COVID-19

Latvijā diennakts laikā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums

14
(atjaunots 21:08 21.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts jauns Covid-19 gadījums, tomēr hospitalizācija nebija nepieciešama. Patlaban slimnīcās ārstējas divi cilvēki ar koronavīrusa infekciju.

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā valstī veikti 1385 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns infekcijas gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Epidēmijas laikā veikti 183 610 Covid-19 izmeklējumi, diagnoze apstiprinājusies 1193 cilvēkiem, 1045 izveseļojušies, 31 miris.

Pēdējās diennakts laikā nav hospitalizēts neviens Covid-19 pacients. Stacionāri ārstējas divi pacienti, abiem slimības gaita ir vidēji smaga. No slimnīcām izrakstīti 188 cilvēki, kam ārstēta koronavīrusa infekcija.

Iepriekš Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka epidemiologiem izdevies izsekot gandrīz visas Covid-19 inficēšanās ķēdītes. Lielākā daļa gadījumu, kas reģistrēti pēdējo divu nedēļu laikā, saistīti ar sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem vai braucieniem uz ārzemēm.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunā koronavīrusa Covid-19 pandēmiju. Jaunākie dati liecina, ka pasaulē reģistrēti vairāk nekā 14,3 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 600 tūkstoši gadījumu.

14
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (721)
Pēc temata
Ārzemnieki izplata Covid-19 Latvijā: atklāti jauni inficēšanās gadījumi
Dati par Covid-19 Latvijā: aizritējušajā diennaktī atklāti jauni inficēšanās gadījumi
Latvijas ārsts izkritizēja varasiestāžu lēmumu ieviest pašizolācijas režīmu Latvijā
Latvijas policija nesnauž: ierosinātas divas lietas par pašizolācijas pārkāpumiem
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu