Baltijas Praids 2018

Nacionālais triumfs neizdevās: Latvijas iedzīvotāji vēlas Rīgu ar geju parādi

47
(atjaunots 12:25 26.08.2020)
Provokatīvā aptauja, kuru Twitter vietnē iecerēja Jānis Iesalnieks, parādīja, ka rīdzinieki redz savas galvaspilsētas nākotni varavīksnes gaismā.

RĪGA, 26. augusts – Sputnik. Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks piedāvāja rīdziniekiem provokatīvu izvēli un, jādomā, bija ne mazā mērā apbēdināts ar iegūtajiem rezultātiem.

"Šonedēļ rīdziniekiem būs iespēja tiešā veidā ietekmēt Rīgas nākotni. Kādu Rīgu izvēlēsies Tu Rīgas domes vēlēšanās?" pavaicāja Iesalnieks Twitter un piedāvāja trīs atbilžu variantus:

Praida Rīgu ("Attīstībai/Par! - Progresīvie")

9. maija Rīgu ("Saskaņa")

18. novembra Rīgu ("Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība")

​Skaidrs, uz kādu rezultātu bija cerējis Iesalnieks, "piesavinoties" savam politiskajam spēkam Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas dienu. Tomēr aptaujas dalībnieki draudzīgi nobalsoja par "praidu", jeb par apvienību "Attīstībai/Par! - Progresīvie" (A/Par-Pro) - "varavīkšņaino" Rīgu izvēlējās vairāk nekā 80% nobalsojušo.

Komentētāji dāsni dalījās savos viedokļos.

"Šķiet, kādam triumfs negaidīti izpaliek. Kādēļ vispār vajag pretnostatīt praidu un 18. novembri - tās ko, viena otru izslēdzošas vērtības?" zīmīgi vaicā Kristīne Želve, tiesa, piemirstot par 9. maiju, kurš, acīmredzot, pēc noklusējuma tomēr tiek pretstatīts pārējiem datumiem.

"Pasludināt 18. Novembri - Latvijas neatkarības dienu par vienas partijas simbolu, ir vairāk nekā stulbi, pretīgi un nožēlojami. Latviju dibināja ne tikai labējie spēki, bet arī citi spēki, tajā skaitā, arī kreisie spēki. Tā Latvija, kura tika dibināta, bija ļoti liberāla valsts," atzīmē Oskars Freimanis.

​"Normālu Rīgu nevar izvēlēties?" jautā Salvis Petriks.

​"Praida Rīga" - tu to raksti tā, it kā tas būtu kaut kas slikts," pauž neizpratni Ance Tarvida.

"Šajā gadījumā tas ir neitrāls, kodolīgs apzīmējums vienam no trīs fundamentāli atšķirīgiem virzieniem, ko formulējis," centās taisnoties Iesalnieks.

​​"Atkal privatizējat 18.novembri???" sašutis lietotājs ar segvārdu NK.

​"Kas NA devis atļauju privatizēt 18.novembri? Tie ir VALSTS svētki, nevis Rīgas, vēl mazāk NA! Vai tad Saskaņas laikā 18.nov. bija aizliegts? Nebija militārās parādes? Stulbie varianti," raksta lietotājs rilekta.

​"Pretnostatīt un baidīt ar praida Rīgu ir klaji tuvredzīgi, jo Rīga, kas iekļauj un pieņem visus tās cilvēkus, ir tā Rīga, kurā visi krāšņi var svinēt 18.novembri un citus valsts svētkus," atbildēja politiķim Eiropas lietu komisijas vadītāja Inese Voika ("Attīstībai/Par!").

​Citi lietotāji atgādināja deputātam, ka galvaspilsētā ir daudz aktuālākas problēmas, nekā svētki un atceres dienas.

"Rīgā brūk ielas, @ltvpanorama cilvēki sūdzās par žurkām (!) rajonā, bērniem nav vietas dārziņos, normāli cilvēki mūk no Rīgas, Domē ir saslēgti visādi feiki, stulbu konsultantu, naudas kāsēju līgumi, bet praids, protams, jūs iztrauc visvairāk par visu," rezumē Roze.

​Politisko partiju reitingi pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kurus sastādīja SKDS pēc Latvijas Televīzijas un LSM.lv pasūtījuma, demonstrē partijas "Saskaņa" popularitātes kritumu, kurai vairs nepieder lielākais atbalsts vēlētāju vidū.

Šobrīd pirmajā vietā ierindojies kopējais apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" saraksts, par kuru ir gatavi nobalsot 14,9% respondentu. Otro vietu ieņem "Saskaņa" – 14,1%, savukārt politisko simpātiju līderu trijnieku noslēdz savstarpējais Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksts (7,7%).

47
Tagi:
LGBT, Nacionālā apvienība, Iesalnieks
Pēc temata
Tik latviska Latvija: pirmo reizi pēc 9. maija Nacionālā apvienība var atvilkt elpu
Pavļuts iesniedza sūdzību pret Iesalnieku publikācijas pret LGBT dēļ
Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, kā krievi Latvijā svin 9. maiju
"Rietumu civilizācijas beigas": nosodīti Iesalnieka izteikumi par Londonas mēru
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

11
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

11
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

39
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

39
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%