Zinību diena Rīgas 88. vidusskolā

Jaunāko klašu skolēni apmeklēs skolu arī Covid-19 otrā viļņa gadījumā

107
(atjaunots 12:40 22.07.2020)
1.-6. klašu audzēkņu mācības klātienē plānots nodrošināt arī Covid-19 iespējamā otrā viļņa apstākļos, paziņoja izglītības ministre Ilga Šuplinska.

RĪGA, 22. jūlijs — Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas atjaunot skolēnu mācības klātienē no 1. septembra. Covid-19 otrā viļņa gadījumā iespējamas attālinātas mācības vecāko klašu skolēniem, tomēr 1.-6. klašu skolēni varētu palikt skolās arī otrā viļņa gadījumā, paziņoja izglītības ministre Ilga Šuplinska Latvijas televīzijas pārraidē "Rīta panorāma".

Viņa konstatēja, ka patlaban pamatplāns paredz bērnu atgriešanos skolās līdz ar mācību gada sākumu. Tomēr plāns "B" paredz tālmācības ar dažām izmaiņām salīdzinājumā ar pirmo, pavasarī gūto pieredzi. Pagaidām nav apspriests saslimstības slieksnis, pēc kura izglītības iestādēm būs jāpāriet pie tālmācībām.

Šuplinska uzsvēra, ka 1.-6. klasēs mācības klātienē, iespējams, turpināsies arī Covid-19 otrā viļņa gadījumā – jaunāko klašu skolēniem ir grūtāk mācīties bez pasniedzēju atbalsta.

Taujāta, kāds būs darbību algoritms, ja kādā skolā tiks fiksēts ar koronavīrusu inficēts cilvēks, Šuplinska atbildēja, ka tas būs atkarīgs no konkrētās situācijas. Ja audzēkņu skaits skolā ir liels, var būt nepieciešama īslaicīga pāreja pie tālmācībām, bet skolā ar lielu skaitu brīvu telpu tas, iespējams, nebūs nepieciešams.

Patlaban IZM strādā pie vienotas tiešsaistes platformas tālmācībām. Politiķe informēja, ka nav plānots izstrādāt jaunu IT risinājumu, resors vēlas adaptēt labāko no esošajiem. Šobrīd izanalizētas aptuveni piecas tālmācību platfoemas. Tuvākajā laikā plānots izsludināt iepirkumu vienas platformas izvēlei, tad visas skolas izmantošos vienotu instrumentu.

IZM organizē arī digitālās pratības kursus pedagogiem, jo aptaujas rāda, ka aptuveni trešajai daļai skolotāju ir vien pamatzināšanas informācijas tehnoloģiju jomā.

Šuplinska akcentēja, ka neuzskata par vajadzīgu pārskatīt skolotāju slodzi sakarā ar mācību formāta izmaiņām, lai arī sagatavošanās tālmācībām prasa laiku.

107
Tagi:
koronavīruss, izglītība, Ilga Šuplinska
Pēc temata
Ceturtajā daļā Latvijas lauku skolu nav ātrgaitas interneta
Līdz galam skrūves nepievilks: skolas Latvijā sāks darbu 1. septembrī
Šuplinska: vecāko klašu skolēniem tālmācības nav kļuvušas par izaicinājumu
Valdība sola paaugstināt skolotāju algas

Preces, ko aizliegts tirgot brīvdienās, pieejamas internetā

8
(atjaunots 16:42 05.12.2020)
Alkoholu, zobu sukas un automašīnu eļļu brīvdienās būs iespējams nopirkt tikai interneta veikalos.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ierobežojumi tirdzniecībai brīvdienās attiecas uz degvielas uzpildes stacijām, taču ne interneta veikaliem, informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvis Didzis Bruklītis preses konferencē.

Ierobežojošo pasākumu saraksts, ko Ministru kabinets pieņēmis šonedēļ, paredz, ka brīvdienās aizliegts strādāt visiem veikaliem, izņemot pārtikas produktu, kā arī pirmās nepieciešamības preču (medikamenti, higiēnas preces) tirdzniecības vietas.

Ekonomikas ministrija paskaidroja, ka "higiēnas preču" kategorija ietver šampūnus, mutes dobuma higiēnas līdzekļus, zobu sukas, ziepes, ķermeņa mazgāšanai paredzētus līdzekļus, tualetes papīru, kabatlakatiņus, kosmētiskās salvetes, dvieļus, galda salvetes, ieliktņus, tamponus, pamperus un sejas maskas.

Tirdzniecības aizliegums attiecas arī uz DUS. Brīvdienās un svētku dienās nebūs iespējams nopirkt auto kopšanas līdzekļus – šajā periodā DUS tirgos tikai degvielu, pārtikas preces un higiēnas preces. Aizliegums attiecas arī uz tādām precēm, kā, piemēram, stiklu mazgāšanas līdzeklis un autoeļļa.

Tomēr tirdzniecība internetā nav aizliegta – brīvdienās tiešsaistē iespējams nopirkt preces, kuru pārdošana veikalos aizliegta, arī alkoholu un cigaretes.

Domājams, šis lēmums dāvās papildu stimulu interneta tirdzniecības sektora attīstībai valstī. Jau pavasarī, ārkārtējās situācijas režīma darbības pirmajās dienās Latvijā bija vērojams straujš pārtikas preču tirdzniecības uzplaukums internetā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu par 9% pieaudzis cilvēku skaits, kuri pirkuši preces un pakalpojumus internetā (62,8%). Internetā visbiežāk pirka apģērbu, apavus un aksesuārus (45,4%), datorus, planšetdatorus, mobilos tālruņus vai to aksesuārus (28%), sadzīves tehniku (27,8%).

Aptauja, ko pasta pakalpojumu operators Omniva organizēja oktobrī, apliecināja, ka šogad gandrīz puse (45%) iedzīvotāju plāno nopirkt Ziemassvētku dāvanas internetā.

8
Tagi:
ierobežojumi, internets, tirdzniecība, ministru kabinets
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji cieš no krāpnieku darbībām, kuri krāpšanas nolūkos izmanto Covid-19
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos
Aldis Gobzems

"Patiesi idioti vai arī viņiem par to maksā?" Gobzems kritizē valdību un iedzīvotājus

32
(atjaunots 16:01 05.12.2020)
Saeimas deputāts Aldis Gobzems nosaucis valdības lēmumus par "debīliem", tos, kuri tiem seko – par līdzskrējējiem, un prognozējis, ka viss beigsies ar masu nemieriem.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Masu nemieri Latvijā – lūk, pie kā var novest valdības "debīlie" lēmumi, uzskata Saeimas deputāts Aldis Gobzems. Iepriekš viņš paziņoja, ka viņu nevajagot glābt no Covid-19, ja viņš saslims, kā arī aicināja atcelt masku obligāto valkāšānu. Šajā kontekstā viņu atzina par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumos, un politiķis pat saņēma sodu – rakstisku aizrādījumu.

Oktobrī Gobzems organizēja Rīgā protesta akciju, kurā piedalīties aicināja visus, kas neapmierināti ar varu Latvijā. Savukārt tagad viņš saplosījis lupatlēveros valdības lēmumus par ierobežojumiem ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību un paziņojis, ka masu nemieri vairs nav aiz kalniem. Vienlaikus politiķis apšaubīja savu kolēģu spējas. Savas pārdomas par minētajiem jautājumiem Gobzems publicējis mikroblogā Twitter.

"Es patiesi nevaru saprast, vai tie varas  līdzskrējēji ir patiesi idioti un neko neredz un nesaprot vai arī viņiem par to maksā. Nu kā var neredzēt, ka tuvojas masu nemieri. Kā var neredzēt, ka tiek pieņemti debīli lēmumi? Kā var neredzēt, ka valsti vada nulles?" deputāts pieminēja vairākus jautājumus, kas viņam neliek mieru.

​Iepriekš sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss bija publicēta petīcija "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" par obligātā masku režīma atcelšanu jaunāko klašu skolēniem. Vienas dienas laikā tā saņēma vairāk nekā 20 tūkstošus parakstu. Petīcijas iesniegšanai Saeimā pietiek ar 10 tūkstošiem. Tagad to skaits pārsniedzis 25 tūkstošus.

Savukārt izdevuma "Neatkarīgā rīta avīze" analītiķis, ģeogrāfijas zinātņu doktors, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Juris Paiders asi kritizēja jaunos ierobežojumus. Viņš bija īpaši sašutis par saimniecības preču veikalu slēgšanu brīvdienās.

Virkne pretenziju izskanēja arī par citiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir apturēt koronavīrusa izplatību – tos valdība ieviesusi no 3. decembra. Cita starpā pieņemtas stingrākas sanitārās prasības veikalu, skolu, slimnīcu un kultūras iestāžu darbam, aizsargmaskas tagad jāvalkā jebkurās telpās, izņemot mājokli.

32
Tagi:
Aldis Gobzems, ierobežojumi, ārkārtējā situācija
Pēc temata
"Man, latvietim, bija kauns": Gobzems pastāstīja, par ko nākas sarkt Latvijā
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku
"Latvieši, karš ir sācies!": sociālie tīkli par infekcijas jauno antirekordu Latvijā