Jānis Endele

Aizgāja no pēcpadomju tirgiem, pārdzīvoja ārkārtējo situāciju: kas notiek zivju pārstrādē

67
(atjaunots 11:18 28.07.2020)
Latvijas zivju pārstrādātāji gandrīz nesāpīgi pārdzīvoja ārkārtējās situācijas režīmu, kurš tika ieviests Covid-19 dēļ, šobrīd pārdošanas apjomi pat uzrāda kāpumu.

RĪGA, 28. jūlijs – Sputnik. Covid-19 krīze nav radījusi būtisku ietekmi uz Latvijas zivju pārstrādes nozari – neskatoties uz to, ka pārdošanas apjomi pēc ārkārtējās situācijas režīma izsludināšanas īslaicīgi samazinājās, šobrīd pieprasījums atkal pārsniedz piedāvājumu, paziņoja zivju konservu ražotāja "Karavela" mārketinga direktors Jānis Endele, vēsta Baltic Course.

Endele paziņoja, ka pēc lokālajām krīzēm nozarē un Krievijas embargo 2015. gadā, kā arī valūtas devalvācijas pēcpadomju tirgos no nozares aizgāja vājās kompānijas. Izdzīvot spēja tikai tās, kurām izdevās atrast jaunus partnerus ārzemēs un pārorientēt tradicionālo bijušo PSRS valstu tirgu pārdošanas. Patlaban aptuveni 80% saražotās produkcijas nozare realizē rietumvalstu tirgos, savukārt pārējos 20% - tradicionālajos tirgos, pastāstīja Endele.

Tai pat laikā viņš atzīmēja, ka tuvāko mēnešu laikā zivju ražošanas nozare, visticamāk, joprojām saskarsies ar darbaspēka trūkumu. Ja vasarā zivju pārstrādes uzņēmumi bieži slēdz cehus remontdarbu veikšanai un laiž darbiniekus atvaļinājumos, tad rudenī darbaspēka nepieciešamība kļūs aktuālāka.

Pēc Endeles sacītā, grūti prognozēt potenciālā otrā pandēmijas viļņa ietekmi uz zivju rūpniecību. "Dzīve parādīja, ka bizness nemēdz būt ar 100% drošību. Arī esamība Rietumu valstu tirgos vēl negarantē drošību," uzsvēra viņš, atzīmējot, ka pagaidām situācija nozarei ir samērā labvēlīga: ir pasūtījumi, un nozares uzņēmēji ir noskaņoti darbam.

SIA "Karavela" ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kuram "Rosseļhoznadzor" atļāva atjaunot šprotu piegādes Krievijai. Aizliegums bija spēkā no 2015. gada jūnija sistemātisku pārkāpumu dēļ, kurus iestāde atklāja inspekcijas laikā, kā arī sakarā ar kancerogēnās vielas benzopirēna klātbūtni produkcijā.

67
Tagi:
koronavīruss, zivrūpniecība
Pēc temata
Latvijas šprotu ražotājs pastāstīja, uz kurieni pārdod konservus KF vietā
Svarīgākā ir cilvēku atgriešanās cehos: zivrūpnieki atraduši priekšrocības krīzē
Labāk saņemt pabalstu, nekā šķirot zivis par 680 eiro: cilvēkiem nav motivācijas strādāt

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija