CSNg

Latvijā strauji pieaudzis avāriju ar cietušajiem skaits

29
(atjaunots 14:25 19.07.2020)
Diennakts laikā sastādīts vairāk nekā 400 administratīvo protokolu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, tai skaitā par braukšanu alkohola reibumā.

RĪGA, 19. jūlijs – Sputnik. Aizvakar Latvijā tika reģistrēti 132 CSNg, cietuši 34 cilvēki – tas ir vairāk, nekā vidējais rādītājs diennaktī, raksta Press.lv.

Tiek ziņots, ka pērn avārijās cietis 4071 cilvēks, vidēji diennaktī cietušo skaits bijis vienāds ar 11.

​Kopumā aizvakar tika sastādīti 403 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu protokoli, pieķerti 10 vadītāji, kuri atradušies pie stūres alkohola reibumā, 164 protokoli tika sastādīti par ātruma režīma pārsniegšanu.

Vērts atzīmēt, ka Latvija ieņem augstu vietu mirstības uz autoceļiem reitingā. Tikai četras Eiropas Savienības valstis apdzen to pēc šī rādītāja. 2019. gadā CSNg rezultātā valstī bojā gāja 68 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. Vidējais nāvju skaits avārijās uz miljonu iedzīvotāju ES sastāda 51 cilvēku.

2018. gadā Latvijā tika fiksēta mirstība uz autoceļiem – 78 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. Tas ir par 31% mazāk, nekā 2010. gadā, taču salīdzinot ar 2017. gadu – par 10% vairāk.

29
Tagi:
CSN
Pēc temata
Melnie punkti: publicēta bīstamo ceļu iecirkņu karte
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Eksperts pastāstīja, kāpēc Latvijā ir tik daudz avāriju un nāvju uz autoceļiem
Latvija ir antilīderu pieciniekā pēc nāves gadījumu skaita uz autoceļiem
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

11
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

11
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

38
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

38
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%