Pie bērnu okulista, foto no arhīva

Trūkst ārstu: rindā pie bērnu okulista var pavadīt veselu gadu

17
(atjaunots 19:29 24.08.2020)
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā garākās rindas izveidojušās pie okulistiem, kardiologiem un psihiatriem.

RĪGA, 24. augusts — Sputnik. Rindas pie vairākiem speciālistiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā var vilkties vairākus mēnešus, stāsta Latvijas Radio.

Martas septiņus gadus vecā meita sākusi sūdzēties par acu sāpēm, lasot un rakstot. Marta nolēmusi aizvest viņu pie bērnu okulista. Viņa bijusi gatava par vizīti arī maksāt.

"Apzvanīju tuvākās pilsētas – Cēsis, Valmieru, Siguldu un Rīgu. Principā ātrākais, ko varēja piedāvāt bija pusotrs mēnesis. Ļoti pārsteidzoši likās Bērnu slimnīcā, kur man teica, ka rindā būs jāgaida gadu vismaz. Tas man likās ļoti nepieņemami, ja tiešām ar sāpošām acīm liek gaidīt bērnam veselu gadu rindā. Tad kā turpināt dzīvot, ja tūlīt sākas skola un mācības?" vaicāja Marta.

Galu gala izdevies nokļūt slimnīcā ārpus Rīgas, jo vizīti atteicis cits pacients.

Bērnu slimnīcā sievietei paskaidrots, ka rindas galvenokārt ir speciālistu trūkuma, nevis pandēmijas dēļ.

BKUS virsārste Renāte Snipe pastāstīja: "Pie acu ārstiem, kardiologiem un bērnu psihiatriem ir visgarākās gaidīšanas rindas. Ja nav kādas ļoti akūtas indikācijas, tad vecākiem jārēķinās, ka iespējams būs jāgaida trīs, četri un pat pieci mēneši. Pārējie visi ir mēnesis, divi vai trīs, bet tas ir tieši tāpat, kā bija februārī vai pagājušajā gadā ap šo laiku. Tas rindas garums ir tāds pats. Mums ir šīs trīs specialitātes, kur mums jau ilgstoši ir šīs rindas, un tiešām viens no iemesliem ir tas, ka nav pietiekoši daudz šo speciālistu."

Viņa ieteica vecākiem pieteikties attālinātām vizītēm – tā ir jauna prakse, kas ieviesta Covid-19 dēļ.

Nacionālajā veselības dienestā skaidroja, ka atsevišķas informācijas par rindu garumu bērniem nav, bet pie tā šobrīd tiekot strādāts. Dienesta ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Baiba Bērziņa atzina, ka bērnu speciālistu skaits nav pietiekošs. Tādēļ pirms pieteikšanās rindu garumus var pārbaudīt internetā – Rinda pie ārsta.

Vēl viena iespēja saīsināt gaidīšanu rindā – pieteikties pie pediatra, pie kura var tikt ātrāk, un tad šis speciālists, ja konstatēs, ka problēma ir nopietna, pie konkrētā ārsta var nosūtīt prioritārā kārtā.

Ārstu trūkums ir izplatīta problēma valstī, turklāt bieži vien nepietiek speciālistu, kuri strādātu ar bērniem. Dažās pašvaldībās rinda pie bērnu stomatologa ir divu gadu garumā.

Cieš arī pieaugušie – nesen satiksmes ministrs Tālis Linkaits pavadīja sešas stundas rindā pie traumatologa. Šī iemesla dēļ tika sasaukta Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomisijas sēde, kurā Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts atklāja, ka iemesls ir speciālistu trūkums.

17
Tagi:
Latvija, Bērnu klīniskā slimnīca
Pēc temata
Sešas stundas rindā: Latvijas satiksmes ministrs veica eksperimentu slimnīcā
Ministra Linkaita sūdzības apstiprinājās: traumatoloģijā cilvēki gaida pa sešām stundām
Kāpēc Latvijā ir tik garas rindas pie ārsta
Latvijas iedzīvotāji varēs sekot līdzi ārstu rindām Internetā
Lidosta Rīga, foto no arhīva

Ceļā uz Briseli: Tihanovska tikās ar Rinkēviču lidostā

2
(atjaunots 12:45 21.09.2020)
ES valstu ārlietu ministri šodien tiksies ar Svetlanu Tihanovsku Briselē, Krievijas ĀM šo tikšanos nosoda.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču lidostā "Rīga", pastāstīja intervijā YouTube kanālam "I Grjanul Grem" Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.

Šodien ES valstu ārlietu ministri un ES diplomātijas vadītājs Žozeps Borels tiksies ar Tihanovsku Briselē. Šajā pašā dienā ES Ārlietu padomes sēdē grasās apspriest situāciju Baltkrievijā.

Tihanovska, kura, kā zināms, pēdējā laikā dzīvo Lietuvā, lidoja uz Beļģiju ar pārsēšanos Latvijā, un paguva tikties lidostā ar Latvijas ĀM vadītāju.

"Svetlana lidoja uz Briseli caur Rīgu. Viņai bija jātiekas ar jūsu ministru Rinkēviču Rīgas lidostas zālē. Uz pilsētu viņa nebija izgājusi. Pusotru stundu ilga pārsēšanās Rīgā, un viņa aizlidoja tālāk. Jau ir jābūt Briselē," pastāstīja Krasuļina.

​Rinkēvičs publicēja savā Twitter fotogrāfiju ar Tihanovsku, taču neprecizēja, kur tieši notika viņu tikšanās.

Atzīmēsim, ka Latvijai ir atturīgāka pozīcija attiecībā uz Tihanovsku, nekā Lietuvai – ja Lietuvas Seims iepriekš pieņēma rezolūciju, kurā nosauca viņu par ievēlētu Baltkrievijas līderi, tad Rinkēvičs iepriekš paziņoja, ka ĀM neredz iespēju atzīt viņu par vēlēšanu uzvarētāju.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova iepriekš komentēja plānoto Tihanovskas tikšanos ar ES ĀM vadītājiem. Pēc viņas teiktā, tādējādi ES izrāda necieņu pret objektīvajām iekšpolitiskajām reālijām. Šī tikšanās var kļūt par kārtējo apliecinājumu ES atkāpšanai no iepriekš izteiktiem paziņojumiem par to, ka situācijā ar Baltkrieviju nav nekādas ģeopolitikas vai jebkādu paralēļu ar 2014. gada februāra scenāriju Ukrainā.

2
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, Svetlana Tihanovska
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Bloomberg: ASV kompānija piedalījās portālu bloķēšanā Baltkrievijā
Sočos tikušies Krievijas un Baltkrievijas prezidenti
Es neesmu prezidente: Tihanovska atzinusi, ka Baltkrievijai ir nepieciešams līderis
Biroja darbinieks

Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji

6
(atjaunots 11:19 21.09.2020)
Daudzās Eiropas valstīs notiek diskusijas saistībā ar darba nedēļas saīsināšanu no piecām uz četrām dienām; cik aktuāls šis jautājums ir Latvijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Dažās Eiropas valstīs ir nopietni aizdomājušies par darba nedēļas saīsināšanu līdz četrām dienām: tas ļautu saglabāt darbavietas un samazināt bezdarba līmeni, taču neizbēgami samazinātu arī ienākumu līmeni.

Kā rāda Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, Latvijā šī ideja nav populāra. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Vien nedaudz vairāk par trešo daļu respondentu (36%) piekristu darba nedēļas saīsināšanai līdz četrām dienām. Vairākums (55%) izteicās pret.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 9% aptaujāto.

Iepriekš Latvijas Valsts kanceleja sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem piedāvāja izmainīt valsts un citu iestāžu darba grafiku, pārejot uz 10 stundu darba dienu četras reizes nedēļā.

6
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijai jāizvēlas starp izmiršanu un attiecību normalizāciju ar KF
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Covid-19 piemaksas: Labklājības ministrijas ierēdņi sevi nav apbižojuši
Četras dienas pa 10 stundām: Latvijas valsts iestādes var pāriet pie jauna darba grafika