Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, foto no arhīva

"Gatavojamies karam?": iedzīvotāji saņēmuši Aizsardzības ministrijas bukletus

1148
(atjaunots 09:57 24.07.2020)
Iedzīvotāji sākuši saņemt Aizsardzības ministrijas informatīvos bukletus "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Pasākums ir plašs, jo rit caur nodokļu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Pār iedzīvotājiem caur Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) birst vēstules ar bukletu, kas sīki stāsta, kā noturēties pirmās 72 stundas krīzes situācijas gadījumā.

Parasti šī sistēma tiek lietota dažādu deklarāciju iesniegšanai un saziņai ar nodokļu iestādēm. Tā pati par sevi nav īpaši patīkama procedūra. Tāpēc, saņemot ziņas par vēstulēm, kas gaida sistēmā, cilvēki mazliet satraucās.

Taču arī pēc vēstules izlasīšanas, kam ar nodokļiem nebija nekāda sakara, satraukums nepagaisa, tikai vairojās – bukleti stāstīja, kā gatavoties krīzes situācijai.

Pie tam AM parūpējusies arī par valsts krievvalodīgajiem iedzīvotājiem: skaistie informatīvie bukleti laisti klajā latviešu, krievu un angļu valodās.

Tomēr "dubulto efektu" cilvēki nav īpaši augstu novērtējuši – daži ziņas saņēmuši ļoti vēlā stundā.

Brīdinājums pirms naktsmiera

Piemēram, Anna pastāstīja savā lapā Facebook, ka saņēmusi VID vēstuli desmitos vakarā un bija ārkārtīgi apmulsusi. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pirms gulētiešanas viņai atklāja, ka 2016. gadā Latvijā sāka veidot visaptverošas valsts aizsardzības sistēma, kuras mērķis ir iesaistīt visu sabiedrību krīzes plānošanā un pārvaldē.

Šim mērķim kalpo buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā", un tajā stāstīts, kā pilsoņiem jāparūpējas par sevi pirmajās 72 stundās pēc krīzes, kamēr netiks iesaistīti atbildīgie dienesti.

A.Pabrika vēstulē ministrs atzīmē, ka pēdējo gadu notikumi "likuši mums saprast, ka arī mūsdienās, pavisam negaidīti, var pienākt brīdis, kad ierastā dzīve apgriežas kājām gaisā: var pazust vitāli svarīgi pakalpojumi – siltums, elektrība, ūdens, sakari un citi, bez kuriem nav iedomājama mūsu ikdiena".

"Tieši tādēļ vēršos pie Jums, jo šī brīža situācija arī man ir likusi kardināli mainīt sākotnējos plānus. Esmu izlēmis nodot Jūsu rīcībā vērtīgu materiālu – "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Lai arī iecere izdot šādu bukletu drukātā veidā bija plānota tikai rudenī, domāju, pašreizējie apstākļi un ekonomiskā situācija liek mums pieņemt ātrus un nestandarta risinājumus. Šoreiz – izvēloties elektronisko komunikāciju ar Jums, lai dalītos ar informāciju, kas var būt noderīga Jums un Jūsu ģimenēm jau tagad," skaidro aizsardzības ministrs.

Vajag apgūt budžetu, un vēlēšanas tuvojas

Citi sociālo tīklu lasītāji AM ziņu uztvēra bez īpaša entuziasma un nolēma, ka tas ir jauns veids, kā attaisnot aizsardzības budžetu 2% apmērā no IKP.

"Vai tikai es saspringstu ik reizi, kad runa ir par karadarbību valstī, kur pēc tām pat neož? Kāda velna pēc vajadzīgs šis buklets?!" komentāros sašutusi vaicāja Lolita.

"Vajag taču budžetu apgūt. Un pie viena atbērt sev cepumus pie tējas. To cepumu izmērs ir tumsas klāts noslēpums," viņai atbildēja Vita.

"Kas tas? Atsūtīja uz manu personīgo EDS, vai karam gatavojamies?" painteresējās Facebook Aleksejs.

Daži pajokoja, ka autors, šķiet, vinnējis "kara loteriju" vai nejauši pieteicies brīvprātīgajos, bet citi apstiprināja, ka jau saņēmuši tādas vēstules un bijuši ļoti pārsteigti.

Kāds Facebook lietotājs saņēmis AM "laimes vēstuli" gandrīz pusnaktī.

Atgādināsim, ka A.Pabriks jau sen skaidro situāciju iedzīvotājiem. Liels entuziasms nav saskatāms, tomēr AM regulāri skaidro, kā izturēties X stundā, cik ilgi katram jānoturas un kāpēc resors turpina satraukt cilvēkus.

Pērnā gada nogalē aizsardzības ministrs pat ierakstīja video, kurā demonstrēja, kā savācis savu "krīzes somu". Vispirms viņš pievērsa uzmanību dokumentiem un naudai – pasei, ko vēlams ielikt polietilēna maisiņā, kā arī skaidrajai naudai nelielas vērtības banknotēs.

Pabrika krīzes somā būs arī radioaparāts ar baterijām, zeķes, džemperis, silts svīteris un veļa, ko politiķis gan skatītājiem nenodemonstrēja. Sarakstā iekļuvis arī lukturītis, higiēnas līdzekļi – zobu pasta un suka, zāles, lādētājs un mobilais tālrunis.

Kad ministrs krīt panikā

AM bukletam pievērsa uzmanību arī Saeimas neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko un pat uzslavēja par plānu, kas skaidro, kā rīkoties krīzes situācijās.

"Ļoti labi, ja ir plāns ārkārtas situācijām. Labi, ja tu tam esi gatavs. Labi, ka valdība beidzot uzrakstījusi, kā rīkoties, ja mūsu valsti pēkšņi skars nelaime. Aizsardzības ministrija plānoja to paveikt jau kopš 12. Saeimas laikiem.

Slikti, ka tāda informacija par bukletiem tiek saņemta tādā veidā – cilvēki saņem ziņu no VID EDS ar Pabrika pavadvēstuli, kurā viņš stāsta, ka bukleta sagatavošana bija ieplānota rudenī un, ņemot vērā to neprātu, kas tagad notiek līdzās un pie mums (karš, pandēmija, ekonomiskā krīze), pienācis laiks vākt kopā mugursomu," raksta deputāte.

Īpašu iespaidu uz viņu atstāja aizsardzības ministra vēstules trešā rindkopa:

"Tieši tādēļ vēršos pie Jums, jo šī brīža situācija arī man ir likusi kardināli mainīt sākotnējos plānus. Esmu izlēmis nodot Jūsu rīcībā vērtīgu materiālu – "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Lai arī iecere izdot šādu bukletu drukātā veidā bija plānota tikai rudenī, domāju, pašreizējie apstākļi un ekonomiskā situācija liek mums pieņemt ātrus un nestandarta risinājumus. Šoreiz – izvēloties elektronisko komunikāciju ar Jums, lai dalītos ar informāciju, kas var būt noderīga Jums un Jūsu ģimenēm jau tagad."

Stepaņenko nožēloja, ka ministram nav ienācis prātā vienkārši nosūtīt preses paziņojumus medijiem vai novērtēt, kā vēstuli uztver Covid-19 ziņu nomocītie iedzīvotāji.

"Kāpēc ministrs nolēma publicēt bukletu tagad, izsūtot to VID sistēmā?" viņa jautāja un izteica dažus pieņēmumus.

"Vai nu vajag tā biedēt cilvēkus, jo M.Staķis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs ir labs mēra posteņa kandidāts, vai ballītē, kur dala Covid naudu, jāsameklē budžeta līdzekļi vēl kādam projektam?

Te ir bukleti, ko jau sen vajadzēja sagatavot kā jebkurā normālā, sevi cienošā valstī vienlaikus ar nepieciešamajām rezervēm. Tikai vajag normāli pasniegt tos iedzīvotājiem, lai cilvēki neskrien pēc sirdszālēm," konstatēja Stepaņenko.

1148
Tagi:
Artis Pabriks, Latvija, Aizsardzības ministrija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Pabriks: Latvija jāpadara par "mazu ezīti"
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
No liberāļa līdz rusofobam: publicists pastāstīja par Pabrika "evolūciju"
Pabriks lūdz ASV palielināt militāro atbalstu Latvijai
Sudajeva konstrukcijas mašīnpistole, foto no arhīva

Solīja ziemā "izķert" visus: latviešu partizānu darbības 1942. un 1943. gadā

30
(atjaunots 12:25 12.05.2021)
Turpināsim iedziļināties notikumos Latvijas teritorijā Lielā Tēvijas kara gados. Kopā ar vēsturnieku Igoru Gusevu izpētīsim latviešu partizānu vienību reidus 1942.-1943. gados.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. 1942. gada maijā trīs nelielas partizānu vienības – pārsvarā 201. Latviešu strēlnieku divīzijas karavīri un komandieri un brīvprātīgie no evakuēto vidus, pārgāja frontes līniju, koncentrējās Ļeņingradas novadā uz dienvidrietumiem no Staraja Rusas un sāka gatavoties tālākam ceļam. Viņu ierašanās sakrita ar vācu soda ekspedīciju uzbrukumu pavasarī. Cīņās ar viņiem piedalījās arī latviešu partizāni.

15. maijā Otomāra Oškalna komandētā vienība cīņā pie Boļšoje Zapoļje ciema sagādāja vērā ņemamu kaitējumu pretinieka vienībām, kas ar tanku un bruņumašīnu atbalstu mēģināja izlauzties pa ceļu no Čihačevas uz Staraja Rusu. Partizānu izlūki un sapieri organizēja vairākas sekmīgas diversijas un slazdus pie komunikācijām.

Latviešu partizānu reidam neizdevās izpildīt uzdevumu – nostiprināties Latvijā un izveidot kopīgu centru, kas vadītu darbu ar vācu okupantiem. Tomēr reidam bija liela nozīme partizānu cīņas tālākajā attīstībā, tas audzināja pieredzējušus komandierus latviešu partizāniem.

Ņemot vērā reidā gūto pieredzi, tika izstrādāti partizānu darbību un bāzēšanās principus atbilstoši Latvijas apstākļiem.
Partizānu grupu darbības 1942. gada rudenī

Pēc neveiksmīgā reida partizānu organizatoriskā centra radīšana Latvijā ieilga. Tomēr dažas grupas jau vadīja komandieri ar nepieciešamo pieredzi. Nelielais partizānu skaits, bruņojuma un munīcijas, it īpaši spridzekļu trūkums neļāva organizēt lielas operācijas pret vācu okupantiem. Bieži vien nācās pat izvairīties no sadursmēm ar hitleriešiem.

Partizānu grupu darbības šajā periodā precīzi raksturoja Ziemeļlatvijas partizānu komisārs A. Raškevičs: "Ko mēs varējām darīt? Cīnīties pret ienaidnieka melīgo propagandu, organizēt cilvēkus, kuri gatavi atbalstīt partizānus, radīt aģentūras tīklu, izlūkot un – pats galvenais – popularizēt partizānu karu; protams, neizvairīties no sadursmēm ar nelieliem pretinieka spēkiem un iznīcināt tos, taču nesāk cīņas ar lielām soda ekspedīcijām, kas var mūs sakaut."

Ziemeļlatvijas partizānu vienību vajāja policija un soda vienības, taču tā turpināja sekmīgi strādāt, pateicoties pareizai taktikai: īslaicīga slēpta bāzēšanās un pastāvīgi manevri. Partizāni nepārtraukti pārvietojās no viena mežu masīva uz otru, jauca pēdas un nogurdināja savus vajātājus. Sakari ar zemniekiem, ko partizāni izveidoja 1942. gada rudenī, droši sargāja no soda ekspedīciju triecieniem ziemas periodā.

Partizāni apguva cīņas iespējas plašā teritorijā, iepazinās ar vietējiem iedzīvotājiem, organizēja virkni diversiju, iznīcinot tālruņa tīklu, dzelzceļa sliedes, sodīja vairākus nodevējus.

Šajā periodā apstākļiem Latgalē raksturīga bija Kaunātes organizācijas darbība, kas aptvēra vairākus ciemus Kaunātes, Rēznas un Pildas pagastos. Antinacistiski noskaņoto patriotu grupas organizējās 1942. gada sākumā – par to liecina Rēzeknes policijas materiāli.

Jautājums par partizānu vienības formēšanos Kaunātes rajonā kļuva īpaši aktuāls, kad ieradās neliela partizānu grupa ar V. Rubuli priekšgalā. Viņš uzņēmās organizācijas vadību. Septembrī izdevās nodibināt sakarus ar partizāniem Osvejas mežos, un bija nolemts veidot vienību. "Man izdevās aptver daļu Rēzeknes un Ludzas apriņķus, nodibināt sakarus arī ar Rēzeknes un Ludzas pilsētām; zināmi sakari bija arī ar Rīgu. Uzskaitē ņemti 200 cilvēki, kas gatavi ņemt rokās ieročus," V. Rubulis rakstīja atskaitē.

Ar savāktajiem ieročiem nepietika, vienības formēšana ievilkās. Hitleriešiem izdevās iesūtīt pagrīdes organizācijā savus provokatorus. 1942. gada 21. septembrī trijos pagastos sākās aresti. Tika sagūstīti 66 organizācijas locekļi, bēgšanas mēģinājums maksāja dzīvību diviem cilvēkiem.

Arī vēlāk turpinājās aresti. Daudzus pagrīdniekus nošāva Rēzeknē vai nomocīja hitleriešu nāves nometnēs. Tā gāja bojā četri Barščevsku ģimenes locekļi. Bruņota partizānu grupa ar kauju pārrāva ienaidnieka ielenkumu, un novembrī iekļāvās Osvejas partizānu rindās.

1942. gada septembrī un oktobrī Latvijas austrumu daļā ieradās vēl piecas partizānu organizatoru grupas.

Solīja ziemā "izķert" visus

Tomēr, sākoties ziemai, ienaidniekam izdevās atrast visu triju grupu bāzes un izkliedēt tās. Atšķirībā no Ezernieka vienības, viņiem neizdevās izveidot vitāli nepieciešamos sakarus ar vietējiem. Turklāt radisti nespēja uzturēt pastāvīgus sakarus ar centrālo štābu. Atlikušie partizāni aizgāja pagrīdē, daži pārvācās uz baltkrievu mežiem.

1942. gada beigās gan pilsētās, gan laukos brieda antinacistiskās pretošanās spēki, izvērsās nelegālo organizāciju darbs, taču bruņotā cīņa vēl nebija masveidīga.

Tuvojās ziema, tāpēc partizānu darbības bija apgrūtinātas, kustības pieaugums nebija gaidāms. Tādu viedokli pauda gan prese, gan okupantu policija, kas solīja ziemā "izķert" visus partizānus. Tomēr tieši 1942./43. gada ziemā partizānu kustības organizatoriskās noformēšanas un idejiskā brieduma procesā notika ass pavērsiens. Aktīvu hitleriskā režīma pretinieku rindās stājās aizvien plašāki iedzīvotāju slāņi. Ziemas vidū Latvijas teritorijā beidzot izdevās radīt efektīvu antinacistiskās cīņas organizatorisko centru.

To veicināja Latviešu partizānu speciālās vienības (komandieris – Vilis Samsons, komisārs – Otomārs Oškalns, partijas organizācijas sekretārs – Imants Sudmalis, štāba priekšnieks – Mihails Muravskis, komjauniešu organizācijas vadītājs – Antonijs Bunga) darbība.

Šī vienība 1942. gada decembra sākumā smagos apstākļos pēc 200 km gara reida, sakāvusi vairākās cīņās soda vienības, kas tika sūtītas pret partizāniem, apmetās netālu no Latvijas dienvidaustrumu robežas Osvejas mežos (Baltkrievija). 1943. gada janvārī speciālajā grupā savu bāzi izveidoja un darbu izvērsa Latvijas PSR KP CK operatīvā grupa – štābs antinacistiskās cīņas vadībai.

Latviešu un baltkrievu partizānu kopīgā cīņa

Latviešu partizānu speciālajā vienībā bija nepilni simt cīnītāji, pārsvarā – pieredzējuši kareivji no Latviešu strēlnieku divīzijas, kā arī no varas reida dalībniekiem. Vienība bija sagatavota galvenā uzdevuma izpildei – par katru cenu nostiprināties mežos pie pašām Latvijas robežām. Ar automātiskajiem ieročiem bruņotā vienība šķērsoja frontes līniju 1942. gada 4. decembra naktī uz ziemeļiem no Veļikije Luki kopā ar trim vienībām no 4. Kaļiņina partizānu brigādes, ko vadīja brigādes komandieris Vasilijs Ļisovskis.

Partizāni pārvietojās pa naktīm, no rītiem apstākās atpūsties un organizēja vispārēju aizsardzību tālos ciemos. Īso ziemas dienu laikā hitleriešiem neizdevās savilkt lielus spēkus un ielenkt partizānus. Kuri savā ceļā likvidēja nelielas karavīru un policistu vienības.

Lielas cīņas ar hitleriešu soda vienībām sākās tuvāk Latvijas robežai, Sebežas rajonā. 14. decembra naktī pretinieks ar triju bataljonu spēkiem trīs reizes uzbruka Aderevo ciemam (30 km uz ziemeļiem no Sebežas), kurā kaļiņinieši un latviešu partizāni apstājās divas dienas ilgai atpūtai. Hitleriešiem neizdevās padzīt partizānus no Aderevas un atspiest uz Latvijas robežu, pie kuras slazdu organizēja trīs vācu bataljoni. Šajā kaujā pretinieks zaudēja 216 karavīrus un virsniekus. Partizāni izrāvās dienvidu virzienā un, pārejot Sebežas-Zilupes dzelzceļa līniju, nonāca Osvejas-Sebežas partizānu novadā.

Latviešu partizānu speciālā vienība apmetās Osvejas mežos un ar krievu un baltkrievu partizānu palīdzību sāka karadarbības Latvijas teritorijā. Apvienojot vietējo partizānu nelielās grupas, kas strādāja pierobežas joslā, vienība pārvērtās par ievērojamu vienību un palīdzēja partizāniem attīrīt no ienaidnieka Osvejas-Sebežas partizānu novadu un organizēt tā rietumu robežu apsardzi.

Operācijas 1942. gada sākumā Latvijas teritorijā bija ļoti nozīmīgas politiskā aspektā. Ziņas par tām ātri izplatījās visā Latvijā, palīdzēja izjaukt hitleriešu mobilizācijas plānus un norādīja ceļu uz Latvijas partizānu centru.
Kopā ar Kaļiņinas un Vitebskas partizāniem vienība organizēja vairākas lielas operācijas.

Piemēram, 1943. gada 12. janvāra naktī apvienotie partizānu spēki, iekļuvuši Latvijas teritorijā, ieņēma Vecslabadas pagasta centra (35 km uz dienvidaustrumiem no Ludzas). Šajā operācijā piedalījās arī Rokosovska brigādes (komandieris – Aleksandrs Romanovs) un Drisenes brigādes (komandieris – Georgijs Gerasimovs) partizāni, divas Osvejas brigādes (komandieris – Ivans Zaharovs), neliela vienība no Lietuvas (komandieris – Pjatrs Praņavičs) un citi partizāni. Kopā – 780 bruņoti partizāni un 330 pajūgi ar važoņiem.

Visbiežāk gan latviešu partizāni organizēja nelielas operācijas saviem spēkiem. 1943. gada 31. janvārī specvienības izlūki saņēma gūstā 8 apsargus. 4. februāra naktī pēc tāla reida trieciena grupa ar I. Sudmali vadībā sakāva Rundenes pagasta valdi, policijas iecirkni un telefona staciju.

Latviešu partizānu specvienības darbības satrauca reihskomisariāta "Ostland" aparātu. Drošības policijas un SD komandieris spēra vairākus soļus, piemēram, saformēja plašu garnizonu tīklu pierobežas joslā.

Saskaņā ar slepeno pavēli no 1943. gada 12. februāra Ludzas un Daugavpils apriņķos tika papildus radīti 27 nocietināti "atbalsta punkti", kas saņēma 1000 policistus, ko komandēja vācu virsnieki.

Tādus pašus soļus hitlerieši spēra arī Sebežas un Drisenes rajonos, lai pilnībā izolētu partizāņu zonu no ziemeļiem un dienvidiem. Janvārī vāciešiem izdevās izspiest Vitebskas apgabala partizānu brigādes no "trijstūra" Polocka-Nevela-Vitebska un bloķēt arī Osvejas-Sebežas partizānu zonas austrumu robežas.

Turpinājums sekos.

30
Tagi:
Lielais Tēvijas karš, partizānu kustība, Latvija
Sarkanā zvaigzne no ziediem pie Uzvaras pieminekļa, ko izkārtojuši brīvprātīgie

"Sātana pentagramma": patrioti sūkstās par sarkano zvaigzni pie monumenta

34
(atjaunots 22:38 11.05.2021)
Uzvaras dienas svētki Rīgā vēl aizvien neliek mieru nacionāli noskaņotajiem – tagad viņiem naktsmieru laupa zvaigzne no ziediem Uzvaras pieminekļa pakājē Pārdaugavā.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Vēl aizvien nerimst kaislības ap Uzvaras dienu Rīgā. Atgādināsim, ka 9. maijā piekļuve Uzvaras piemineklim bija slēgta. To iejoza dzeltens žogs, pie kura nolika galdus – uz tiem cilvēki varēja atstāt līdzatnestos ziedus. Pēc tam tos pie monumenta novietoja pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" darbinieki.

9. maija naktī brīvprātīgie no organizācijas 9may.lv sakārtoja pie monumenta ziedu paklāju un simbolisku sarkanu zvaigzni. Ziņots, ka viņiem palīdzēja garāmgājēji.

Tomēr ziedu kompozīcija saniknojusi nacionālpatriotus – par sarkano zvaigzni sūkstījās vismaz divi gana pazīstami nacionālistu spārna pārstāvji.

"Pajautāšu trešo reizi. Vai tas bija Valsts policijas auto, kas naktī uz 10.05 karātavu laukumā izgaismoja sātana pentagrammas izlikšanu?" bija sašutusi pazīstamā latviešu publiciste Elita Veidemane.

​Kopā ar viņu par zvaigzni un policijas darbībām ir sašutis Ainis Sproģis, kurš 9. maija priekšvakarā "izcēlās" ar savu izdomu – viņš ieradās pie Uzvaras pieminekļa ar melnu zārku. Ar savu akciju viņš esot gribējis atgādināt represijas, ko Latvijai nesusi PSRS.

"Lūdzu Valsts policiju veikt pārbaudi par šo neatļauto pulcēšanos. Ceru, ka VL/TBLNNK un konservatīvie pieprasīs video no novērošanas kamerām. Kas šis par auto un uz kāda pamata tas atrodas karātavu laukumā?" skaidrojumu prasa Ainis Sproģis.

​Kārtības sargi paskaidroja, ka izpildīja savus pienākumus, bet zvaigzne nav kriminālnoziegums.

"Labdien! Policija šajā vietā atradās, lai uzraudzītu sabiedrisko kārtību, nevis lai izgaismotu apkārtni. Apgaismojums parkā ir nodrošināts tāpat. PSRS simbols ir sirpis un āmurs līdz ar piecstaru zvaigzni. Zvaigzne viena pati nav uzskatāma par PSRS simbolu," Veidemanei atbildēja Valsts policija savā lapā Twitter.

​Taču, spriežot pēc publicistes atbildes replikas "Jāāā! Šī atbilde ir vienkārši šedevrs!", diezin vai viņa ir gatava apstāties pie sasniegtā.

Jāpiebilst, ka, saskaņā ar policijas datiem, nekādi nopietni incidenti 9. maijā nebija fiksēti, reģistrēti tikai daži pulcēšanās aizlieguma pārkāpumi un padomju simbolikas pielietojums.

Policijas dati liecina, ka 9. maijā Uzvaras pieminekli Rīgā apmeklējuši apmēram 20 tūkstoši cilvēku.

34
Tagi:
sociālie tīkli, nacionālpatrioti, Rīga, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena
Pēc temata
Sociālie tīkli sašutuši par plāniem rīkot Dziesmu un deju svētkus
"Politiska pašnāvība": sociālajos tīklos skan kritika par VIP vakcināciju
"Sporta Latvijā nav un nebūs": sociālajos tīklos kritizē jaunos ierobežojumus Covid-19 dēļ
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

0
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

0
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību