Latvijas pasts

"Steidzami jāieved vergi!": "Latvijas pasta" darba piedāvājums rada sašutumu

139
(atjaunots 16:35 22.08.2020)
Pastnieka vietas piedāvājumā interesentiem solīta alga 348 eiro apmērā bruto, sociālās garantijas un pat kompensācija par degvielu, tomēr automašīna ir vajadzīga pašam sava.

RĪGA, 22. augusts — Sputnik. Sociālo tīklu lasītāji ir sašutuši par uzņēmuma "Latvijas pasts" darba piedāvājumu – tas meklē pastnieku Tīnūžos.

Kandidātam vajadzīga sava automašīna un jāstrādā gandrīz pilna slodze (0,8 slodze), bet par to viņam piedāvā 348 eiro pirms nodokļu nomaksas, degvielas un auto amortizācijas kompensāciju, sociālās garantijas un veselības apdrošināšanas polisi.

Lielā valsts uzņēmuma "Latvijas pasts" varen "dāsnais" piedāvājums radījis vētrainu atbalsi.

​​"Lūk, to es saprotu! Alga BRUTO 348€!!! Izmantot savu auto!!! Kāda alga ir "Latvijas pasts" vadībai? Nebija ap 100 tūkstošiem par 2019. gadu? Un pasakiet, ka te viss ir kārtībā!" bija sašutis Twitter lasītājs ar lietotājvārdu 4diena.

​​"Smieklīgi tas, ka "Latvijas pasts" domā, ka cilvēkiem, kas saņems šo "algu", jau būs iegādāts auto. Pie tam - braucošs un tehapskati izejošs," par darba devēja prasībām bija pārsteigta GBaiba Horelika.

​​""Latvijas Pasts", tā vadība ņirgājas par pastniekiem. Gan par tiem, kam savi auto jānodzen, gan par tiem, kam pat velosipēdus nedot, jo, redz, teritorija par mazu esot?! Bet neviens no vadības pat neiedomājas, kā pastnieks bez velosipēda pastieps to smago somu. Tur veselība beigta!" par katorgas darbu pastā stāsta komentētājs cilveks444.

​​"Vai zināt, ka ir nabaga pastnieki, kuri gadiem strādā par tādu naudu un spiesti triekt savu auto? Pasts ar attieksmi pret saviem darbiniekiem ir nejēdzīgākā organizācija, kādu vien var iedomāties," pastāstīja selenia.

​"Faktiski Pasts grib iznomāt auto ar vadītāju par 348 eiro!" konstatēja Biezenis1.

​​"Steidzami jāieved vergi!" tādu problēmas "risinājumu" piedāvāja Juris Bisnieks.

Atzīmēsim, ka uzņēmums "Latvijas pasts" jau vairākkārt kritizēts par darbinieku ekspluatāciju: pasta darbinieki stāsta, ka alga par 0,8 slodzes pastniekam sastāda 260 eiro.

Saskaņā ar darba līgumu ar tādu slodzi, pastniekam (valstī ir aptuveni 1200 pastnieki) jāstrādā 32 stundas nedēļā, tas ir, 6 stundas un 20 minūtes dienā, tomēr patiesībā nākas strādāt, līdz iznēsātas visas todien izsniegtās vēstules un sūtījumi.

Vienlaikus "Latvijas pasts" valdes priekšsēdētāja Mārča Vilcāna alga pērn sastādīja 110 430 eiro – par to liecina viņa amatpersonas deklarācija. Viņam pieder arī pieci nekustamo īpašumu objekti un divas automašīnas.

139
Tagi:
Latvijas Pasts
Pēc temata
IeM lūdz naudu no budžeta policistu un ugunsdzēsēju algām
Latvijā 15% darbinieku saņem uz rokām minimālo algu vai mazāk
Latvijas Pasts saņēmis sodu par paaugstinātu sūtījumu tarifu
Ieva Jaunzeme

Paši sevi apzogat: VID vadītāja iesaka meklēt normālus darba devējus

1
(atjaunots 17:24 21.09.2020)
Tie, kam algu izsniedz "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā tie, kas maksā sociālās iemaksas, pastāstīja VID direktore.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. "Aplokšņu" algu līmenis Latvijā joprojām paliek liels, tādēļ valsts ievāc par 17% – par 600 tūkstošiem eiro – mazāk darbaspēka nodokļos, nekā varētu, pastāstīja Latvijas Radio intervijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Šeit tiek ņemti vērā ienākumu nodoklis un sociālās apdrošināšanas iemaksas.

VID mēra nodokļu plaisu jau septiņu gadus. Pakāpeniski tā samazinās, taču ļoti lēni.

"Mēs esam nedaudz iestiguši 17%. Protams, ir samazinājums par procentdaļām, bet mēs netiekam vismaz līdz 16%," pastāstīja VID vadītāja.

Pēc Jaunzemes teiktā, tas skaidrojams ar vairākiem faktoriem: makroekonomisko situāciju valstī, nodokļu nomaksas kultūru, nodokļu sistēmas īpatnībām.

"Attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu liela loma ir tieši nodokļu samaksas kultūrai valstī. (…) Ja par citām iemaksām varētu teikt – kā tad tās tiek izmantotas, mēs neuzticamies un tāpēc mēs nemaksājam –, tad sociālās apdrošināšanas iemaksas katrs cilvēks maksā sev," pastāstīja VID ģenerāldirektore.

Saskaņā ar VID aprēķiniem, iedzīvotāji, kuriem alga nāk "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā pārējie darbinieki.

"Tas nozīmē, ka cilvēks te un tagad sevi apzog, vienojoties ar darba devēju. Par "māmiņalgām" ir tieši tāda pati korelācija.

Ja cilvēks saka, ka nav citas izejas, es varu pateikt – ir Latvijā pietiekams skaits ļoti normālu darba devēju, kuriem pat prātā nenāk kaut ko tādu darīt," piebilda ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore.

Viena no nozarēm, kur situācija ir uzlabojusies, ir celtniecība, kur tika noslēgta ģenerālā vienošanās par minimālās algas palielināšanu. Pēc Jaunzemes domām, šāda vienošanās ir nepieciešama arī sabiedriskās ēdināšanas nozarē.

Tāpat VID mēra plaisu pievienotās vērtības nodokļa nomaksā, un šeit situācija ir ievērojami uzlabojusies – tā sarukusi no 30% pirms septiņiem gadiem līdz 9%, un tas ir vidējais rādītājs Eiropas Savienībā. Tas nozīmē, ka arvien mazāk uzņēmēju izvairās no PVN nomaksas. Pēc Jaunzemes sacītā, ar šādu rezultātu var lepoties.

1
Tagi:
nodokļi, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, neapliekamais minimums 350 eiro
Kur ņemt naudu jaunām nodevām: ierosināts ierobežot nodokļu pieaugumu mazajām saimniecībām
Reirs pastāstīja, kāda būs nekustamā nodokļa likme pēc kadastra reformas
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: kā iznīcināt mikrouzņēmumus

Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"

2
(atjaunots 17:17 21.09.2020)
Vismaz pieci no sestdienas 17 Covid-19 inficēšanās gadījumiem tika reģistrēti Rīgas hokeja klubā "Dinamo".

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Šo informāciju apstiprināja kluba valdes padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, paziņojot, ka saslimušie komandā patiešām ir, taču pilni testu rezultāti un informācija par saslimušo skaitu tiks sniegta vēlāk. Turklāt šodien komandai gaidāma atkārtota testēšana, savukārt kalendārā jau otrdien rīdziniekiem ir nākamais KHL čempionāta mačs mājās ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

"Saņemsim rezultātus un pēc tam arī pieņemsim lēmumu," paziņoja Savickis. "Pagaidām konkrēti mums neko nav apstiprinājuši, bet jau ir skaidrs, ka pozitīvi testi būs. Šobrīd cenšamies saprast, cik, kā, kāpēc un kas."

Rīgas "Dinamo" spēlētāji ceturtdien atgriezās no šīs sezonas pirmās izbraukuma sērijas Novosibirskā un Habarovskā, bet trešā spēle Nursultanā tika atcelta koronavīrusa testa pozitīvo rezultātu dēļ vienlaikus 12 komandas "Baris" locekļiem.

Latvijā piektdien tika veikti 2402 Covid-19 testi un apstiprināti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Seši saslimušie atgriezās no Lielbritānijas un Krievijas.

2
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
KHL vadību neapmierina Covid-19 testu kvalitāte Latvijā