LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs

Valdībai ir izdevīgi turēt skolēnus mājās: kāpēc LKS iebilst pret tālmācībām

41
(atjaunots 21:09 23.07.2020)
Latvijas valstij ir izdevīgi atteikties no skolu un skolotāju uzturēšanas – valdība atbalsta attālināto mācību saglabāšanu, neskatoties uz Satversmes pārkāpumu, kas no tās izriet.

RĪGA, 24. jūlijs – Sputnik. Partija "Latvijas Krievu savienība" organizēja mītiņu pret manipulācijām ar skolēnu attālinātām mācībām. Akcija notika pie Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas Rīgā.

LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs sarunā ar Sputnik Latvija paskaidroja, kāpēc partija iebilst pret attālināto mācību legalizāciju skolās.

"Latvijas iedzīvotāji mierināja sevi ar apsvērumiem par to, ka attālinātās mācības ir pagaidu pasākums: beigsies epidēmija ar karantīnu un viss atgriezīsies vecajās sliedēs. Izrādījās, ka tās ir tikai tukšas cerības.  Latvijas valsts savilka galus kopā un noskaidroja, ka tas ir ekonomiski izdevīgi – turēt bērnus mājās. Nevajag apkurināt skolas telpas, nevajag gatavot deficītus skolotājus – tos var aizvietot ar latviešu valodā ierakstītām lekcijām. Valstij ir izdevīgi atbrīvoties no skolu un skolotāju uzturēšanas," teica politiķis.

Mitrofanovs atgādināja, ka IZM sagatavojusi likumprojektu par to, ka attālinātās mācības var kļūt par izglītības procesa pastāvīgu formu.

"Iznāk, ka epidēmija beidzas, bet tālmācības turpinās. Cilvēki nepalika vienaldzīgi pret šo iniciatīvu, cēlās sašutuma vilnis. No visām partijām tikai Latvijas Krievu savienība organizēja publisku masu pasākumu šajā jautājumā," uzsvēra Mitrofanovs.

Viņš norādīja, ka pāreja pie attālinātajām mācībām slēpj vēl vienu svarīgu aspektu.

"Saskaņā ar Satversmi Latvijā ir bezmaksas izglītība, bet likumprojekts par attālinātajām mācībām paredz, ka vecāku pienākums būs nopirkt bērnam datoru mācībām un apmaksāt internetu. Tas ir Satversmes pārkāpums. Ja pilsētās ģimenes ar vidēju rocību vēl var to atļauties, tad laukos bērni noteikti paliek zaudētājos," paskaidroja politiķis.

Viņš atzīmēja, ka izglītības ministre Ilga Šuplinska jau mēģināja vienkāršot situāciju un mīkstināt pārmetumus, norādot, ka resors domā par visiem bērniem, nekādas piespiešanas nebūs, 1. septembrī visi atgriezīsies skolās.

"Mēs uzskatām, ka savu mērķi esam panākuši – ministrijas viedoklis mīkstinās, ministre izvairās no atklātas konfrontācijas ar skolotājiem, norādot, ka bērni mācīsies klātienē tāpat kā agrāk. Tomēr mēs neesam droši, ka tas ir galīgais lēmums, un kontrolēsim situāciju. Ceram, ka mūsu protesta pozitīvo pieredzi būs iespējams pielietot arī sarežģītajā jautājumā par izglītības pāreju pie latviešu valodas," piebilda Mitrofanovs.

41
Tagi:
bērni, skola, Latvijas Krievu savienība
Pēc temata
Šuplinska dedzina ar napalmu: Rīgas skolas direktore par IZM trikiem ar tālmācību
Jaunāko klašu skolēni apmeklēs skolu arī Covid-19 otrā viļņa gadījumā
Līdz galam skrūves nepievilks: skolas Latvijā sāks darbu 1. septembrī
Ceturtajā daļā Latvijas lauku skolu nav ātrgaitas interneta
Lidosta Rīga

Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem

7
(atjaunots 18:27 22.09.2020)
Sākumā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments aicināja ES valstis paaugstināt pieļaujamo saslimstības rādītāju, lai noteiktu epidemioloģiskā nozīmē "bīstamas" valstis; kāpēc Latvija neatbalsta nedz šo, nedz citus ierosinājumus ceļojumu atvieglošanai ES robežās.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvija neatbalsta Eiropas Savienības vadošo iestāžu piedāvājumu paaugstināt saslimstības ar jauno koronavīrusu kritēriju robežas, nepārsniedzot kuras pēc iebraukšanas no citas valsts nav jāievēro pašizolācija. Pēc veselības aprūpes nozares pārstāvju domām, šāds solis radītu lielus draudus Latvijai, vēsta TV3

Iepriekš vairāk nekā 5000 tūrisma, pasažieru pārvadājumu un citu nozaru uzņēmumi, kuri ir cietušu zaudējumus koronavīrusa pandēmijas dēļ, vērsās pie Eiropas Komisijas vadītājas Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu atcelt pašizolācijas prasību pēc ierašanās no citām valstīm, aizstājot to ar vienotu Covid-19 testēšanas protokolu. Septembra sākumā Eiropas Komisija, un pagājušajā nedēļā arī Eiropas Parlaments aicināja ES dalībvalstis pacelt kumulatīvo saslimstības ar jauno koronavīrusu rādītāju no 16 uz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Latvija uz šo aicinājumu negrasās atbildēt. Valsts Veselības ministrijas pozīcija paliek nemainīga: ja paaugstina slieksni tik strauji, ievesto gadījumu skaits pieaugs. Slimību profilakses un kontroles centram nāksies vairāk strādāt, lai atklātu visas kontaktpersonas, savukārt stacionēto cilvēku skaita kāpums radīs papildu slodzi veselības aprūpei. Bagātajās valstīs medicīna spēj tikt galā ar šādu izaicinājumu, taču Latvijas slimnīcās var sākties krīze.

Latvijas Veselības ministrijas pozīciju atbalsta arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Mums paaugstinājums uz 25 vai pat augstāku skaitli – tas ir milzīgs lēciens uz augšu, un Latvijas situācijā tā nu nebūtu adekvāta rīcība. Galvenais infekcijas avots ir ieceļotāji. Ja mēs šo skaitli paaugstinām, tas nozīmē, ka mums vairs nav šādas uzmanības pret valstīm, kas šobrīd skaitās ļoti bīstamas," paskaidroja Briģis.

Cits Eiropas Parlamenta ierosinājums – skatīt saslimstību nevis valstīs kopumā, bet gan atsevišķos reģionos – arī netika atbalstīts Latvijas Veselības ministrijā. Ja to apstiprinātu, parādītos iespēja ceļot uz dažām Vācijas federālajām zemēm un, piemēram, uz Spānijas un Grieķijas salām, kur saslimstība ir zemāka. Taču Latvijas Veselības ministrijā norāda, ka šeit parādās datu kvalitātes un objektīvu vērtējumu jautājums, jo atdalīt cilvēku plūsmu no viena reģiona uz citu nebūs viegli.

7
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Stryker

Trokšņa granātas un militārās tehnikas kolonnas: Rīga pārtop mācību poligonā

15
(atjaunots 18:24 22.09.2020)
Latvijas galvaspilsētā šonedēļ notiks vērienīgas militārās policijas mācības, iedzīvotājus aicina neuztraukties.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Līdz 27. septembrim Rīgā norisināsies manevri mācību "Namejs 2020" ietvaros, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kareivji apgūs objektu apsargāšanas tehniku, kā arī darbu ar aizturētajiem, raksta ВВ.lv.

Tiek ziņots, ka mācības notiks Šķirotavā, Krustpils un Asotes ielu apkaimē, kā arī Mežaparkā, Ķīšezera un Ezermalas ielas apkaimē.

Latvijas Aizsardzības ministrijā brīdina, ka mācības notiks dienas un nakts stundās, uzdevumu apgūšanas laikā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas simulatori, kuri nerada draudus, taču var radīt daudz trokšņu. Mācību rīkotāji iepriekš atvainojas tuvējo māju iedzīvotājiem par iespējamajām neērtībām un palūdza neuztraukties, mācības ir rūpīgi izplānotas.

Tāpat militārās tehnikas virzības uz mācību norises vietu dēļ dažviet var tikt ierobežota civilā autotransporta kustība. NBS lūdz autovadītājus neradīt šķēršļus kolonnu virzībai.

Atgādināsim, ka mācības "Namejs 2020" norisinās visā Latvijā kopš 15. augusta līdz 4. oktobrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš nosauca šīs mācības par vēl nebijušām. Pēc NBS komandiera sacītā, tā būs "ļoti liela aktivitāte".

Attiecībā uz NATO kareivju dalību gaidāmajās mācībās, Kalniņš skaidroja, ka militārie manevri Latvijā neiztiek bez ārzemju partneriem, taču vairums karavīru, kuri piedalīsies galvaspilsētas mācībās, tomēr būs no Zemessardzes.

15
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki
Pēc temata
Karavīri lūdz iedzīvotājus neaiztikt nepazīstamus priekšmetus: Latgalē sākušās mācības
Igaunija plāno iegādāties militārās iekārtas un mīnas "Krievijas savaldīšanai"
Pārvietoti "Abrams": ko amerikāņi sadomājuši pie Baltkrievijas robežām
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju