kas radies banku sistēmas "kapitālremonta" rezultātā, šķiet, satraucis ne tikai nozares speciālistus, bet arī varas pārstāvjus.

Piemēram, aizsardzības ministrs Artis Pabriks asi kritizēja banku nesamērīgās prasības.

"Ir pēdējais laiks visiem atzīt, ka prasības banku klientiem ir pārmērīgas un nesaprātīgas. Ieviestas, aizsedzoties ar drošības jautājumiem," Pabriks ar sašutumu klāstīja savā lapā Twitter.

​Tomēr sociālo tīklu lietotāji Pabrika aizbildniecisko žestu novērtēja atšķirīgi – daži atbalstīja politiķa sašutumu cits ironiski atzīmēja, ka bez nopietniem valdības lēmumiem tie ir tikai tukši vārdi.

"Starp citu, šo prasību tiešās sekas ir lielas sabiedrības daļas iedzīšana ātro kredītu lamatās un ātro kredītu nozares uzplaukums kā tāds. Jo, kad pēkšņi banka nekreditē vairs pat gludekļa iegādi – ko gan cilvēkam iesākt?" bija sašutis pazīstamais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks.

​Viens no komentētājiem atgādināja, ka kredītu trūkuma dēļ reģionos nav iespējams izdzīvot.

"Tieši tā! Bankas reģionos nefinansē ne mājokļa rekonstrukcijas, ne jaunas būvniecības, tikai iegādi, vēl pie tam banka, kuru mēs visi Latvija kopīgi pēdējo izglābām! Kā reģionos dzīvot? Viens ceļš – uz Rīgu... ļoti skumji..." konstatēja Edgars Kaļva.

​"Neticu, ka jūs pats pēkšņi tā izdomājāt, izklausās pēc partijas sponsoru lūguma," politiķi par spēlēm aizdomās tur Misters Futbols.

​"Un kas ir vainīgs? MK un Saeima! Skatoties budžetu, sapratāt, ka nauda garām iet, jo LV iedzīvotāji kontus atvēra LT un EE? Regulējumu vajadzēja, bet kā parasti Latvijā notiek - pārspīlēja ar īstenošanu," ironizēja rilekta.

​"Un banku lobijs , kas ierobežo skaidru naudu, tikpat nesamērīgs un nelikumīgs," autoru atbalstīja lasītājs ar lietotājvārdu "Patiesība ir tur ārā".

​Komentētāji droši kritizēja politiķi par bezdarbību.

"Teica Artis, pamostoties rapšu laukā, kas bija viņa partijas biedru a/parts..." atgādināja Juris Lipsnis.

​"Kapteinis Acīmredzamais no miesas un asinīm," sarkastiski konstatēja cits komentētājs.

​"Es to atzinu pirms gada. Visi atzīs, un? Dzīvos ar atziņu? It kā jau tāpēc ir Saeima un valdība, lai ar atziņām kaut ko arī iesāktu," neapmierināts atzīmēja Kaspars.

​"Vai kāds vēl atceras "pelēko sarakstu" un Krišjāņa Kariņa satraukumu par LV iekļaušanu tajā?" ar izsmieklu apjautājās Arvis Villa.

​"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā ko paši sadaram, mazohistiski šaujot sev visās iespējamās vietās," uz pārmetumu attrauca aizsardzības ministrs.

​Atgādināsim, ka Latvijā pilnā sparā rit finanšu sektora "kapitālremonts" ar mērķi novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Tas sākās 2018. gadā, kad komisijas Moneyval eksperti publicēja ziņojumu par pārkāpumiem Latvijas finanšu sektorā un norādīja: ja valsts nelabosies, tā nokļūs "pelēkajā sarakstā", kas ļoti negatīvi ietekmēs tās ekonomiku.

Represiju giljotīna sāka darbu pilnā sparā, taču kontrolējošās struktūras pieprasa aizvien jaunus upurus. Ārvalstnieki jau ir aizgājuši, tāpēc bez darba palikušie finanšu uzraugi sāka bloķēt vietējo uzņēmēju un vienkāršu iedzīvotāju kontus.

14
Tagi:
Artis Pabriks, bankas, Latvija
Pēc temata
Simtiem dosjē lappušu: kā pārbauda ABLV noguldītājus un vai viņiem atgriezīs naudu
Atlaižu nebūs: bankas nav gatavas atbalstīt uzņēmējus no Baltkrievijas
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Armens Gasparjans

Gaidāmas atklāsmes: Gasparjans pasmējās par britu projektu 9. Maija pētīšanai Latvijā

12
(atjaunots 18:20 23.09.2020)
Latvijas valdība pieticīgi noklusēja, ka viņiem ir 16. marts – daudz nopietnāks objekts britu zinātnieku pētījumiem. Tur viņiem būtu brīvas rokas fantāzijai un savdabīgai mitoloģijai.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Londonas Universitātes koledžas Slāvu un un Austrumeiropas pētījumu skola (SSEES, University College London) uzaicinājusi Latvijas iedzīvotājus piedalīties projektā "Padomju mitoloģija atceres pasākumos un rituālos mūsdienu Latvijā".

Paskaidrots, ka pētījuma galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju viedokli par padomju pagātni, kā arī savākt informāciju par viņu atmiņām un piedalīšanos ar padomju mantojumu saistītajos mūsdienu sociālajos rituālos un piemiņas praksēs". Potenciālos respondentus brīdina par vēlmi saņemt atbildes uz jautājumiem par personisko emocionālo saikni ar Uzvaras dienas svētkiem (9. maiju), kā arī attieksmi pret padomju pagātni un padomju mītiem.

KF Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Vēsturnieks un publicists Armens Gasparjans sarunā ar Sputnik Latvija atzina, ka minētais projekta mērķis viņam šķiet dīvains.

"Lielbritānijā ir papilnam nopietnu avotu par to, ko 9. Maijs nozīmē Padomju Savienībā vai Krievijā dzimušiem un augušiem cilvēkiem. Ko tur lieku reizi pētīt? Ja runa ir par jaunu mītu konstruēšanu, tad viņiem vajadzētu pētīt nevis 9. Maiju, bet gan 16. martu – SS latviešu leģiona dibināšanas dienu. Lūk, kur ir brīvas rokas, nevaldāmas fantāžijas lidojums un mitoloģija tās pirmatnīgajā veidā," ironiski konstatēja Gasparjans.

Eksperts pa jokam pieļāva, ka Latvijas varasvīri pieticīgi noklusējuši, ka viņiem ir nopietnāks datums, ko pētīt britu zinātniekiem.

"Viņiem nāksies pētīt 9.Maiju, jo Otrā pasaules kara vēsturi viņi zina slikti, izņemot izsēšanos Normandijā un Britānijas aizsardzību... Domāju, mūs gaida liels skaits interesantu atklāsmju, tomēr diezin vai mēs tās novērtēsim kā kaut ko jaunu, jo gadu gaitā daudz ko jau esam dzirdējuši no britiem par Otro pasaules karu," piebilda Gasparjans.

Šogad 9. Maija svētki Latvijā bija ierobežoti, ņemot vērā koronavīrusa izplatības ierobežošanai ieviestā ārkārtējā stāvokļa pasākumus. Grupu pulcēšanās bija aizliegta, tāpēc tradicionālie 9. Maija svētki Uzvaras parkā nenotika. Tomēr cilvēki varēja nolikt ziedus pie pieminekļa. 9. maijā Uzvaras parkā ieradās desmitiem tūkstošu cilvēku, lai godinātu Lielajā Tēvijas karā bojāgājušo varoņu piemiņu.

Нас ждет немало откровений: Гаспарян высмеял британский проект по изучению 9 Мая в Латвии
12
Tagi:
Armens Gasparjans, Uzvaras diena, Latvija, Lielbritānija
Pēc temata
Gasparjans: Latvija cītīgi kalpoja nacismam, bet tagad "māca" Krievijai vēsturi
Gasparjans: Krievijas sankcijas atņems Latvijai vēlmi apspļaudīt padomju karavīru kapus
Gasparjans pastāstīja, kā "nacionālistiskās pabiras" Latvijā tracina padomju forma
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu