Vietējas zemenes Doma laukumā, foto no arhīva

Ukraiņi netiek galā: tonnām zemeņu pūst uz lauka

36
(atjaunots 16:02 16.08.2020)
Līdz zemeņu ražas novākšanas beigām atlikušas vēl divas nedēļas, taču lauksaimnieki netiek galā ar tādu darba apjomu. Nelīdz pat ukraiņu viesstrādnieku palīdzība.

RĪGA, 16. augusts — Sputnik. Darba spēka trūkums Latvijā ir ļoti aktuāls. Vēlīnais lēmums atcelt ārvalstu darba spēka ievešanas aizliegumu šogad būtiski un ļoti nelabvēlīgi ietekmējis ražas novākšanu.

Zemenes, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

Latvijas Augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka pastāstīja, ka zemenes Latvijā plānots ievākt vēl divas nedēļas. Tomēr, lai arī dažu fermeru laukos strādā ukraiņu viesstrādnieki, uz lauka varētu sapūt līdz 25% ogu, stāsta Mixnews.lv.

Nez kāpēc zemenes nepievērš ne mazāko uzmanību valdības aizliegumiem un atļaujām. Tās briest ātrāk, nekā cilvēki paspēj ogas savākt.

Tagad iebraukšanas procedūra ir sarežģīta, un ārvalstu strādnieki uz Latviju nesteidz. Bet vietējie laukos strādā pavisam negribīgi – pāris dienas pastrādā un met pie malas.

Tomēr lauksaimnieki vēl joprojām aicina darbiniekus. Latvijā sastādīts zemnieku saimniecību katalogs, kurās ogas, augļus un dārzeņus var vākt patstāvīgi. Atliek tikai apmeklēt lapu Novadagarsa.lv – tajā ir sadaļa "Pašlasīšana", kur publicēti piedāvājumi.

Zemnieki meklē strādniekus

Iepriekš vēstīts par saimniecībām, kam pietrūkst darba roku. Atgādināsim to kontaktinformāciju.

Nopelnīt var saimniecībā "MEGAS-Z" Mālpils novadā. Tur vajadzīgi 60 strādnieki. Sola algu līdz 900 eiro apmērā bruto atkarīgi no savākto ogu daudzuma.

Pietiekumus pieņem līdz 1. septembrim pa tālruni 28064646 (latviešu valodā), 28479092 (krievu valodā).

Saimniecībā "Blueberry land" Spilvē, Lielvārdes novadā sola algu 887 eiro apmērā bruto. Tur norāda, ka papildus var kompensēt mājokli un transportu – 1,5 eiro dienā, neskaitot PVN. Šajā saimniecībā vajadzīgi 50 melleņu vācēji.

Pieteikumus pieņem līdz 30. augustam. Interesenti lūgti zvanīt pa tālruni 20122510, 20151334 vai rakstīt uz e-pastu info@blueberryland.eu.

Savukārt saimniecība "Very Berry" Gaujienas pagastā aicina darbā 18 strādniekus. Sola algu 847 eiro apmērā bruto un kompensāciju par mājokli – 1,5 eiro dienā, neskaitot PVN.

Pieteikumus pieņem līdz 30. oktobrim pa tālruni 26457041 (no pl. 9:00 līdz 17:00).

36
Pēc temata
Trīs kastes ar sapuvušām, viena normāla: nav kas lasa zemenes
Sēž vagoniņos un uz Latviju braukt negrib: latvieši nomainījuši dzimteni pret zemenēm
Zemenes sapuvušas, bet dārzeņi ir glābti: Igaunijā ielaisti viesstrādnieki
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

10
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

10
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā