Brīvības piemineklis, foto no arhīva

Jana Bruka pārsteigusi fanus ar fotosesiju Brīvības pieminekļa tēlā

28
(atjaunots 19:17 31.07.2020)
Latvijas Instagram zvaigzne Jana Bruka atkal mēģina piesaistīt uzmanību ar pikantu fotosesiju. Šoreiz viņa nolēmusi atainot Brīvības pieminekli.

RĪGA, 31. jūlijs — Sputnik. Janas Brukas jaunās fotogrāfijas Instagram, ko uzņēmis Oskars Ludviks, sajūsminājušas pielūdzējus.

Kārtējai skandalozajai fotosesijai izraudzīts laukums pie latviešiem nozīmīgā Brīvības pieminekļa, ielas tā apkaimē un pat veikals Narvessen. Šoreiz blogere uzstājas Mildas – jaunās sievietes tēlā, kuras vara figūra stāv uz 19 metrus augstās pamata kolonnas.

Rokās Jana turēja trīs zvaigznes. Uz pieminekļa tās simbolizē Latvijas vēsturiskos reģionus – Kurzemi, Vidzemi un Latgali.

Tiem, kuri nav pazīstami ar Latvijas vēsturi, Bruka pastāstīja, ka agrāk šajā vietā stāvējis Pētera I piemineklis.

"Vīrieti iemainīja sieviete hmmm... pilnīgi kā mūsdienu sparā," atzīmēja blogere.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ЯНА БРУК - ТВОЙ ЛУЧШИЙ ДРУГ (@yanaabruk)

"Bet priekš kam vispār tika izstādīts šis piemineklis? Atbildu - uz Latvijas neatkarības 17. gadadienu.

Tak ko tad tas nozīmē? Domāju, ka pat skaidrot nevajag. BRĪVĪBU!" raksta Jana.

Viņa pastāstīja arī, kas pamudinājis viņu sarīkot fotosesiju Mildas tēlā.

"Viss ir vienkārši, es uzskatu ka Milda ir Brīva! Tik pat brīva kā mēs! Brīvi par pavadīt savu brīvdienu staigājot pa savu pilsētu, smaidot garāmgājējiem (beidzot uz sejas smaids). Brīva no visiem stereotipiem, kurus mums uzspiež visas vēstures garumā. Es jums parādu viņu tādu, kāda viņa varētu būt tagad, mūsdienās. Jo mēs tak dzīvojam demokrātiskā valstī?

Jo mēs taču rūpējamies par mūsu valsts iedzīvotājiem. Milda ir nogurusi visu laiku strādāt, bez brīvdienām tur stāvēt un mirdzēt, tāpēc viņa ir pelnījusi tādu pašu atpūtu kā mēs.

Ko priekš jums nozīmē brīvība?" blogere vērsās pie saviem lasītājiem.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ЯНА БРУК - ТВОЙ ЛУЧШИЙ ДРУГ (@yanaabruk)

Žurnālistiem Jana paskaidroja, ka gribējusi padarīt Mildu tuvāku tautai un nevēlas nevienu aizvainot vai aizskart.

Sieviete atgādināja, ka Latvijā par daiļradi "nesēdina", un uzsvēra, ka neņirgājās par Mildu.

Janas Brukas atklātās fotogrāfijas rada visnotaļ daudzšķautņainu reakciju. Piemēram, pērn sociālo tīklu lietotāji viņai uzbruka par pārdrošo fotosesiju ar Latvijas karogu.

Tāpat Bruka kļuvusi slavena ar savām pastaigām pa Rīgu apakšveļā un dvielī, kā arī fotosesiju no Timati koncerta Rīgā.

28
Tagi:
Latvija, Brīvības piemineklis
Pēc temata
No apģērba – tikai Latvijas karogs: populāra blogere piedalās provokatīvā fotosesijā
Latvijā palielinās sodu par karoga nepareizu izgatavošanu un izplatīšanu
Latvijas blogere izģērbās pie Rīgas pils

Visiem donoriem Latvijā veiks koronavīrusa antivielu testu

2
(atjaunots 19:21 13.08.2020)
Valsts radusi iespēju papildus obligātajām analīzēm visiem asinsdonoriem taisīt Covid-19 antivielu testus.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Latvijā visiem asinsdonoriem papildus visām obligātajām analīzēm veiks Covid-19 antivielu testu, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā, vēsta tvnet.lv.

Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību profilakses un kontroles centram, lai novērtētu vispārējās tendences un kolektīvo imunitāti.

Donoriem ar pietiekamu antivielu līmeni piedāvās kļūt par rekonvalescentās plazmas donoriem, kura tiek izmantota kā vien no iespējamajiem ārstēšanas veidiem pacientiem ar smagu Covid-19 slimības gaitu. Šī metode jau tiek pielietota atsevišķās valstīs un tiek aktīvi pētīta, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā.

Tāpat centrs aicina nodot plazmu tos, kas ir izslimojuši Covid-19, ne agrāk kā pēc 28 dienām pēc negatīva koronavīrusa testa rezultāta saņemšanas.

Atgādināsim, ka līdz vasaras beigām katrs gribētājs Latvijā var veikt valsts apmaksātu koronavīrusa testu. Pierakstīties var pa tālruni 8303. Ja simptomu nav, uz analīžu nodošanu var ierasties ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, lietojot sejas masku, kā arī atnākt ar kājām. Ja simptomi ir, sākumā ir jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Iepriekš Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā var būt lielāks, nekā oficiālie skaiti, taču tas nepārsniedz 1% iedzīvotāju.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 20,8 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 747 tūkstoši cilvēku nomira un vairāk nekā 13,7 miljoni izveseļojās.

2
Tagi:
donors, asins, koronavīruss
Pēc temata
Koronavīruss mazinājis apetīti: cik Latvijas iedzīvotājiem vajag naudas normālai dzīvei
Nav motivācija maksāt nodokļus: Rīgā zeļ un plaukst nelegālas ballītes
Infektologs: vakcīna pret koronavīrusu var izveidot imunitāti uz diviem gadiem
"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, kā jau viss ģeniālais"
Naudas maks. Foto no arhīva

Arvien vairāk cilvēku vēlēsies aiziet ēnā: ekonomiste izvērtēja FM nodokļu piedāvājumus

8
(atjaunots 19:15 13.08.2020)
Visvairāk no reformas cietīs Latvijas iedzīvotāji, kuri saņem nelielas algas un strādā alternatīvajos nodokļu režīmos, – tieši tie, kuri jau tā visvairāk cietuši koronavīrusa krīzes dēļ, atzīmēja Swedbank Latvijas filiāles galvenā ekonomiste.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Finanšu ministrijas piedāvātās nodokļu izmaiņas var izraisīt neapmierinātību sabiedrībā un mudināt ēnu ekonomikas izaugsmi, uzskata Swedbank Latvijas filiāles galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija, vēsta tvnet.lv.

Viņa uzskata par pareizu izmaiņu galveno mērķi – novērst to cilvēku sociālo neaizsargātību, kuri strādā alternatīvajos nodokļu režīmos, taču uzskata, ka piedāvātais risinājums nozīmē ievērojamu nodokļu sloga pieaugumu šādiem cilvēkiem samērā īsā periodā.

Pēc viņas sacītā, sociālā un ienākumu nodokļu sadalīšanas dēļ obligātās medicīniskās apdrošināšanas iemaksas izveidošanai nodokļa slogs vispārējā nodokļu režīmā zināmā mērā kļūst regresīvs, tādēļ visvairāk zaudēs zemo un vidējo algu saņēmēji.

"Kopumā piedāvātās izmaiņas var izraisīt sabiedrības neapmierinātību un daudziem var palielināt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā. It īpaši ņemot vērā Covid-19 izraisīto krīzi, kas vairāk un smagāk skārusi tieši zemāk apmaksātos darbiniekus un alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošos," uzsvēra Zorgenfreija.

Ekonomiste šaubās, ka piedāvātais sociālā un ienākumu nodokļu daļu sadalījums par labu medicīniskajai apdrošināšanai nodrošinās veselības aprūpei nepieciešamo naudu.

"Veselības finansēšanai no šī vingrinājuma "iezīmētie" līdzekļi ir salīdzinoši neliela daļa no kopējā veselības aprūpei nepieciešamā ikgadējā finansējuma. Tas savukārt nozīmē, ka tāpat katru gadu no jauna būs jācīnās par finansējuma apmēru. Tātad ar šīm izmaiņām netiek atrisināts jautājums par nepieciešamību celt finansējumu veselības aprūpei," paziņoja Zorgenfreija.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Finanšu ministrija piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trīs posmos, no kuriem pirmais ir ieplānots jau uz nākamo gadu: uz sociālā un ienākumu nodokļu rēķina izcelt speciālu obligātās medicīniskās apdrošināšanas maksājumu.

8
Pēc temata
Ražotājus šokē nodokļu izmaiņas: pārtikas produktu cenas pieaugs
Obligātās sociālās iemaksas un jauns neapliekamais minimums: kā Latvijā mainīsies nodokļi
Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, nepaliekamais minimums 350 eiro
Meli industriālos apmēros: Dombrovskis izanalizēja valdības lēmumus