Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, foto no arhīva

"Gatavojamies karam?": iedzīvotāji saņēmuši Aizsardzības ministrijas bukletus

1119
(atjaunots 09:57 24.07.2020)
Iedzīvotāji sākuši saņemt Aizsardzības ministrijas informatīvos bukletus "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Pasākums ir plašs, jo rit caur nodokļu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Pār iedzīvotājiem caur Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) birst vēstules ar bukletu, kas sīki stāsta, kā noturēties pirmās 72 stundas krīzes situācijas gadījumā.

Parasti šī sistēma tiek lietota dažādu deklarāciju iesniegšanai un saziņai ar nodokļu iestādēm. Tā pati par sevi nav īpaši patīkama procedūra. Tāpēc, saņemot ziņas par vēstulēm, kas gaida sistēmā, cilvēki mazliet satraucās.

Taču arī pēc vēstules izlasīšanas, kam ar nodokļiem nebija nekāda sakara, satraukums nepagaisa, tikai vairojās – bukleti stāstīja, kā gatavoties krīzes situācijai.

Pie tam AM parūpējusies arī par valsts krievvalodīgajiem iedzīvotājiem: skaistie informatīvie bukleti laisti klajā latviešu, krievu un angļu valodās.

Tomēr "dubulto efektu" cilvēki nav īpaši augstu novērtējuši – daži ziņas saņēmuši ļoti vēlā stundā.

Brīdinājums pirms naktsmiera

Piemēram, Anna pastāstīja savā lapā Facebook, ka saņēmusi VID vēstuli desmitos vakarā un bija ārkārtīgi apmulsusi. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pirms gulētiešanas viņai atklāja, ka 2016. gadā Latvijā sāka veidot visaptverošas valsts aizsardzības sistēma, kuras mērķis ir iesaistīt visu sabiedrību krīzes plānošanā un pārvaldē.

Šim mērķim kalpo buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā", un tajā stāstīts, kā pilsoņiem jāparūpējas par sevi pirmajās 72 stundās pēc krīzes, kamēr netiks iesaistīti atbildīgie dienesti.

A.Pabrika vēstulē ministrs atzīmē, ka pēdējo gadu notikumi "likuši mums saprast, ka arī mūsdienās, pavisam negaidīti, var pienākt brīdis, kad ierastā dzīve apgriežas kājām gaisā: var pazust vitāli svarīgi pakalpojumi – siltums, elektrība, ūdens, sakari un citi, bez kuriem nav iedomājama mūsu ikdiena".

"Tieši tādēļ vēršos pie Jums, jo šī brīža situācija arī man ir likusi kardināli mainīt sākotnējos plānus. Esmu izlēmis nodot Jūsu rīcībā vērtīgu materiālu – "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Lai arī iecere izdot šādu bukletu drukātā veidā bija plānota tikai rudenī, domāju, pašreizējie apstākļi un ekonomiskā situācija liek mums pieņemt ātrus un nestandarta risinājumus. Šoreiz – izvēloties elektronisko komunikāciju ar Jums, lai dalītos ar informāciju, kas var būt noderīga Jums un Jūsu ģimenēm jau tagad," skaidro aizsardzības ministrs.

Vajag apgūt budžetu, un vēlēšanas tuvojas

Citi sociālo tīklu lasītāji AM ziņu uztvēra bez īpaša entuziasma un nolēma, ka tas ir jauns veids, kā attaisnot aizsardzības budžetu 2% apmērā no IKP.

"Vai tikai es saspringstu ik reizi, kad runa ir par karadarbību valstī, kur pēc tām pat neož? Kāda velna pēc vajadzīgs šis buklets?!" komentāros sašutusi vaicāja Lolita.

"Vajag taču budžetu apgūt. Un pie viena atbērt sev cepumus pie tējas. To cepumu izmērs ir tumsas klāts noslēpums," viņai atbildēja Vita.

"Kas tas? Atsūtīja uz manu personīgo EDS, vai karam gatavojamies?" painteresējās Facebook Aleksejs.

Daži pajokoja, ka autors, šķiet, vinnējis "kara loteriju" vai nejauši pieteicies brīvprātīgajos, bet citi apstiprināja, ka jau saņēmuši tādas vēstules un bijuši ļoti pārsteigti.

Kāds Facebook lietotājs saņēmis AM "laimes vēstuli" gandrīz pusnaktī.

Atgādināsim, ka A.Pabriks jau sen skaidro situāciju iedzīvotājiem. Liels entuziasms nav saskatāms, tomēr AM regulāri skaidro, kā izturēties X stundā, cik ilgi katram jānoturas un kāpēc resors turpina satraukt cilvēkus.

Pērnā gada nogalē aizsardzības ministrs pat ierakstīja video, kurā demonstrēja, kā savācis savu "krīzes somu". Vispirms viņš pievērsa uzmanību dokumentiem un naudai – pasei, ko vēlams ielikt polietilēna maisiņā, kā arī skaidrajai naudai nelielas vērtības banknotēs.

Pabrika krīzes somā būs arī radioaparāts ar baterijām, zeķes, džemperis, silts svīteris un veļa, ko politiķis gan skatītājiem nenodemonstrēja. Sarakstā iekļuvis arī lukturītis, higiēnas līdzekļi – zobu pasta un suka, zāles, lādētājs un mobilais tālrunis.

Kad ministrs krīt panikā

AM bukletam pievērsa uzmanību arī Saeimas neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko un pat uzslavēja par plānu, kas skaidro, kā rīkoties krīzes situācijās.

"Ļoti labi, ja ir plāns ārkārtas situācijām. Labi, ja tu tam esi gatavs. Labi, ka valdība beidzot uzrakstījusi, kā rīkoties, ja mūsu valsti pēkšņi skars nelaime. Aizsardzības ministrija plānoja to paveikt jau kopš 12. Saeimas laikiem.

Slikti, ka tāda informacija par bukletiem tiek saņemta tādā veidā – cilvēki saņem ziņu no VID EDS ar Pabrika pavadvēstuli, kurā viņš stāsta, ka bukleta sagatavošana bija ieplānota rudenī un, ņemot vērā to neprātu, kas tagad notiek līdzās un pie mums (karš, pandēmija, ekonomiskā krīze), pienācis laiks vākt kopā mugursomu," raksta deputāte.

Īpašu iespaidu uz viņu atstāja aizsardzības ministra vēstules trešā rindkopa:

"Tieši tādēļ vēršos pie Jums, jo šī brīža situācija arī man ir likusi kardināli mainīt sākotnējos plānus. Esmu izlēmis nodot Jūsu rīcībā vērtīgu materiālu – "Kā rīkoties krīzes gadījumā". Lai arī iecere izdot šādu bukletu drukātā veidā bija plānota tikai rudenī, domāju, pašreizējie apstākļi un ekonomiskā situācija liek mums pieņemt ātrus un nestandarta risinājumus. Šoreiz – izvēloties elektronisko komunikāciju ar Jums, lai dalītos ar informāciju, kas var būt noderīga Jums un Jūsu ģimenēm jau tagad."

Stepaņenko nožēloja, ka ministram nav ienācis prātā vienkārši nosūtīt preses paziņojumus medijiem vai novērtēt, kā vēstuli uztver Covid-19 ziņu nomocītie iedzīvotāji.

"Kāpēc ministrs nolēma publicēt bukletu tagad, izsūtot to VID sistēmā?" viņa jautāja un izteica dažus pieņēmumus.

"Vai nu vajag tā biedēt cilvēkus, jo M.Staķis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs ir labs mēra posteņa kandidāts, vai ballītē, kur dala Covid naudu, jāsameklē budžeta līdzekļi vēl kādam projektam?

Te ir bukleti, ko jau sen vajadzēja sagatavot kā jebkurā normālā, sevi cienošā valstī vienlaikus ar nepieciešamajām rezervēm. Tikai vajag normāli pasniegt tos iedzīvotājiem, lai cilvēki neskrien pēc sirdszālēm," konstatēja Stepaņenko.

1119
Tagi:
Artis Pabriks, Latvija, Aizsardzības ministrija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Pabriks: Latvija jāpadara par "mazu ezīti"
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
No liberāļa līdz rusofobam: publicists pastāstīja par Pabrika "evolūciju"
Pabriks lūdz ASV palielināt militāro atbalstu Latvijai
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības protesta akcija, foto no arhīva

Direktori sūdzas par skolotāju trūkumu, IZM nesaskata brīvas vietas

6
(atjaunots 20:54 24.09.2020)
Direktori ir spiesti skraidīt pa augstskolām un pierunāt studentus sākt darbu skolās, taču, ņemot vērā algu līmeni un arodam raksturīgo stresu, jaunu kadru pieplūdums nav sagaidāms. Kā iznācis, ka, saskaņā ar IZM datiem, Latvijā nav nevienas vakantas pedagoga likmes?

RĪGA, 25. septembris — Sputnik. Līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolās no jauna ir aktuāla pedagogu trūkuma problēma, un jauno kadru pieplūdums nav sagaidāms, vēsta Latvijas radio 4.

Rīgas domes deputāte, Rīgas 80. vidusskolas direktore Anna Vladova konstatēja, ka tīmeklī atrodami simtiem darba piedāvājumu dažādu priekšmetu skolotājiem visā Latvijā. Piemēram, vietnē visidarbi.lv ir 300 sludinājumu. Lielākā daļa – 155 vietas – ir Rīgā, taču arī reģionos to skaits nav mazs. Tikai pēdējās nedēļas laikā vien parādījušies 228 sludinājumi.

Tātad valda absolūta katastrofa ar pedagogiem, trūkst cilvēku, stāsta Vladova.

Viņa atklāja, ka pavisam nesen aprunājusies ar citiem direktoriem, kuri tāpat "gaudo" par skolotāju trūkumu, turklāt viņi nekur nav atrodami. Visi skraida pa universitātēm, pa bioloģijas, dabaszinātņu fakultātēm, aicinām studentus darbā, stāstīja direktore.

Iepriekš viņa aicināja izglītības ministri Ilgu Šuplinsku atkāpties no amata, jo politiķe nepilda pedagogiem dotos solījumus, nerisina nozares problēmas.

Rīgas 40. vidusskolas vadība bija spiesta matemātikas skolotāja vietā pieņemt darbā kāda skolēna tēvu – viņam ir profesionāla matemātiķa izglītība. Skolas direktore Jeļena Vediščeva atzina, ka jaunais pedagogs varējis aizpildīt tikai tās nodarbības, kas ļauj viņam strādāt pamata darba vietā, tomēr viņa atbalsts ir ļoti nozīmīgs, jo viņš atslogojis citus skolotājus.

Vediščeva norādīja, ka pedagogu kolektīvs nav nokomplektēts daudzās skolās un, acīmredzot, stāvoklis tikai pasliktināsies.

"Šī situācija brieda jau sen. Pie tam, ja netiks veikti pasākumi vietvaru un valsts līmenī, situācija tikai pasliktināsies, un, principā, pienāks brīdis, kad patiešām nebūs skolotāju," apliecināja Vediščeva.

Brīvu vietu nav

Toties Izglītības ministrija atzīmē: saskaņā ar pašvaldību datiem, septembra vidū neesot bijis nevienas brīvas skolotāja vietas.

IZM pārstāve Baiba Baškele skaidroja, ka iespējams runāt par vakantām stundām – šobrīd neesot nevienas pilnas vakances nevienā novadā, nevienā skolā.

Pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga paskaidroja, ka šāda aina veidojas tāpēc, ka daudzas skolas mēģina saviem spēkiem risināt pedagogu trūkuma problēmu, sadalot slodzi starp pārējiem skolotājiem, kas spiesti daudz strādāt papildus, jo nav iespējams nosaukt precīzu vakanto vietu skaitu. Pie tam pārslodzes rezultātā daudzi saskaras ar profesionālo "izdegšanu", bet IZM nevēlas diskutēt par šo problēmu.

Vanaga paskaidroja, ka tagad, aktīvu mācību laikā, neviens vairs skaļi nekliedz par vakancēm, jo saprot: ja informācija parādīsies skolas vai pašvaldības tīmekļa vietnē, iespējams, ieradīsies tie, kas to visu kontrolē, būs pārbaudes un tā tālāk.

IZM mēģina daļēji atrisināt problēmu, pārkvalificējot pasniedzējus ar nelielu slodzi. Piemēram, pērn tā izdevies aizpildīt gandrīz 160 vakances.

Tomēr jaunos kadrus gaidīt nav vērts – studenti nevēlas strādāt skolās un saņemt 790 eiro. Jeļena Vediščeva apgalvoja, ka jaunieši ļoti labi saprot, - tādu naudu var nopelnīt arī bez stresa un birokrātiskiem šķēršļiem, kas pavada pedagogu darbu. Pie tam Rīgā pasniedzējs no citas pilsētas par tādu naudu pat nespēs noīrēt normālu mājokli.

Inga Vanaga ir pārliecināta: pedagogu trūkuma problēmu vairs neizdosies risināt skolu vai pašvaldību līmenī, kas piedāvā bonusus jaunajiem pedagogiem.

LIZDA vadītāja konstatēja, ka problēma jārisina nacionālajā līmenī: jāpārskata likmes veidošanas metodes, darba apmaksa un profesionālais atbalsts.

6
Tagi:
pedagogi, skola, IZM
Pēc temata
Algas nelielas, zems prestižs: Latvijas skolās trūkst vairāki simti skolotāju
Pedagogs: skolotājam Latvijā ir nepieciešama pienācīga alga, nevis nebeidzamas reformas
Šuplinska: datori Latvijas skolās nonāks tikai oktobra beigās
Atgriežamies pie mācībām: psiholoģe sniedza padomus skolēnu vecākiem
Luminor

Banka brīdina klientus par krāpniekiem

11
(atjaunots 17:39 24.09.2020)
Krīzes periodā sarosījušies krāpnieki – viņi cenšas izmānīt klientu personas datus, sarunā stādoties priekšā kā bankas darbinieki.

RĪGA, 24. septembrisSputnik. Banka "Luminor" ieteica saviem klientiem piesargāties – dažu dienu laikā fiksēti divi mēģinājumi izkrāpt piekļuvi lietotāju interneta bankām, stāsta jauns.lv, atsaucoties uz bankas pārstāvjiem.

"Luminor" darbinieki uzsvēra: bankas pārstāvji nekad nezvana un nesūta elektroniskās vēstules ar lūgumu nosaukt klienta personīgo informāciju, piemēram, konta numuru, PIN kodu, Smart-ID, norēķinu kartes datus – numuru un CVC kodu, kas atrodas kartes aizmugures daļā, interneta bankas paroles utt., kā arī nelūdz autorizēties interneta bankā vai apstiprināt maksājumus.

"Luminor" aicina iedzīvotājus parūpēties par saviem tuviniekiem, it īpaši senioriem, un ieteikt viņiem neatbildēt uz šiem krāpnieku zvaniem vai elektroniskajām vēstulēm.

Rodoties aizdomām par krāpšanos, gadījumā, ja nauda pārskaitīta krāpniekam vai nodoti personas dati vai informācija par norēķinu kartēm, pat to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo bankai. Ja karte pazaudēta vai nokļuvusi ļaundaru rokās, tā nekavējoties jānobloķē. To iespējams izdarīt interneta bankā vai piezvanot bankai.

Ja radušās šaubas par to, kas piezvanījis, "Luminor" iesaka pārliecināties par to, rakstot uz e-pastu info@luminor.lv vai piezvanot pa klientu apkalpošanas tālruni 1880 (+371 6717 1880).

11
Tagi:
krāpnieki, bankas
Pēc temata
Krāpnieki atkal uzbrūk: tagad Latvijas iedzīvotājiem zvana no Bloomberg
Eksperts pastāstīja, kā atmaskot telefonkrāpniekus
Uzmanieties no krāpniekiem: parādījusies jauna klientu bankas datu iegūšanas shēma
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, foto no arhīva

Eiropa cīnās par liberālo vienprātību un demokrātisko totalitārismu

1
(atjaunots 13:09 25.09.2020)
Jaunais aukstais karš, ko de facto pieteikuši Rietumi, pārgājis jaunā fāzē – Krievijai naidīgiem izteikumiem neizbēgami seko aicinājumi sodīt pašmāju brīvdomātājus, kuru viedoklis neiekļaujas oficiālajā ideoloģijā.

Pakāpeniski noskaidrojas, ka visu šo Krievijai nedraudzīgo izlēcienu un sankciju galvenais mērķis nemaz nav Krievija, portālā RIA Novosti konstatēja Vladimirs Korņilovs.

Nu jau šķiet, ka Eiropas Parlamenta jaunākās rezolūcijas jautājumā par Krieviju un tās politiku ir varen stingras – tās pat pieprasa mainīt valsts pamatlikumu. Taču pēkšņi tribīnē kāpj Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, un viņas oficiālajā runā Krievija pieminēta tikai vienu reizi. Toties kādā kontekstā! Viņā atklāti piedraud "tiem, kuri atbalsta ciešākas attiecības ar Krieviju". Tātad drīzāk gan runa ir par valstīm un it īpaši politiskajām grupām pašā ES, kas vēl uzdrīkstas cerēt uz prātīgāku pieeju ārpolitikā. Vācijas bijusī aizsardzības ministre brīdina opozīciju Eiropā: "Mēs jūs vērojam."

Igaunija
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pie tam Rietumu prese visā politiķes plašajā runā izcēla īso frāzi par Krieviju kā galveno nostādni un pirmajās slejās klāstīja: Eiropas Savienības līdere iesaka atturēties no sakariem ar Krieviju. Tātad šī tēze ir jāpaziņo visiem, ko prese regulāri saukā par "Kremļa noderīgajiem idiotiem".

Nav ne mazāko šaubu: attieksme pret iekšējo opozīciju krasi pasliktinājusies ne jau sakarā ar skandālu ap "Berlīnes pacientu", kā apgalvo daži Eiropas politiķi. tā drīzāk gan ir atbilde uz plašo kori "Putin! Putin!"  pie Krievijas vēstniecības sienām Berlīnē. Tās ir bailes izdzirdēt patiesību, - izrādās, ka tā ir aizvien lielākā cieņā Vācijā.

Nesen šo "problēmu" atklāti aprakstīja vācu avīze Süddeutsche Zeitung. Citēsim: "Vācijā, kur Navaļnija saindēšana radīja plašus strīdus, valda liela Krievijas valsts mediju ietekme. Valsts televīzijas vācu valodā strādājošās nodaļas RT Deutsch raksti ir neticami populāri: ECBC (Eiropas ārējo sakaru dienests – aut.) dati liecina, ka tie pašlaik ieņem otro vietu citātu skaita ziņā vācu sociālajos tīklos."

Süddeutsche Zeitung autori nav spējīgi padomāt, kāpēc tā notiek, kāpēc pēdējos gados krasi krītas vācu avīžu popularitāte. Viņuprāt, Krievijas mediju galvenais mērķis Eiropā ir "sēt šaubas" Eiropas sabiedrības taisnajās rindās. Interesanti, kopš kura laika Rietumu žurnālistiem šķiet, ka šaubas – tas ir kaut kas slikts un šausmīgs? It kā jau demokrātiskā Eiropa vienmēr ir nosodījusi (vismaz vārdos) totalitārismu un oficiālo vienprātību. Bet tagad Rietumu žurnālisti un politiķi neliekuļoti brīnās: kāpēc viņu tautieši, mēģinādami sameklēt vismaz kaut kādu jēgu ziņās par "saindēšanām" un "iejaukšanos", meklē veselīgu alternatīvu vietējām avīzēm un ziņu kanāliem, kas bez jebkādas kritikas retranslē tikai no augšas raidīto "vienīgo pareizo" versiju.

© Sputnik / Брайан Смит

Runa jau nav tikai par Vāciju. Lai kādu Eiropas valsti mēs ņemtu, tur noteikti uzdursies diskusijai par to, kāpēc "prokrieviskais" viedoklis ir tik populārs "ārpussistēmas" medijos un sociālajos tīklos. Piemēram, čehu eksperts Jans Širs to skaidro ar žurnālistu "nesagatavotību". Viņus vienkārši vajagot "pareizi noorientēt": paskat, piespiedīsi viņus saukt Donbasa dumpiniekus par "Krievijas armiju", nevis "separātistiem", un uzreiz būs panākts vajadzīgais rezultāts. Un nevienu neinteresē tas, ka visus šos gadus neviens ne reizi nav atradis Krievijas armiju Donbasā! Galvenais taču ir uzspiest lasītājiem "neaizmiglotu" bildi, kas nepieļauj šaubas un divdomīgus traktējumus. Savukārt šim nolūkam, pēc Šira domām, Čehijas televīzijas ēterā jāuzaicina tikai "pareizos" ekspertus, kuri neatļausies (kādas šausmas!) apšaubīt "Krievijas režīma vēlmi saindēt Navaļniju un to, ka tas izdarīts ar "Novičok" palīdzību".

Vai tiešām Širs un viņam līdzīgi eksperti neaptver, ka ikviens saprātīgi domājošs cilvēks, visās avīzēs ieraugot ziņas par Krievijas "okupantiem" vai "Putinu-saindētāju", agri vai vēlu mēģinās atrast šo sensacionālo "faktu" pierādījumus. Ja avīzēs nekas nav atrodams, viņš noteikti pievērsīsies alternatīviem avotiem. Tieši tāpēc jau Krievijas mediji Eiropā kļūst aizvien populārāki, nevis kaut kādu iekšējā ienaidnieka niķu un stiķu dēļ. Tie ļauj izskatīt problēmu no dažādām pusēm un skatītājiem nonākt pie saviem slēdzieniem. Lūk, no kā baidās Rietumu eksperti, ko apsēdusi cīņa ar Krieviju un citādi domājošajiem pašā Eiropā.

Vēl vienu svaigu šīs apsēstības piemēru rāda nesenās pašvaldību vēlēšanas vairākos Itālijas reģionos. Ģenerālās līnijas mediji, pārbijušies par opozīcijā esošās uz labējo flangu nosliekušās "Līgas" uzvaras perspektīvu tradicionāli "sarkanajā" Toskānā, atkal izvilka dienas gaismā Krievijas kārti – viņi atsauca atmiņā jau sūnām apaugušo stāstu par "finansējumu no Krievijas".

Galvenais pierādījums: kādas kompānijas īpašnieks, kurš agrāk bija saistīts ar "Līgu", apprecējis krievieti un... pārskaitījis viņai naudu uz Krieviju. It kā jau tāds "skandāls" apgāž pārmetumus "Līgai" – iznāk taču, ka nauda plūst uz Krieviju, nevis otrādi. Tomēr lasītāju jāpārliecina par opozīcijas sakariem ar Kremli, vienalga, vai tas vispār atbilst loģikai.

"Līgas" līdera Salvini paziņojums, par to, ka visu šo gadu laikā neviens pie viņa nav atradis "ne rubli, ne matrjošku", absolūti neinteresē liberālos itāļu medijus un Briseles politiķus. Piebalsojot šīm spekulācijām, pazīstamais Eiropas liberāļu ideologs un rupors Gijs Verhofstadts EP zālē publiski pārmeta Salvini "Putina naudas" saņemšanu. "Es uzskatu par skandalozu faktu, ka cilvēki, kuri mēģina mūs pamācīt, saņem naudu Eiropas Savienības sagraušanai," klāstīja Beļģijas bijušais premjers.

Patiesībā, tieši tāda pret iekšējo opozīciju vērsto "apsūdzību" būtība – nav nozīmes tam, vai tā vispār ir prokrieviska, vai tai ir jebkādi sakari ar Maskavu. Pats galvenais – aizbāzt muti. Ko tad var atbildēt oponents, ja viņam, acīs skatoties, aizrāda, ka viens no viņa piekritējiem apprecējis krievieti vai uz plaukta mājās stāv matrjoška? Tā ir vairākās Eiropas valstīs jau sen iemēģināta metode.

Līdz ar to kļūst skaidri atklāti draudi, ko oponentiem adresēja Eiropas jaunā "dzelzs lēdija" Urzula fon der Leiena. Aukstais karš nav iespējams bez "raganu medībām". Šajā karā Eiropa neplāno atstāt starp dzīvajiem gūstekņus – visiem, ko tā pasludinās par "piekto kolonnu", draud totāla tīrīšana. Un tas ir tikai sākums.

1
Tagi:
rusofobija, Krievija, Rietumi
Pēc temata
RT retranslācijas aizliegums: Rietumi aizmirsuši, kā strādāt pret Krieviju
Mītiskā Rietumu vienotība: vai Krievija palīdzēs uzbūvēt "jauno pasauli"?
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Politologs: protams, Rietumi vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču uz KF rēķina