Ļubova Švecova

"Tas ir vienkārši neprāts": Švecova kritizē kadastra reformu

123
(atjaunots 15:17 29.07.2020)
Celt kadastrālo vērtību krīzes apstākļos, ņemot vērā nekustamo īpašumu tehnisko stāvokli, - tas ir vienkarši neprāts, paziņoja Saeimas deputāte Ļubova Švecova.

RĪGA, 29. jūlijs – Sputnik. Opozīcija Saeimā pieprasīja uz gadu atlikt kadastrālās vērtības aprēķina sistēmas reformas stāšanos spēkā. Prognozes liecina, ka piedāvāto izmaiņu rezultātā nekustamo īpašumu nodoklis var pieaugt trīs reizes un vairāk.

Ņemot vērā nekustamo īpašumu tehnisko stāvokli un krīzes stāvokli Latvijas ekonomikā, tas ir vienkārši neprāts – celt kadastrālo vērtību, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Saeimas deputāte no partijas "Saskaņa" Ļubova Švecova.

"Saskaņā ar jauno aprēķina sistēmu, kadastrālā vērtība lielākajai daļai nekustamo īpašumu pieaugs. Tkas nozīmē, ka augs arī nodokļu maksājums par šo nekustamo īpašumu. Daudzas ēkas un telpas patlaban ir kritiskā stāvoklī, daudzām padomju laikā būvētām mājām tuvojas beigām ekspluatācijas termiņš. Nekādi ieguldījumi to rekonstrukcijā, nesošo konstrukciju un komunikāciju sistēmu atjaunošanā nav veikti. Tāpēc man šķiet absolūti neloģiski celt kadastrālo vērtību objektiem, kuri atrodas bēdīgā stāvoklī," konstatēja Švecova.

Deputāte atgādināja, ka ekspluatācijas prasībām neatbilstošu ēku skaits ir liels ne vien Rīgā, bet arī Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā.

"Taču kadastrālā vērtība noteikta visām būvēm, neatkarīgi no tā, kāds pašlaik ir to tehniskais stāvoklis. Kadastra pieaugums automātiski novedīs pie nodokļa pieauguma. Ekonomika pašlaik ir krīzes stāvoklī, iedzīvotāju ienākumu līmenis noteikti nav izaudzis, bet bezdarbs ir palielinājies. Tādos apstākļos celt kadastrālo vērtību, uz kuras pamata tiek aprēķināts nekustamo īpašumu nodoklis, - tas ir īsts neprāts," uzsvēra Švecova.

Viņa prognozēja notikumu tālāko attīstibu. "Sākumā valdība pacels kadastrālo vērtību, bet pēc tam var samazināt īpašumu nodokļu likmi. Taču, tiklīdz būs garām pašvaldību un Saeimas vēlēšanas, nekustamo īpašumu nodoklis atkal izaugs," uzskata Švecova.

Jūlija vidū Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests nodeva sabiedriskai apspriešanai zemes un nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības aprēķina jauno projektu. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns atzīmēja, ka reformas rezultātā nekustamo īpašumu summārā kadastrālā vērtība valstī dubultosies.

"Это просто безумие": Швецова раскритиковала кадастровую реформу
123
Tagi:
Ļubova Švecova
Pēc temata
Dažiem nāksies pārdot mājas augsto nodokļu dēļ: eksperti par "kadastra" pārrēķinu
Bailes par budžetu: izdevumus neierobežos, nodokļus pacels?
"Kadastrs" virs tirgus cenas: kam reforma atņems mājokli, un kurš piebāzīs kabatas
TM sagatavojusi aprēķinu projektu: pēc "kadastra" nekustamā īpašuma cena pieaugs divkārt

Visiem donoriem Latvijā veiks koronavīrusa antivielu testu

5
(atjaunots 19:21 13.08.2020)
Valsts radusi iespēju papildus obligātajām analīzēm visiem asinsdonoriem taisīt Covid-19 antivielu testus.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Latvijā visiem asinsdonoriem papildus visām obligātajām analīzēm veiks Covid-19 antivielu testu, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā, vēsta tvnet.lv.

Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību profilakses un kontroles centram, lai novērtētu vispārējās tendences un kolektīvo imunitāti.

Donoriem ar pietiekamu antivielu līmeni piedāvās kļūt par rekonvalescentās plazmas donoriem, kura tiek izmantota kā vien no iespējamajiem ārstēšanas veidiem pacientiem ar smagu Covid-19 slimības gaitu. Šī metode jau tiek pielietota atsevišķās valstīs un tiek aktīvi pētīta, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā.

Tāpat centrs aicina nodot plazmu tos, kas ir izslimojuši Covid-19, ne agrāk kā pēc 28 dienām pēc negatīva koronavīrusa testa rezultāta saņemšanas.

Atgādināsim, ka līdz vasaras beigām katrs gribētājs Latvijā var veikt valsts apmaksātu koronavīrusa testu. Pierakstīties var pa tālruni 8303. Ja simptomu nav, uz analīžu nodošanu var ierasties ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, lietojot sejas masku, kā arī atnākt ar kājām. Ja simptomi ir, sākumā ir jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Iepriekš Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā var būt lielāks, nekā oficiālie skaiti, taču tas nepārsniedz 1% iedzīvotāju.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 20,8 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 747 tūkstoši cilvēku nomira un vairāk nekā 13,7 miljoni izveseļojās.

5
Tagi:
donors, asins, koronavīruss
Pēc temata
Koronavīruss mazinājis apetīti: cik Latvijas iedzīvotājiem vajag naudas normālai dzīvei
Nav motivācija maksāt nodokļus: Rīgā zeļ un plaukst nelegālas ballītes
Infektologs: vakcīna pret koronavīrusu var izveidot imunitāti uz diviem gadiem
"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, kā jau viss ģeniālais"
Naudas maks. Foto no arhīva

Arvien vairāk cilvēku vēlēsies aiziet ēnā: ekonomiste izvērtēja FM nodokļu piedāvājumus

14
(atjaunots 19:15 13.08.2020)
Visvairāk no reformas cietīs Latvijas iedzīvotāji, kuri saņem nelielas algas un strādā alternatīvajos nodokļu režīmos, – tieši tie, kuri jau tā visvairāk cietuši koronavīrusa krīzes dēļ, atzīmēja Swedbank Latvijas filiāles galvenā ekonomiste.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Finanšu ministrijas piedāvātās nodokļu izmaiņas var izraisīt neapmierinātību sabiedrībā un mudināt ēnu ekonomikas izaugsmi, uzskata Swedbank Latvijas filiāles galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija, vēsta tvnet.lv.

Viņa uzskata par pareizu izmaiņu galveno mērķi – novērst to cilvēku sociālo neaizsargātību, kuri strādā alternatīvajos nodokļu režīmos, taču uzskata, ka piedāvātais risinājums nozīmē ievērojamu nodokļu sloga pieaugumu šādiem cilvēkiem samērā īsā periodā.

Pēc viņas sacītā, sociālā un ienākumu nodokļu sadalīšanas dēļ obligātās medicīniskās apdrošināšanas iemaksas izveidošanai nodokļa slogs vispārējā nodokļu režīmā zināmā mērā kļūst regresīvs, tādēļ visvairāk zaudēs zemo un vidējo algu saņēmēji.

"Kopumā piedāvātās izmaiņas var izraisīt sabiedrības neapmierinātību un daudziem var palielināt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā. It īpaši ņemot vērā Covid-19 izraisīto krīzi, kas vairāk un smagāk skārusi tieši zemāk apmaksātos darbiniekus un alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošos," uzsvēra Zorgenfreija.

Ekonomiste šaubās, ka piedāvātais sociālā un ienākumu nodokļu daļu sadalījums par labu medicīniskajai apdrošināšanai nodrošinās veselības aprūpei nepieciešamo naudu.

"Veselības finansēšanai no šī vingrinājuma "iezīmētie" līdzekļi ir salīdzinoši neliela daļa no kopējā veselības aprūpei nepieciešamā ikgadējā finansējuma. Tas savukārt nozīmē, ka tāpat katru gadu no jauna būs jācīnās par finansējuma apmēru. Tātad ar šīm izmaiņām netiek atrisināts jautājums par nepieciešamību celt finansējumu veselības aprūpei," paziņoja Zorgenfreija.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Finanšu ministrija piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trīs posmos, no kuriem pirmais ir ieplānots jau uz nākamo gadu: uz sociālā un ienākumu nodokļu rēķina izcelt speciālu obligātās medicīniskās apdrošināšanas maksājumu.

14
Pēc temata
Ražotājus šokē nodokļu izmaiņas: pārtikas produktu cenas pieaugs
Obligātās sociālās iemaksas un jauns neapliekamais minimums: kā Latvijā mainīsies nodokļi
Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, nepaliekamais minimums 350 eiro
Meli industriālos apmēros: Dombrovskis izanalizēja valdības lēmumus