Modes muzejs Rīgā, foto no arhīva

"Bomžu pilsēta": rīdziniekus šokē jaunais lietoto apģērbu veikals

221
(atjaunots 17:02 27.08.2020)
Divu stāvu pasaules zīmola United Colors of Benetton veikala vietā Rīgā parādījies kārtējais lietoto apģērbu veikals – rīdziniekus šī tendence, šķiet, neiepriecināja.

RĪGA, 27. augusts – Sputnik. Tagad Rīgas centrālajā Krišjāņa Barona ielā slavenā zīmola United Colors of Benetton jaunākās kolekcijas vietā varēs nopirkt vintāžas apģērbus. Rīdzinieku domas šajā sakarā dalās – vieni apgalvo, ka galvaspilsēta vienkārši ir modernās filozofijas Zero Waste trendā, savukārt citi uzskata, ka lieta slēpjas tautas trūcīgumā.

Par to, ka slavenā United Colors of Benetton vietā plānots atvērt, visticamāk, Rīgā jau ne mazāk slaveno lietoto apģērbu veikalu Kilomax, ziņo krāsainie sludinājumi skatlogos. Kārtējā lietoto apģērbu veikala (viens Kilomax veikals atrodas netālu, Brīvības ielā, un otrs Vaļņu ielā, Vecrīgā – red. piez.) parādīšanās izraisīja aktīvu diskusiju sociālajos tīklos.

"Šis ir reāls fcuk- Benetton vietā būs 2stāvīgs humpalu veikals. Quo vadis, Rīgas centrs?" centās atrast piedienīgus vārdus sava sašutuma paušanai Jānis (FCUK – britu firmas French Connection tirdzniecības zīmols).

​"Draugi, mums ir ar ko lepoties: Rīga ir pasaules humpalu galvaspilsēta. P.s. Tādu humpalu skaitu pilsētas centrālajās ielās neesmu redzējis nekur citur pasaulē," pauda sašutumu Ivans.

​"Pilsēta cilvēkiem, nudien!" sarkastiski komentēja ziņu Kristaps.

​"Skarba realitāte attiecībā uz iedzīvotāju skaitu. Tas pastāvīgi samazinās, pircēju kļūst ar vien mazāk un veikals kļūst par dārgu fasādi, kuru likumsakarīgi agrāk vai vēlāk īpašnieki likvidē," rezumē Gunārs.

​"Un man likās, ka Benetton tur būs no matter what .... Tāds kā ēras noslēgums bezmaz," pauž šoku Gerda.

​"Humpalu uzvaras gājiens. Tikpat šokējoši likās, kad atvēra šo veikalu uz Vaļņu ielas Vecrīgā," padalījās Gundega.

​​"Nu bomžu pilsēta," lakoniski paziņoja Karlsons.

​​"Humpalas nav zero waste. mēs dzīvojam to kapsētā," vēl bargāka secinājumos bija Anna Kareņina.

​Tomēr lietoto apģērbu veikaliem atradās arī daudz aizstāvju.

"Benetonā pa šiem gadiem neesmu nopirkusi neko, Kilomax gan. Vispār brīnos kā brendu veikali tik ilgi noturas.. Kopumā ļoti gribētos cerēt, ka šis atspoguļo ne tikai ekonomisko situāciju un pirktspēju, bet arī spriestspēju un zero waste principu ieviešanu šopingojot," uzrakstīja Sintija.

​​"Es, protams, atvainojos, bet. Humpalas drīkst būt tikai, nez, Vecmīlgrāvī vai uz Jelgavas šosejas? Fakts, ka Benettonu izkonkurēja humpalas, vairāk pasaka par esošo situāciju un pieprasījumu. Vecrīgas Kilomax vienmēr 1.ajos datumos ir nereālas rindas ārā pa durvīm pirms atvēršanas," paziņoja Ance.

​​"Uz Vīnes galvenās šopinga ielas arī ir humpals. Tur gan tas saucās smalkāk - vintage un džemperiem/džinsiem nogriež malas, piešuj gumijas un tirgo pa 40-60 EUR/gab," iebilst kritiķiem Iluta.

Citi komentētāji pievērsa uzmanību neiedomājamajam šī biznesa ienesīgumam, kuram diez vai ir kaut kāda dziļa filozofija.

"Nu un tad? Ir pieprasījums - ir piedāvājums. Kas tas par snobismu? Ej iepērcies, kur gribi," pauž neizpratni Jānis.

​​"Dzīve nav rožu dārzs, kilom īpašnieks nopirka visu šo māju un braukā ar 6.3 AMG G klasi. zero waste," ar ņirgāšanos atzīmēja Rūdolfs.

​​"Ik gadu Latvijā ieved apmēram 15 000 tonnu second-hand drēbju – 54 % no visa valstī ievestā tekstila. Kilomax apgrozījums pērn bija 9,5 miljoni eiro, peļņa – 2,3 miljoni eiro, Humana Latvia – 7,7 miljonu eiro apgrozījums un 980 000 eiro peļņa," sniedz interesantus skaitļus Ilze.

221
Tagi:
sociālie tīkli, Rīga
Pirmais sniegs Rīgā, foto no arhīva

Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam

5
(atjaunots 07:17 02.12.2020)
Krimināllikumā varētu iekļaut atbildību par aicinājumiem neievērot ārkārtējās situācijas režīma ierobežojošos pasākumus.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu var tikt ieviesta kriminālatbildība, savukārt prasību izpildīšanas kontrolei var tikt piesaistīti Aizsardzības ministrijas resursi, pastāstīja Latvijas Radio Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija).

Pēc viņa sacītā, pēc dažām nedēļām Saeimas apakškomisija varētu sākt pārskatīt Krimināllikumu, lai paredzētu tajā atbildību par aicinājumiem neievērot ierobežojošos pasākumus. Apspriešanā plānots iesaistīt ekspertus, policiju, prokuratūru, tiesu pārstāvjus.

"Pieļauju, ka varētu veidot speciālu normu, nevis uzlabot to, kas paredz sodu par huligānismu. Es pat ietu tālāk, proti, jauno normu veidotu tā un noteikt atbildību līdzīgi kā to paredz Krimināllikums par aicinājumu uz genocīdu. Proti, jaunā norma paredzētu atbildību vienkārši par aicinājumu, neparedzot, kādas sekas būs iestājušās," teica Rancāns.

Tāpat viņš atzīmēja, ka ierobežojumu ievērošanas kontrole nav pietiekama, un ir pienācis brīdis lūgt palīdzību Aizsardzības ministrijai.

"Iespējams, ielās būtu jāizvieto patruļas. Policijai tik daudz cilvēku patruļām pat lielākajās pilsētās nepietiks," paudis komisijas priekšsēdētājs.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepriekš paziņoja, ka ir gatavs izvērtēt, kādus resursus uz neilgu laiku piešķirt policijai ierobežojumu kontrolēšanai, ja IeM nespēs tikt gala. Pēc viņa sacītā, šādā gadījumā pārsvarā var piesaistīt zemessargus.

Jautājums par kriminālatbildības ieviešanu par aicinājumiem nelietot sejas aizsargmaskas tika apspriests Saeimas komisijā arī iepriekš, tomēr pie vienota viedokļa deputāti nenonāca. Tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne tostarp atgādināja, ka vārda brīvības ierobežojumus valsts var noteikt tikai tad, ja pastāv neapstrīdami un tieši draudi sabiedrībai.

Jūrmalas domes deputāte Elizabete Krivcova ("Saskaņa") komentēja Rancāna iniciatīvu sociālajos tīklos.

"Deputātam derētu uz mirkli aizdomāties, kā darbosies šāds sods, kad noteikumi mainās katru nedēļu. Šonedēļ nedrīkst nākt uz skolu, nākamnedēļ – taisīt manikīru, pēc tam manikīru drīkst taisīt, taču nedrīkst aicināt ciemiņus. Katru nedēļu – savi aizliedzošie vārdi, galvenais, lai policija nesajauc, kurš par ko jāsoda. Varbūt, valdībai derētu pamēģināt izveidot loģiskākus un konsekventākus ierobežojumus. Tad tos būs vienkāršāk ievērot un nenāksies sodīt par viedokļa paušanu," uzrakstīja Krivcova savā Facebook lapā.

5
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Lemberga "tingel-tangelis" sadusmoja ministri: VM vadītāja draud ar stingriem pasākumiem
Bez maskas veikalā neielaist: ko Latvijas iedzīvotāji domā par režīma pastiprināšanu
"Ko jūs darāt veikalos?" Melnā piektdiena Rīgā šausmina ar neprātīgiem pūļiem
Staķis: tie, kas nevar atļauties nopirkt sejas maskas, saņems tās par brīvu
Sistēmas jaunā koronavīrusa noteikšanai, foto no arhīva

Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem

11
(atjaunots 17:22 01.12.2020)
Jaunais Latvijā izstrādātais koronavīrusa noteikšanas ātrais tests ļaus noteikt rezultātu 15-30 minūšu laikā, tā precizitāti izstrādāji novērtēja ar 90%.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijā izstrādāti koronavīrusa ātrie testi, to precizitāte sastāda aptuveni 90%, taču to ražošana pagaidām nav uzsākta, vēsta telekanāla TV3 raidījums "900 sekundes".

Covid-19 siekalu testus izstrādāja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskā institūta laboratorijā pusgada garumā, pastāstīja ārsts Aigars Reinis. Viņš paskaidroja, ka šobrīd izmantotie Covid-19 testi atklāj vīrusa RNS, savukārt ātrie testi darbojas pēc cita principa.

"Šajā gadījumā tiek meklēti virsmas antigēns. Speciāli marķieri, molekulas, kas atrodas uz vīrusa virsmas, kas ir pietiekoši specifiski atpazīšanai un līdz ar to viņu atradne ļaus secināt – ir vīruss materiālā vai nav," paskaidroja Reinis.

Jaunā testa rezultātu varēs uzzināt 15-30 minūšu laikā.

Viņš pagaidām nenosauca precīzu jauno testu validācijas procesa noslēguma termiņu.

"Skaidrs, ka mūsu slimnīca ir tikai izmēģinājumu bāze šīm jaunajām tehnoloģijām. Apgādāsim, tiklīdz būs komercpartneri, jo paši jau neko neražosim," pastāstīja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas klīnikas vadītājs Valdis Pīrāgs.

Ja viss noritēs pēc plāna, tad jau pēc četriem mēnešiem varēs uzsākt testu ražošanu. Uzņēmēji jau izrādījuši interesi par to ražošanu, taču tā nevar tikt uzsākta pirms klīnisko izmēģinājumu beigām.

11
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Izolāciju varēs pārtraukt bez testiem: Latvijā jauni noteikumi ar Covid-19 inficētajiem
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi