Lācis

Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci

51
(atjaunots 13:56 05.08.2020)
Jauns pāris, staigājot pa mežu un lasot sēnes, brīnumainā kārtā izbēga no sekām pēc tikšanās ar plēsēju; speciālisti atgādina, ka šobrīd Latvijā ir palielinājies brūno lāču populācija un ir jābūt īpaši piesardzīgiem.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Jaunieši Strenču apkaimē, lasot ogas un sēnes, saskrējās ar vienu no bīstamākajiem meža iemītniekiem – lāci, raksta Lsm.lv ar atsauci uz izdevuma Ziemeļlatvija galveno redaktori Ingūnu Johansoni. Incidents notika šī gada jūlijā.

Zināms, ka divi jaunieši, puisis un meitene, aizgāja uz mežu pēc ogām un sēnēm. Meitene pļavā lasīja mellenes, kad aptuveni 20 metru attālumā no sevis ieraudzīja lāci. No bailēm viņa nesaprata uzreiz, kā lai rīkojas, tādēļ vienkārši steigšus aizskrēja. Par laimi, plēsējs, nereaģēja uz viņu un nesāka vajāt. Zināms, ka plēsēji bieži vien metas pakaļ prom skrienošam upuriem, tādēļ speciālisti iesaka neveikt straujas kustības un necensties aizbēgt no zvēra.

Johansone pastāstīja, ka, neskatoties uz paziņojumiem, kuri laiku pa laikam parādās medijos, ka lāči biežāk iznāk pie cilvēkiem valsts ziemeļos, ne visi šīs ziņas uztver nopietni. Savukārt lāči rada nopietnas briesmas.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvijā ievērojami pieaugusi brūno lāču populācija kaimiņu Igaunijas darbību dēļ.

Pēdējo gadu laikā Igaunijā tika veiktas mērķtiecīgas darbības brūno lāču populācijas palielināšanai, un tagad tiem ir kļuvis par šauru Igaunijas teritorijā. Lāči atnāca uz Latviju.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā. Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāčus nedrīkst medīt, jo tie iekļauti apsargājamo zvēru sarakstā un atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes uzraudzībā.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā neuzskata par kaut ko sliktu izputināt biškopju stropus. Tādēļ stropu saimniekiem iepriekš iesaka aizstāvēt savus bišu laukus.

51
Tagi:
lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Biroja darbinieks

Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji

1
(atjaunots 11:19 21.09.2020)
Daudzās Eiropas valstīs notiek diskusijas saistībā ar darba nedēļas saīsināšanu no piecām uz četrām dienām; cik aktuāls šis jautājums ir Latvijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Dažās Eiropas valstīs ir nopietni aizdomājušies par darba nedēļas saīsināšanu līdz četrām dienām: tas ļautu saglabāt darbavietas un samazināt bezdarba līmeni, taču neizbēgami samazinātu arī ienākumu līmeni.

Kā rāda Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, Latvijā šī ideja nav populāra. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Vien nedaudz vairāk par trešo daļu respondentu (36%) piekristu darba nedēļas saīsināšanai līdz četrām dienām. Vairākums (55%) izteicās pret.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 9% aptaujāto.

Iepriekš Latvijas Valsts kanceleja sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem piedāvāja izmainīt valsts un citu iestāžu darba grafiku, pārejot uz 10 stundu darba dienu četras reizes nedēļā.

1
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijai jāizvēlas starp izmiršanu un attiecību normalizāciju ar KF
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Covid-19 piemaksas: Labklājības ministrijas ierēdņi sevi nav apbižojuši
Četras dienas pa 10 stundām: Latvijas valsts iestādes var pāriet pie jauna darba grafika
CSNg

Avārija Viļakas novadā: viens cilvēks gājis bojā, viens atrodas smagā stāvoklī

12
(atjaunots 09:40 21.09.2020)
Sestdien vakarā Viļakas novadā Audi vadītājs netika galā ar spēkratu, kā rezultātā mašīna aizgāja sānslīdē, ir bojāgājušie un cietušie.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Sestdien, 19. septembrī, Šķilbēnu pagastā neilgi pirms pusnakts notika avārija, kurā gājis bojā viens cilvēks, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policiju.

Autovadītājs ar automobili Audi 80 netika galā ar spēkratu un ielidoja grāvī. Mašīna vairākas reizes apgriezās. Viens no pasažieriem gājis bojā notikuma vietā, otrs tika steigšus nogādāts slimnīcā.

​Kopā laikā no sestdienas līdz svētdienai tika reģistrēti 70 CSNg, cietuši 24 cilvēki, viens gājis bojā. Ierosinātas 486 administratīvā pārkāpuma lietas, tai skaitā 222 par pieļaujamā ātruma pārsniegšanu, 16 cilvēki atradušies pie stūres alkohola reibumā.

​Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, pēc Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka Ginta Ešenvalda domām, visbiežāk par avārijas iemeslu kļūst nogurums, neuzmanība un distances neievērošana. Turklāt katru gadu palielinās autovadītāju skaits, kuri sēžas pie stūres reibuma stāvoklī.

12
Tagi:
CSN
Pēc temata
Diennakts laikā Latvija notikuši 100 CSNg, ir bojāgājušie
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem