Konstantīns Čekušins

Čekušins: katrs rīdzinieks ir svarīgs, pat ja viņš nebalso par "Saskaņu"

19
(atjaunots 09:02 28.08.2020)
"Saskaņai" nav "sarkano līniju" – partija ir gatava kopīgiem spēkiem strādāt ar konkurentiem, jo ciena aiz viņiem stāvošo rīdzinieku viedokli, paziņoja Rīgas mēra kandidāts Konstantīns Čekušins.

RĪGA, 28. augusts – Sputnik. Konstantīns Čekušins, Rīgas mēra kandidāts no partijas "Saskaņa", ir pazīstams vien 9% galvaspilsētas iedzīvotāju, liecina Tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS aptauja. Centra vadītājs Arnis Kaktiņš atzīmē, ka tas ir zemākais rezultāts starp politiskajiem spēkiem, kuriem ir iespēja iekļūt domē. Turklāt 40% aptaujāto nevēlas redzēt partiju "Saskaņa" topošās koalīcijas sastāvā Rīgas domē.

"Saskaņas" reitings Rīgā krīt pēc vesela iemeslu kompleksa, paziņoja Sputnik Latvija pats Čekušins.

"Daudzi rīdzinieki joprojām nevar tikt skaidrībā, kas notiek pilsētā. Cilvēki ir pieraduši, ka "Saskaņa" ir pie varas, tomēr jau pusotru gadu tas tā nav. Pilsētnieki redz, ka daudzās vietās apstājies remonts, galvaspilsētā nekas nenotiek, un pēc inerces uzskata, ka tajā vainīga ir "Saskaņa"," sacīja Čekušins.

Pēc viņa teiktā, zināmas balsis atņem sev speciāli vēlēšanām izveidotas partijas, kuru vienīgā pastāvēšanas jēga ir nozagt "Saskaņai" vienu divus procentus vēlētāju balsu.

"Jebkurā demokrātiskā sabiedrībā partija, kura ilgi atrodas pie varas, zaudē daļu vēlētāju. Cilvēki vēlas paskatīties, ko spēj piedāvāt citi spēki. Kad tu daudz strādā – pieļauj kļūdas un ne visur paspēj visu izdarīt, taču neapmierinātība ar to uzkrājas," paskaidroja Čekušins.

Tāpat viņš aicināja ņemt vērā, ka šoreiz uz vēlēšanām Rīgā "Saskaņa" iet patstāvīgi, bez koalīcijas ar "Gods kalpot Rīgai".

"Visi procesi ir absolūti likumsakarīgi, un mums vienkārši ir jācenšas strādāt labāk. "Saskaņas" vērtības nav mainījušas. Vēlētājiem nevajadzētu aizmirst, ka 10 gadu laikā tika izdarīts daudz laba," atzīmēja Rīgas mēra kandidāts.

Viņš pastāstīja, ka partiju atstāj bez komunikācijas līdzekļiem ar vēlētājiem.

"Nestrādā Pirmais Baltijas kanāls, kuru skatījās liels skaits Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju. Pie tam pastiprinājusies propaganda pret "Saskaņu" no varas partijām. Jau atklāti tiek paziņots, ka viņu mērķis ir aizvākt "Saskaņu": viņi cīnās nevis par rīdziniekiem, bet gan pret mūsu partiju. Taču tas nekādā veidā neizmainīs pilsētu un nenovedīs pie laba," uzsvēra Čekušins.

Čekušins atzīmēja, ka, atšķirībā no varas partijām, "Saskaņai" nekad nav bijis "sarkano līniju".

"Es uzskatu, ka tā ir necieņa pret vēlētājiem. Svarīgs ir katrs pilsētas iedzīvotājs, pat ja viņš nebalso par mums. Diemžēl, koalīcijas partijas Saeimā ļoti cenšas iezīmēt tās "sarkanās līnijas", tādējādi izrādot absolūtu necieņu pret vēlētāja gribu. Tas ir strupceļš un nepareizs ceļš," paziņoja Čekušins.

Rīgas domes vēlēšanas notiek sestdien, 29. augustā, taču iecirkņi noteiktās stundās strādā jau kopš 26. augusta. CVK piereģistrēja dalībai vēlēšanās 15 partiju un partiju apvienību sarakstus.

Чекушин: каждый рижанин важен, даже если он не голосует за "Согласие"
19
Tagi:
Čekušins, vēlēšanas, Rīgas dome
Pēc temata
Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem
Priekšvēlēšanu aģitācijai atvēlēts jau miljons: kādas partijas iztērējušas lielākas summas
Latviešu politologs salīdzināja Rīgas vēlēšanas ar skaistuma konkursu
Vai Rīga var kļūt latviska? Krievu jautājums galvaspilsētas vēlēšanās
Sistēmas jaunā koronavīrusa noteikšanai, foto no arhīva

Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem

9
(atjaunots 17:22 01.12.2020)
Jaunais Latvijā izstrādātais koronavīrusa noteikšanas ātrais tests ļaus noteikt rezultātu 15-30 minūšu laikā, tā precizitāti izstrādāji novērtēja ar 90%.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijā izstrādāti koronavīrusa ātrie testi, to precizitāte sastāda aptuveni 90%, taču to ražošana pagaidām nav uzsākta, vēsta telekanāla TV3 raidījums "900 sekundes".

Covid-19 siekalu testus izstrādāja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskā institūta laboratorijā pusgada garumā, pastāstīja ārsts Aigars Reinis. Viņš paskaidroja, ka šobrīd izmantotie Covid-19 testi atklāj vīrusa RNS, savukārt ātrie testi darbojas pēc cita principa.

"Šajā gadījumā tiek meklēti virsmas antigēns. Speciāli marķieri, molekulas, kas atrodas uz vīrusa virsmas, kas ir pietiekoši specifiski atpazīšanai un līdz ar to viņu atradne ļaus secināt – ir vīruss materiālā vai nav," paskaidroja Reinis.

Jaunā testa rezultātu varēs uzzināt 15-30 minūšu laikā.

Viņš pagaidām nenosauca precīzu jauno testu validācijas procesa noslēguma termiņu.

"Skaidrs, ka mūsu slimnīca ir tikai izmēģinājumu bāze šīm jaunajām tehnoloģijām. Apgādāsim, tiklīdz būs komercpartneri, jo paši jau neko neražosim," pastāstīja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas klīnikas vadītājs Valdis Pīrāgs.

Ja viss noritēs pēc plāna, tad jau pēc četriem mēnešiem varēs uzsākt testu ražošanu. Uzņēmēji jau izrādījuši interesi par to ražošanu, taču tā nevar tikt uzsākta pirms klīnisko izmēģinājumu beigām.

9
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Izolāciju varēs pārtraukt bez testiem: Latvijā jauni noteikumi ar Covid-19 inficētajiem
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Pirmais sniegs Rīgā, foto no arhīva

Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus

13
(atjaunots 17:08 01.12.2020)
Oficiāla lēmuma vēl nav, taču jau ir skaidrs, ka ārkārtējās situācijas režīms, turklāt ar pastiprinātiem ierobežojumiem, tiks pagarināts vismaz līdz 11. janvārim.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pēc tam, kad Latvijas prezidents Egils Levits 30. novembrī tikās ar premjerministru Krišjāni Kariņu un Saeimas spīkeri Ināru Mūrnieci, kļuva skaidrs: varasiestādes atbalsta lēmumu par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu un ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu pastiprināšanu līdz nākamā gada 11. janvārim. Papildu ierobežojošo pasākumu kārtā piedāvāts pagarināt ziemas brīvlaiku 1.-4. klašu skolēniem (attiecīgi, par vienu nedēļu tiks pagarināts mācību gads maijā-jūnijā).

Situācija ar koronavīurusu Beļģijā, foto no arhīva
© Sputnik / Тьерри Монасс

Tāpat stingrāki ierobežojumi skars pulcēšanos un publiskus pasākumus, iespējams, atkal tiks ieviests aizliegums tirdzniecības centru un veikalu darbam brīvdienās – atstās tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecību. Var tikt ieviestas izmaiņas robežas šķērsošanas kārtībā. Un galvenais, premjers uzstāj uz masveida Covid-19 testēšanas sarīkošanu, tostarp to cilvēku vidū, kuriem nav nekādu saslimšanas simptomu. Par testēšanas kārtību pagaidām netiek stāstīts plašāk.

Komentējot gaidāmo karantīnas pasākumu pastiprināšanu, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece sacīja, ka esošie ierobežojumi nesamazina Covid-19 izplatību. Taču parlamenta priekšsēdētāja atzīmēja, ka stingrāki ierobežojumi ir jāievieš kopā ar atbalsta pasākumiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka galīgais lēmums tiks pieņemts otrdien, valdības sēdē, tomēr viņš uzsvēra: "Tas, ko es piedāvāju, jau ir stingrāk par režīmu, kas bija pavasarī. Vienīgā atšķirība ar pilnīgu slēgšanu būtu tā, ka nedēļas vidū veikali būs vaļā. Tagad piedāvājums ir pat stingrāks nekā pavasarī."

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka papildu ierobežojumi tiks pieņemti uz jau ieviesto pamata, kas ir ieviesti reģionos ar vislielāko infekcijas izplatību. Turklāt otrdien valdības sēdē, kā tiek cerēts, tiks prezentēts gaidāmās iedzīvotāju vakcinācijas plāns pret Covid-19. Veselības ministre apsolīja, ka tā būs nebijuša mēroga, lieluma un ātruma vakcinācijas akcija.

Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Un par ekonomiskā atbalsta pasākumiem runājot. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs paziņoja, ka valdība grasās apzināti palielināt uzņēmumiem paredzētās palīdzības apmēru. Tostarp 30. novembra koalīcijas padomes sēdē tika pieņemts lēmums, ka subsīdijas apgrozījuma līdzekļiem varēs saņemt visi uzņēmumi, kuru apgrozījums novembrī, salīdzinājumā ar trim pēdējiem mēnešiem, samazinājies vairāk nekā par 20%. Šis pats kritērijs – apgrozījuma kritums par 20% – tiks ieviests uzņēmumiem, kuri pretendē uz dīkstāves pabalstiem. Tāpat dīkstāves pabalsti kļūs pieejami arī pašnodarbinātām personām, kā arī tiem, kas strādā ar patentmaksu. Dīkstāves pabalsta apmēru patenta maksātājiem plānots palielināt no 330 līdz 400 eiro. No valdības pārstāvju puses izskanējuši pat paziņojumi, ka ir vērts padomāt par beznosacījumu atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Ja par ekonomiskā atbalsta pasākumiem koalīcijai, spriežot pēc visa, ir vairāk vai mazāk izteikts konsenss, tad attiecībā uz gaidāmajiem karantīnas pasākumiem tā nav. Tātad, ko būs atļauts, bet ko nebūs atļauts darīt valsts iedzīvotājiem, un cik ilgu laiku – tas tiks lemts diskusiju laikā valdības sēdē.

13
Tagi:
Latvija, koronavīruss, valdība, ārkārtējā situācija
Pēc temata
Kariņš aicināja Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos vienam pie otra
Naudas, vairāk naudas! Kāpēc Latvijas aizsardzības ministrs ceļ trauksmi Covid-19 dēļ
Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām